Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire köti a bíróságot a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire köti a bíróságot a szakvéleményben leírtak gyermekelhelyezésnél?

Figyelt kérdés

Fiam 12 éves. Nyáron kaptam kézhez a szakvéleményt!Szakvélemény engem alkalmasnak talált gyermeknevelésre. Röviden: gyermekem erősen kötődik hozzám, rajzokon engem nagyban,színesben ábrázolt, közel magához. Feleségemet kicsinek rajzolta, sőt kitért arra a szakértő, hogy sokszor satírozva lett az anya képe a rajzokon, ezt negatívan értékelte.


Gyermekemen sajnos nagyon látszódtak az elidegenítések jelei. Szakértő többször is kitért arra, hogy az anya nem nézi a gyermeke érdekét. Több mondattal is kitért arra, hogy számtalanszor a gyermeke ellen vétett amikor megtagadott láthatásokat stb. (nem ragoznám a különböző elidegenítéseket)

Gyermekem a beszélgetéskor kifejezettem utalt arra, hogy szeretne velem többet lenni, igényli a társaságomat. Egyszóval fiam és köztem abszolút pozitív kötődést mutatott ki.


A lényeg az egészben. Feleségemnél megállapította a szakértő, hogy jelenleg feleségem személyiségzavarral küzd, hangulata melankolikus,sokszor kilátástalannak véli az életét. Ennek értelmében a szakértő javasolt feleségemnek egy klinikai kezelést.


És a legvégén jött a fekete leves: a szakértő mindezek ellenére jobbnak látja ha gyermekem marad a megszokott környezetben, azaz az anyánál.


Ez csak nekem tűnik ellentmondásosnak? Vagy ez egy teljesen normális végkövetkeztetés volt?


2012. okt. 30. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
a bíróság figyelembe veszi a szakvéleményt,sőt ha úgy van őt is beidézik,és kikérdezik. hol szeretne lenni,és miért,a másik félnél miért nem... szóval nálad fogják elhelyezni a gyermeket.. :)
2012. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm, én az apa vagyok.

Nem hiszem, hogy 12 éves gyermeket behívnak bíróságra. Éppen ezért volt kirendelve a szakértő.


Első te most kire értelmezted a válaszodat?

2012. okt. 30. 21:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is elváltak a szülők.Hugom 13 éves volt és a válásnál megkérdezték mert anyukám el akarta vinni magával,de ő aztm mondta apuval maradna igy apu kérte,hogy kérdezzék meg és a gyermek pszichológus is azt mondta,hogy döntöképes a hugom
2012. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk azt írta a szakértő, hogy közepesen van döntő birtokában a 12 fiam. Így akkor erre nem számíthatok.
2012. okt. 30. 21:08
 5/6 anonim ***** válasza:

A melankolikus személyiség önmagában nem kóros. (És a mai világban az emberek 90%-a kilátástalannak érzi az életét...) A láthatás akadályozása már egy komolyabb érv, de a szakértőt ez nem befolyásolhatja, mert ő csak az asszony szellemi épségét vizsgálja. A bíróság viszont mindent egybevetve dönt majd: a szakértő véleménye csak egy dolog, a gyerek véleménye a másik (nem teljesen döntőképes egy 12 éves, de nem is döntésképtelen), az általad elmondottak a harmadik.

Egyébként hallottam már olyanról, hogy a bíróság szembement a pszichológiai szakvéleménnyel.

2012. okt. 31. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, jogi képviselőm tájékoztatott, hogy új szakértőt rendelt ki a bíróság, ugyanis megalapozottnak tartotta a bíróság az erre irányuló kérelmemet.
2012. okt. 31. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!