Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjemtől elváltam. A lakás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemtől elváltam. A lakás az én örökségemből lett vásárolva, de a tulajdoni lapon 50-50% jelentkezett. Vagyon megosztási perben a bíróság nem döntött Egy szerződésben a fél részemről a lakhatási jogomról lemondtam. Van-e kiút ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés
A férjem italozó életmódja és brutális természete miatt költöztem el.Anyagi helyzetem sajnos úgy alakult,hogy ebbe a szerződésbe menekültem,így tudtam visszaköltözni az ingatlanba.Azóta pokol az életem és az anyagi elszámolás sem történt meg . Nevetve mondja forduljak bírósághoz!
2012. okt. 7. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem pontosan, a fél részt, mi volt a másik fél?
2012. okt. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha a lakás az örökségedböl lett véve - és ezt bizonyitani is tudod, akkor az a saját vagyonod marad, függetlenül attól, hogy kinek a nevén van.

Ha a tied a lakás, akkor kérheted, hogy neked legyen kizárólagos lakáshasználatod, és akkor kiköltöztetheted öt.

De pontosabb felvilágositást a biróságon az ingyenes panasznapon kapsz.

2012. okt. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Inditsd el a hivatalos vagyonmegosztási pert, utána tiszta lesz a helyzet.
2012. okt. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nehéz bizonyítan iazt, hogy az örökségedből vetted a lakást. A házzasság utáni vagyonszerzés közös. Ha nem írtatok külön szerződést a lakásvásárláskor, akkor buktad.


Sajnos buktad.

2012. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt buktad családi tapasztalat. Mindig házassági szerződést kell kötni ilyen esetben.
2012. okt. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű, még ha be is indítod a vagyonmegosztási pert, nem lessz olcsó, ráadásul a bíróságon csak az számít amit bizonyítani tudsz. Fél részről lemondtál? Ez mit jelent, de ugye ellenérték fejében és az az anyagi elszámolás ami nem történt meg?
2012. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Anyagi elszámolás nem történt. Bizonyítani tudom ,hogy örökségből lett véve!
2012. okt. 8. 06:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt értem hogy örökségből vették a lakást, de azt írta lemondott a fél részéről és a lakhatási jogról, akkor a szerződésben meghat ellenértékét kell kifizetni, gondolom ez az ami nem történt meg. Sajnos a végrehajtás nem lessz olcsó, de nekem más legális út nrm jut az eszembe
2012. okt. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!