Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha valaki elvalik és lessz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki elvalik és lessz masik gyereke az szerepelhet az elözö férj nevém engedély nélkül?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%

elválik; lesz; másik; gyereke után vessző; előző; nevén


Elnézést, de ennyi hibát egy mondatban már nem bírtam ki szó nélkül.


Egyébként meg miért lehetne a volt férj nevén egy mástól született gyerek? Akkor kapná az anya férjének a nevét, ha még házasságban élnek. Ha már elváltak, és nem is tesz apasági nyilatkozatot senki, akkor az anya lánykori nevére anyakönyvezik a kicsit.

2012. máj. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
Nem. Apasági nyilatkozatot le kell adni a kórházban szülésnél. Ha nincs apa, az anya vezeték nevére anyakönyvezik, vagy a nagyszülőére, vagy egy kitalált nevet is lehet a gyereknek adni, de semmi féleképpen a volt férjét.
2012. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Elsö butaságot, ír még akkor is ha tud helyesen írni.


A törvény szerint, ha valakik össze házasodtak akkor meg kell adniuk a leendö gyermekeik családi nevét. Itt általában az apa neve lesz.


Majd elválnak, és a nö NEM megy férjhez, de lesz egy gyermeke akinek apja nem tesz apasági nyilatkozatot (ez két okból lehte, vagy túl közeli a válás-azt hiszem 180 napnak kell lenni a születés elött minimum-, vagy elfelejtik, vagy lusták), ekkor az anya házaságon kívül született gyermeke is a volt férj nevére kerül autómatikussan.


Sajna ilyen a törvény ez van. Ezért is kell gondolkodni, és apaságit tenni, de ha közeli a válás akkor ez nem is lehet. majd a születés után lehet korrigálni, vagy anya kérvényezi ezt, vagy apa egyszerüen apasági eljárást kér, ahol teszt lesz stb...


Szóval ez nem engedély nélküli, ez a törvény, kicsit fura, de ez van.

2012. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%

3-ik vagyok.



amit a második írt, az akkor lehet ha anyuka nem volt még házas. de ha elvált anyuka akkor az én verzióm lép életbe.

2012. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek....az van h a sógorom volt feleségének született gyereke egy illetötöl és automatikusan a sógorom nevere iratta,vagyis sógorom azt állitja h nem irt ala semmilyen nyilatkozatot h az ö nevén legyen a kicsi.....ez valahogy zavaros
2012. máj. 15. 14:11
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Miért van lepontozva a 13:55 válaszoló, amikor tökéletesen megírta, hogy miként van? Munkatársam járt így, nem telt el 180 nap a válása óta, és a volt férj nevére került a gyerek. Hiába mentek oda az új párjával, hogy tőle van a gyerek, akkor is a volt férj nevére anyakönyvezték, ez most volt nem régiben. Most a volt férjnek kell írni egy lemondó nyilatkozatot, majd utána átírják az igazi apa nevére a gyereket.
2012. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%

Még mindig 3-ik vagyok.


Pontosan kérdezö, ha túl közeli a válás vagy az új apa nem tett apasági nyilatkozatot akkor automatikusan a volt férj nevét kapja a gyermek, ha anya az új apával nem házaosodott össze. Ez a törvény.


Sajnos ennél bonyolultabb az ügy. Ex férjnek vagy anyának vagy új apának kell apaságit indítania, így kerülhet le a nevéröl a gyerek és az új apa veeheti fel a nevére. Sajna simán bemennek valahova és áttiratják nincsen, ehhez bírósági ítélet kell.

2012. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%
14:15 vagyok. Munkatársam történetében még lett egy "csavar" is. Volt férj vérszemet kapott, és azt mondta, hogy 500 ezer forintért lemond a gyerekről, ha nem kapja meg a pénzt, nem mond le. Nagyon megijedtek a kolléganőmék, de nem fizettek, elmentek ügyvédhez, elmondták, hogy a volt férj mivel zsarolja őket. Erre az ügyvéd írt a volt férjnek egy felszólító levelet, hogy ha nem mondd le a gyerekről, akkor gyerektartást követelnek tőle. Na, mindjárt nem is volt fontos a volt férjnek az az 500 ezer forint, mert hát ugye, ki akar egy olyan gyerek után tartásdíjat fizetni, aki nem is az övé?
2012. máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

ez vicces utolsó. de simán eltudom képzelni.


viszont egyszerüen csak apaságit kell kezdeményezni, itt tesztet csinálnak az újapával, és innen már nincs gondja a volt férjnek. a méreg ebben hogy ez hónapok, és a gyermek elsö és hivatalos anyakönyvében akkor is a volt férj fog szerepelni mint apa a születéskor.

2012. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

A válás és a születés között 300 napnak kell eltelnie, nem pedig 180-nak. Rosszul írták itt előttem. Én a válásom után estem teherbe, de mivel nem telt el a 300 nap, ezért a volt férjemre anyakönyvezték a babát, és őt írták be apaként is. Ez a törvény! 4 hónapos volt a kicsi amikor kimondta a bíróság, hogy nem a volt férjem az apa. Újabb két hónap telt el, mire megkapta az én nevemet, ugyanis az igazi apja nem ismerte el, hogy a gyerek az övé. Így a gyámügy eljárást indított ellene, ahol is dns teszttel megállapították, hogy igenis az övé. Ez pont egy évvel ezelőtt történt. A lányomnak a mai napig nincs születési anyakönyvi kivonata, és a nyáron már két éves lesz. Ugyanis a kedves apuka most a nevével cirkuszol. Eddig is az én nevemen volt, ennyi cécó után meg már nem is szeretném ha az ő nevét kapná, sőt soha nem is akarta a nevére venni, de hirtelen szégyennek tartja, hogy nem az ő nevét viseli. Úgyhogy eltarthat még egy darabig ez az egész. Ezt a történetet csak tanulságként írtam le, hátha valaki okul belőle...

Egyébként meg ha a volt férj nevén van a baba, akkor köteles gyerektartást fizetnie! Ha ő ezt nem akarja, akkor ő menjen be a gyámügyre és közölje, hogy a baba nem az övé, ott majd elindítják az eljárást.

2012. máj. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!