Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nagyon megbántam a házasságom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon megbántam a házasságom, de 24 évesen elválni? Adjak még egy esélyt vagy meneküljek?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek szeretnék tanácsot kérni, megpróbálom érthetően leírni a problémámat.

21 évesen mentem hozzá a férjemhez, még nagyon gyerekagyam volt, csak azt láttam, hogy álompasi, jól érezzük magunkat együtt és azt hittem, ő való hozzám. Hát tévedtem! Eleinte éltük a szerelmesek felhőtlen életét, a szülőktől kapott lakást sikerült eladnom és vettünk egy közös házat, eljártunk szórakozni, elkezdtem dolgozni a családi cégnél, mindennap úgy jött haza, hogy elmondta, mennyire szeret, milyen boldog velem. Aztán tavaly kezdett el valami nem stimmelni, mikor lediplomáztam és mondtam, hogy szeretnék máshol dolgozni pályakezdőként. Akkor az apja (!!) azt mondta, hogy az lesz a legjobb, ha itt maradok, dolgozom tovább, mert lassan már vállalhatnánk gyereket, felesleges elmennem máshova. Én pedig nem hittem el, hogy ilyen létezik, mikor akkor kezdtem volna az életemet és a karrierem építését. A férjem pedig helyeselt, konkrétan elmondta, hogy mit tervez az én életemmel! Ez volt az a pont, mikor elkezdtem érezni, hogy mégsem annyira jó nekem, mint gondoltam, mert Ő és a családja kezdenek helyettem dönteni és belekényszeríteni olyasmibe, amit én nem akarok.


Jártunk céges vacsorákra, mindig megmondta, hogy kivel hogy viselkedjem és mikor pár apámkorú ügyfél kikezdett velem, semmit sem csinált, még röhögött is. Kezdett betelni a pohár, sokat veszekedtünk emiatt, aztán kibékültünk, mindig sikerült kiengesztelnie és megígérte, hogy nem lesz kretén. Én pedig úgy gondoltam, hogy toleránsabb leszek vele, bár nagyon nem értettem, hogy miért lett ilyen a stílusa, mikor 3 évig mindig közösen döntöttünk és tiszteltük a másikat.


Január körül viszont észrevettem, hogy elkezdett titkolózni, majd kiderült, hogy egy csomó embertől kért kölcsön pénzt, mert belekezdett valami illegális üzletelésbe. Folyamatosan jöttek a telefonok, sms-ek, hogy jó lenne, ha visszaadná a pénzt, teljesen idegbeteggé változott, kiabált folyton, csapkodott, többször elment inni, amitől én teljesen kiborultam és azt mondtam, ha nem fejezi be, elköltözöm. Nagyrészt sikerült mindenkinek kipengetni a tartozását, de még mindig nem változtatott a stílusán, tele van simlis ügyekkel és attól rettegek hogy mikor jelenti fel valaki! Utálok itthon lenni, mert folyton attól félek, már megint milyen kedve van, miért lesz kiakadva. Közben a családja hátulról azért tart lelki terrorban, hogy csináljunk már gyereket, de persze csak fiút, mert az ő családjuknál a férfiak erősek. Nem bírom már tiszta idegbeteg lettem én is! Normális emberhez mentem hozzá, kaptam helyette egy akaratos agresszív személyt.Egyik este megmondtam neki, hogy ezt nem bírom tovább nem vagyok boldog és el akarok válni, erre teljesen dühbe jött felháborodott, hogy most ezt komolyan mondtam-e mert ha igen, akkor átkozza a napot, mikor megismert és hogy bajban nem vagyok képes kitartani a férjem mellett, nem is vagyok feleségnek való. Azóta elcsendesedett a vita és úgy vettem észre, hogy elgondolkodott azon, hogy tényleg veszélybe került a házasság, próbál kedveskedni. De meddig tart ez? Amíg nem csinál megint valami hülyeséget? Vagy nem lesz gyerek? Én nagyon nem ilyen életre vágytam, nekem ez nagyon rossz és nem érzem azt hogy tisztelne. Fogalmam sincs hogy mi lenne a helyes döntés, természetesen szeretem de már félek is tőle és a családja viselkedése is kikészít. Hogyan tovább? Meneküljek vagy adjak neki még egy esélyt? Nagyon hiányzik az az idő, amikor még bókolt, a tenyerén hordozott, szerelmesek voltunk!


