Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kimehetek a gyerekemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kimehetek a gyerekemmel külföldre ha házas vagyok vagy kell az apától engedély?

Figyelt kérdés
Élettársi kapcsolat, válás esetén tudom hogy kell engedély, de igaz ez a házasságra is? Vagy unios országba simán mehetünk a gyerek személyiével? Ha kell engedély akkor azt hol és hogyan kell intézni? Köszi ha ír valaki.
2012. okt. 20. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, pl. Romániába mindenképp kell a másik szülő engedélye, akkor is ha házasok. (ismerős román állampolgár, nekik minden alkalommal kel, ha az anya csak pár napra hazautazik a gyerekkel)

Én viszont minden engedély nélkül mentem Spanyolországba, a barátnőmék is utazgatnak Angliába, hol anyával, hol apával.


Viszont egy-egy kisebb utazásra gondolsz, vagy tartósan kint élni?

2012. okt. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek apjának - lényegtelen, hogy házasság vagy élettársi kapcsolat, söt akár egyéjszakás apára is ez vonatkozik - bele kell egyeznie, hogy a gyerekkel külföldre lehessen költözni.
2012. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az számít, hogy ő az apa nem az, hogy veled milyen kapcsolatban van. Igen bele kell egyeznie.
2012. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Jégtánc ***** válasza:
84%
Tőlünk sosem kérték,bár én Németországból repkedtem a fiaimmal az akkori férjem nélkül.Mondjuk más ország ,más törvények .
2012. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha reptéren vagy határátkelőnél érdeklődök ott meg tudják mondani? gondolom az utazás időtartama mellékes nem hiszem hogy ahhoz lenne kötve az engedély. És ha kell hol kell ezt intézni? ha nem kapok az apától hogyan tudom "kilopni" a gyereket az országból?
2012. okt. 20. 21:48
 6/13 anonim ***** válasza:
Ne ott kérdezd, hanem az adott ország Nagykövetségén, mert ahogy írtam, Romániába még egy pár napos utazás miatt is kérték a másik szülő engedélyét.
2012. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze lopd ki az országból a gyereket. Aztán amikor a férjed gyerekrablásárt feljelent és neki ítélik a gyereket akkor ne csodálkozz.
2012. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
na de ha kérik akkor nyilván kérhetik itt a reptéren kiutazáskor is nem? Vagy csak a másik országba való belépéskor? Utolsó! Ha megudná, hogy el akarok menni, ő vinné el a gyereket.
2012. okt. 20. 22:06
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerencsétlen gyerek. Megszakad a szívem :(
2012. okt. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha az apa tudta nélkül külföldre viszed a gyereket, akkor feljelenthet gyerekrablásért, és attól kezdve valamelyik börtönben töltöd jópár évedet, a gyereket meg soha többé nem láthatod.
2012. okt. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!