Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elköltözhet-e így a gyerekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elköltözhet-e így a gyerekem anyja a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
Akkori barátnőm terhes lett, közölte megtartja, a lánnyal már nem voltunk túl jóban, de a gyerek miatt együtt maradtunk egy ideig, aztán szétváltunk. Természetesen a fiamat a nevemre vettem, apasági nyilatkozat, minden. Törvényesen most úgy gondolom mind a ketten a gyerek gyámjai vagyunk, mert ugye semmi válás vagy hivatalos ügy nem volt abból, hogy mi már nem vagyunk együtt. A fiam heti 3 napot van nálam, néha többet, anyámnál általában 1 napot, néha többet. A fiam anyja el akar költözni külföldre, és vinné a fiamat is(3 éves). Megteheti ezt? Semmilyen láthatás nem lett megítélve, mivel ugye nem volt bírósági ügy. Szerintem így nem viheti el, mert akadályozná a kapcsolattartást, ráadásul nem szeretnék lemondani a fiamról. Ilyenkor mi a teendő, kihez kell fordulni?
2011. júl. 4. 19:55
 1/10 anonim válasza:
100%
Pont ebben a cipőben járok.Külföldre nem viheti a beleegyezésed nélkül,ugyanúgy te sem,Magyarországon belül viszont ő is és te is elviheted bárhova,uyanolyan jogod van a gyermekhez,mint neki,mivel nem volt gyerekelhelyezési per.
2011. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Menj be a rendőrségre és kérdezd meg hogy ezt megcsinálhatja-e??
2011. júl. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy bíróságra kell menni és kérni a gyermekelhelyezést és a kapcsolattartást vagy a területileg illetékes gyámhivalhoz.
2011. júl. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj egy egy ügxyvédhez, ő elmondja mik a lehetőségeid ill. az ő lehetőségeik. Jobb ezekkel tisztában lenni, és ismerni a kis kapukat is.
2011. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gyámjai vagytok, hanem a gondviselői, mindketten, ugyan olyan mértékben.

Ezért nem érte, miért nem hajlandóak sokan hivatalosan is rendezni az ügyet. Akkor le lenne írva feketén fehéren, hogy kinek merre meddig.

Mondjuk - ne vedd sértésnek - én az anyát is megértem. Talán jobb életet szeretne biztosítani a gyereknek is, és magának is, amit itthon nem tud megtenni. Meg kellene egyeznetek, hogy mennyire gondolja ezt komolyan, mik a tervei, és hogy hogyan képzelte el a továbbiakban a kapcsolattartást.

De persze megvétózhatod a döntését, jogilag ezt simán megteheted. Én megértelek téged is, hiszen nyilván nem szeretnéd, ha ez a gyakori találkozás korlátozódna, viszont picit az anya helyzetébe is gondolj bele.

Több olyan családot is ismerek, ahol az egyik szülő a gyerekkel külföldön él, a másik meg itthon, de a jó kapcsolat megmaradt. Persze az ellenkezőjére is ismerek példát, de azt hiszem, főleg az együttműködési szándékon múlik minden.

2011. júl. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy külföldre vigye, kell a Te belegyezésed is.
2011. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Bár nem ez a kérdés, de teljesen egyetértek ma 20:29 válaszolóval.

Ha nem Albániába viszik tehénpásztornak, hanem a körülményei és lehetőségei jobbak lesznek, az anyja pedig együttműködő veled a láthatásban, akkor nem biztos hogy megéri kekeckedni.

Főleg ha utána az ideges anyukától azt kapja vissza, hogy mennyivel jobb lenne neki, ha az apja nem tett volna keresztbe...

Vagy esetleg hajlandó lennél arra, hogy magadhoz vedd, hogy az anyja kimenjen külföldre?

2011. júl. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
persze hogy magamhoz venném, most sincs olyan, hogy a gyerek ott lakik, néha meg elhozom, mert ugye ugyanannyit van velem, mint az anyjával. És nem a pénz miatt menne ki, jól megy neki itt is...
2011. júl. 5. 07:12
 9/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam írok fejleményt...már csak vidékre költözne, 200km-re. Ilyenkor ki állja az utazás költségeit? mert elmenni a gyerekért, hazahozni, és 3 nap múlva visszavinni, és hazajönni, az nem két forint.
2011. júl. 10. 13:02
 10/10 anonim ***** válasza:

uhh.. miért akarja olyan távol vinni tőled? Főleg ha így nevelitek? Hiányoznál annak a gyereknek nagyon! Nem gondolkozik az anyuka!


Látom a fiamon aki 16(!) hónapos hogy amikor az apja hazajön külföldről (max 3-4 napokat van kint) fülig szalad a szája és le se száll az apjáról! Engem eltol amikor oda akarok bújni hozzá! Féltékeny és kiharcolja magának az apját! Imádom! Olyankor direkt húzom és tolom el Őt is!


Amúgy mivel apasági nyilatkozat van (az állam szemében ismert az apa, ugye van olyan amikor anyuka nem mondd be apukát a szülésnél mert szétmentek vagy valami) az apukának az útlevél és személyi igazolvány készítéshez hozzá kell járulnia! Tavaly voltunk német rokonoknál és egyedül nem tudtam neki egy személyi igazolványt se csináltatni mert apjának is alá kellett írni!

2011. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!