Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a teendo ha a férjem nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendo ha a férjem nem hozná haza a gyerekeket az egyik látogatás során?

Figyelt kérdés
Férjemmel válofelben vagyunk, megvolt az elso targyalas, mindkettonknek az ideiglenes gyermekelhelyezeset elutasitotta a birosag es most varunk, hogy mikor lesz a kovetkezo targyalas. En Szlovakiaban elek a gyerekekkel (itt eltunk a ferjemmel is, már a szuletesuk elott is, de a gyerekek Magyarorszagon szulettek). Ferjem vissza koltozott Magyarorszagra. Gyerekek ide jarnak oviba, iskolaba és a ferjem a beleegyezesem nelkul beiratta oket Magyarorszagon is iskolaba, oviba, ahol voltam és az ottani iskolaban annyit sikerult inteznem, hogy kijelentettek és ha oda vinne oket, akkor felhívnának. Ha a ferjem egyik latogatasa alkalmaval nem hozna vissza oket (mert már volt rá példa nyáron), mit csinaljak ebben az esetben, mert az itteni iskolai tanterv mas, mint az ottani és a gyamugynel is mondtak, hogy nem tesz jot a gyermeknek, ha az egyik kozossegbol van hurcolva a masikba.
2012. okt. 8. 13:34
1 2
 1/15 Golan Trevize ***** válasza:
100%

nem ismerem a szlovák törvényeket.

de ha még ideiglenes döntés sincs a gyermekelhelyezési ügyben, akkor szerintem nem sokat tehetsz.

2012. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
magyarországon válunk
2012. okt. 8. 13:44
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Melyik ország(ok) állampolgára vagy? Gyermekelhelyezési per szempontjából az sem mellékes, hogy a gyermekek mely ország(ok) állampolgárai.


Ha pl. csak szlovák állampolgár vagy, és a gyerekek csak magyar állampolgárok, így a magyar jogrend hatály alá tartoznak csak, akkor a legrosszabbak az esélyeid ezen helyzet esetén.

2012. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szlovak allampolgar vagyok, gyerekek magyar allampolgarok, de itt eltunk a szuletesuk ota Szlovakiaban. Most hogy en szlovak vagyok, akkor kevesebb az eselyem (ez nem egyfajta diszkriminacio?), mint az apanak, aki magyar?
2012. okt. 8. 14:09
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekek állampolgársága is fontos ezügyben.
2012. okt. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sok minden fontos ebben az ügyben, és ráadásul "ütköznek" a joghatóságok.

Már eleve azt sem értem, hogy miért Magyarországon váltok, mikor elvileg a nemzetközi közjog szerint is az utolsó közös lakóhely szerinti helyen kéne beadni a keresetet...

A gyerekek Szlovákiában élnek - ennek abból a szempontból van jelentősége, hogy ugye nem szívesen rángatják őket feleslegesen.

Viszont magyar állampolgárok, az apa magyar (ha jól értem), Magyarországon él, itt folyik az eljárás... Akár nála is elhelyezhetik a gyerekeket, miért ne?

Szóval ne haragudj, de lehetetlenség olyasmire válaszolni, hogy "mi lenne, ha...", ha még egyszer azt sem igazán lehet tudni, hogy most mi VAN.

2012. okt. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

(#3-ast írtam korábban)


Igen az esélyeid ez esetben a legalacsonyabbak, főleg ha a gyermekek még magyar anyanyelvűek is. Ez esetben a legvalószínűbb hogy magyar bíróság a gyermekeket az apa gondozásába, nevelésébe helyezi a gyermekek érdekeire hivatkozva, ha az apában hibát nagyon nem találnak.

Ügyvédnél, jogsegélyvonalakon lenne érdemes tájékozódnod. Ügyvéd választásában magyar online női magazinok topikjai tudnak tanácsot adni.



Ezek a vonatkozó jogszabályok:

1997. évi XXXI. törvény

a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról

1952. évi IV. törvény

a házasságról, a családról és a gyámságról

149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet

a gyámhatóságokról, valamint a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról


[link]

2012. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Költözz te is Magyarországra és akkor jobbak lesznek az esélyeid.
2012. okt. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mindkét szülőnek azonos jogai vannak. Legalábbis addig, amig el nem helyezik őket valamelyikőtöknél. Addig bárki magával viheti bárhová, bár kérdéses, hogy ez mennyire a gyerek érdeke. A férjednek pont annyi joga van elvinni, mint neked visszavinni. Szóval ez egy patthelyzet. De aki a gyerek érdekei ellen tesz önös érdekből, annak nem való a gyerek, és ezt a bíróság is figyelembe veszi.
2012. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
...aki a gyermekei ellen tesz önös érdekből.....hát igen, de vajon melyik szülő tesz ellen a gyermeknek? Ebben a helyzetben ez a nagyon nehéz, hiszen a magyar apa szerint itt a helyük a gyerekeknek, a külföldi anya szerint meg nála. A bíróság mi szerint dönti el, hogy melyik szülő tett "ellen"....
2012. okt. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!