Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogerős gyermekelhelyező...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manawydan kérdése:

Jogerős gyermekelhelyező ítélet birtokában tudok útlevelet csináltatni a másik szülő nélkül is?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 13:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
nem
2012. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Attól, hogy nálad lett elhelyezve a gyerek még nem viheted külföldre sem.
2012. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%
Nem!
2012. okt. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Értem, viszont hogyan értendő az alábbi mondat. Az ÖK honlapján az alábbi olvasható 18 év alattiak útlevélkészítésénél. "Egyedül nevelő szülőnél jogerős bírói bontóítélet" birtokában kérvényezheti az útlevelet. Nálunk válás nem volt, mivel nem is voltunk házasok. Így maradt az elhelyezés.
2012. okt. 2. 14:05
 5/21 anonim ***** válasza:
5%
Kiszöknétek a mexikói szeretődhöz, mi?
2012. okt. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

De bizony,hogy igényelheti!

Tudom,hogy le leszek pontozva,de tapasztalatból írtam,hogy igényelhet,csak vinni kell a végzést.

2012. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Igen Mexikóba készülök! Pontosan!:)) A pasi pedig másra sem vágyik csak a kétéves kisfiamra:DDD
2012. okt. 2. 14:15
 8/21 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlik, hogy a kizárólagos szülői felügyeleti jog azzal jár, hogy a szülő (akinél el lett helyezve a gyermek) egyedül dönthet a legtöbb kérdésben. Külföldre ki lehet vinni a gyermeket, csak a láthatást kell tartani. Illetve a gyermek végleges külföldre távozásához kell a gyámügy ill. a másik szülő beleegyezése.
2012. okt. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet útlevelet csináltatni!


Nem tudom, hogy honnan veszik egyesek, hogy egyből kiköltözne meg külföldre szökne a gyerekkel a kérdező, lehet, hogy csak egy egyhetes nyaralásra mennének vagy családlátogatásra.

2012. okt. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A gyermekelhelyezés nem jár automatikusan kizárólagos szülői felügyelettel. A másik szülői felügyelete szünetel, kivéve 3 kérdéskört. De egyikbe sem tartozik az útlevél. Azért gondoltam feltenni a kérdést, hátha van valakinek tapasztalata. Köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 2. 15:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!