2012. nov. 1. 13:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj!! Nehogy elhidd, hogy megváltozik és a legfontosabb, nehogy szülj neki!!!
2012. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%
De már nem vagytok szerelmesek.Be kerültél egy mókus kerékbe a hol meg akarják mondani,hogy éld az életed.A férjed zűrös,és ez nem fog változni legfeljebb titokban simlizik tovább mig le nem bukik.Mi az hogy szülj és csak fiút?Jesszus.Tegyük fel szülsz,hagyod teljesen leigázni magad a család akaratára.Mehetsz majd a dutyiba 1-2 gyerekkel látogatóba.Nem fog megváltozni.Ne add fel az álmaid.Fiatal vagy még előtted az élet.Egy olyan élet amit te alakitasz magadnak.Menekülj mig egyedül teheted
2012. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen elválni

vs.

még 50 évig félni tőle.


Mi a kérdés?

2012. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
A férjed mindig is kretén lesz. Gyorsan válj el és nézd a jó oldalát: nincs gyerek, és ez a lényeg. Ne azt nézd, hogy 24 évesen elvált leszel, hanem fogd fel tanulópénznek. És tanulj is belőle.
2012. nov. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
A leirtak alapján,nekem is az a véleményem,hogy nem fog megváltozni a férjed.Sajnálom.
2012. nov. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Válj el szerintem is ha ennyire rossz a helyzet. Inkább félsz még több 10 évig?

24 évesen még fiatal vagy újrakezdeni..

19L

2012. nov. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%

A férjed hány éves?

Elvakított a szerelem. 21 évesen még tényleg nagyon fiatal az ember a házassághoz, ezért is történik gyakran, hogy ami kezdetben jó, az a házasság idején, mikor már együtt éltek és komollyá fordul a dolog, megromolhat a sok kis előbukkanó stikli miatt. Nem hiszem, hogy megváltozik. Talán akkor lenne esélye, ha még ő is hasonló korú, mint Te, megfenyegeted, hogy elhagyod, esetleg szünetet tartotok, rájön, hogy fontos vagy neki és befejezi. Bár akkor is ott lesz a család, ami újabb problémaforrás.


Mérget vennék rá, hogy elkényeztetett gazdag kölök, aki állandóan hatalmi lázban ég. Mi az, hogy hagyta, hogy rádnyomuljanak az öreg pasik? Státusz szimbólum vagy-e vagy a felesége? Valószínűleg ő is hasonló légkörben nevelkedett, máskülönben az apja sem lenne ennyire hímsoviniszta.

2012. nov. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Kétlem, hogy megváltozna. Úgy viselkedik ő és családja, mintha iszlám országban élnének. Te csak szülni vagy jó, persze fiút... Bele sem merek gondolni, mi történne, ha lányt merészelnél szülni nekik.

Felejtsd el ezt a jellemtelen "férfit", így is elég sok fájdalmat és gondot okozott. Még fiatal vagy, lehet azt gondolod, ciki elválni, de inkább, minthogy boldogtalanul éld le az életed. Egyszer élsz! Még ha gyerek is lenne, akkor is azt mondanám, jobb nélküle, de így pláne, menekülj ettől az embertől!

2012. nov. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Hiányozni is fog, mert soha nem jön vissza az az idő. Itt terrorban maradsz, nem csak a férjed de a szintúgy kretén családja által is. A feleség nem arra való,hogy a férjéhez mászkáljon beszélőre...általában azt javaslom beszéljék át a párok,de nálatok nincs miről beszélni, tudom nehéz a változás és a válás sem egy jó dolog, de ne hagyd magad lelki terrorban tartani, leszel te még jó feleség olyan mellett aki megérdemel és te is őt.
2012. nov. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Válj el, épp az a jó hogy még fiatal vagy, rengeteg időd lesz még megtalálni azt aki hozzád való.
2012. nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!