Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válófélben vagyunk, férjem h...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válófélben vagyunk, férjem h még egyet fordítson a késen a szívemben, most kitalálta, h "elveszi" a nevét a gyerektől, nem akarja, h bármi köze legyen hozzánk és a családomhoz. Egyedül nem tudja ezt megtenni, ugye?

Figyelt kérdés
Az apai jogairól is le akar mondani. Mivel jár ez nekünk?
2012. okt. 7. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

1. A gyerektöl NEM veheti el a nevét, ehhez semmi joga sincs.

2. Az apai jogairól nem mondhat le, a gyerektartást köteles fizetni, viszont ha nem akarja látogatni, ahhoz joga van.


Ezekhet CSAK akkor lenne joga, ha azt mondja, hogy nem ö a gyerek apja, és ezt be is tudja bizonyitani. Ha bejelenti, hogy nem övé a gyerek, akkor a biróság elrendeli az apaság vizsgálatát, de ha nincs igaza, akkor ennek a diját neki kell fizetnie, ami nem kis összeg.


A férjed csak téged akar megijeszteni, ne foglalkozz az ilyen hülyeségekkel.

2012. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Meg tudja tenni, lemondhat az apai jogairól is, de az apaságról nem. Tehát gyerektartást kell fizetnie.
2012. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Apai jogról csak akkor tud lemondani ha dns teszttel bizonyítja, hogy nem az ő gyereke. De gondolom ez nem áll fenn. A nevét nem változtathatja meg a gyereknek és gyerektartást is köteles fizetni (ebben az esetben biztosítani kell a láthatást, de nem tudom, hogy egy ilyen apa mennyire ragaszkodik ehhez)
2012. okt. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Agyrém! Ne hagyd magad zsarolni és megfélemlíteni. Menekülne, mint a patkány, hogy ne kelljen neki fizetnie. Maradj higgadt és ne félj! Az első válaszoló pontosan kifejtette, mit tehet és mit nem.
2012. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A nevén nem tud változtatni. Ha egyszer már megállapodtatok abban, hogy az ő vezetéknevét kapja a gyerek, akkor az is marad. Majd 18 éves korában a gyerek ha úgy gondolja, megváltoztathatja.

A többit már írták.

2012. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Házasságban született a pici, másfél éves, 5 éve nem volt nekem más. Akkor csak magának bonyolíthatná a dolgot... lelke rajta. 15ezerben állapodtunk meg, mondtam neki, ha akarja majd visszautalom neki mindig. Ha erre van bőr a képén... Anyósom már felajánlotta, h fizeti helyette, ne aggódjak. de nem is a pénzről van itt szó...

köszönöm a villámgyors és biztató szavakat!

2012. okt. 7. 20:55
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
A választ úgyérzem már megkaptad. Szerencsére nem teszik lehetővé a gyerek jogai, hogy ilyen mértékben lemondjon róla az apja. Sajnálom, hogy létezik még olyan ember, akinek ennyire nem számít a vére... :( Megkérdezhetem hogyan jutott el idáig a (volt) férjed?
2012. okt. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a kedves mama is tudja, hogy a fia milyen semmirekellő. Az egy dolog, hogy téged már nem szeret, de attól a gyerek még az övé, és mint apa, köteles róla gondoskodni.
2012. okt. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nevét csak közös beleegyezéssel lehet megváltoztatni. Mondjuk nem tudom, miért ragaszkodsz hozzá, hogy egy ilyen ember nevét viselje a gyereked.
2012. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mert az ő gyereke, ugyanúgy akarta mint én. És szeretem annyira a szüleit, h megtegyem ezt értük. Belebetegednének... így is ki vannak készülve.

És ez a változás állandóan magyarázatra szorulna, előbb-utóbb a fiunk is kérdezné. Neki is nagy és érthetetlen fájdalom lenne ez.

2012. okt. 7. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!