Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tönkre fog menni a házasságom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tönkre fog menni a házasságom?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk mindketten, huszonéves egyetemisták. 4 éve jártunk, amikor terhes lettem. Nagyon jó volt a kapcsolatunk, szerelmesek voltunk és már elég sok ideje voltunk együtt, így összeházasodtunk. Az én szüleimtől kaptunk egy lakást, és támogatást minden hónapban, hogy be tudjuk fejezni az egyetemet.


A problémák már a terhesség alatt kezdtek előjönni, ő nem volt az a hassimogatós, ultrahangtól elgyengülő kispapatípus. Gondoltam, majd ha megszületik a baba, de sajnos nem. Most utólag úgy gondolom, hogy ő nem akarta megtartani, de nem merte nekem megmondani, az is lehet, hogy még magának sem vallotta be.


Most 2 és fél hónapos a baba, nem igazán köti le, persze cukinak találja, de egy szülő azért többet érez a kisbabája iránt. Nem foglalkozik vele,igaz gyakran megkérem hogy büfiztesse, fürdesse altassa stb. de magától nem veszi fel puszilgatni, játszani vele, ölelgetni, nem is beszél hozzá miközben pl. öltözteti. Az sem zavarja, ha egész nap nem látja, este mikor hazamegyünk mondja hogy inkább én fürösszem, ő most tanul. Sőt, amikor nyűgös éjszaka, vagy büfizésnél tej megy a pólójára, még mintha idegesítené is...


A bajom az, hogy nem látom rajta az igyekezetet, beleférne a baba az idejébe, de ő éli a gondtalan egyetemista életét, mint azelőtt, bulizik, heverészik mikor épp nem kell tanulnia. Ja és ki van borulva hogy fáradt, mert a baba éjszakánként felkelti.


A másik az, hogy nemcsak a baba, hanem munka is férne az idejébe, látom, hogy van még ideje az egyetem mellett, de eszében sincs munkát keresni. Kétszer beszéltem már vele ezekről a dolgokról, egyszer finomabban, másodszor már egészen konkrétan, hogy lemarad a fia babakoráról, és hogy nem helyes, hogy egészséges fiatalokként hagyjuk, hogy a középkorú szüleink gebedjenek meg a munkában, amikor mi vállaltuk a babát.


Megrázta a második beszélgetés, elismerte, hogy igazam van és megígérte hogy jobban fog igyekezni. De nem történt semmi. Én hidegen viselkedem már hetek óta vele, nem használom a régi beceneveinket, nem puszilgatom, szex sincs igazán, mert amíg ez a helyzet, addig nem tudok úgy viselkedni, mintha minden rendben lenne. Ő viszont úgy viselkedik, mintha minden rendben lenne, sőt olyan, mintha nem is venné észre, hogy neheztelek rá. Nem tudom, mit tegyek, ezért húzom ezt már hetek óta. Úgy érzem, az érzelmeim sem a régiek iránta, mert hetek óta nincs előrelépés, a feszültség viszont megvan (benne nem tudom, de bennem biztosan). Soha nem állt még fent köztünk probléma ilyen sokáig, mindig megbeszéltük és megoldottuk. Sajnos ha valaki nem akar dolgozni, azt nem lehet elküldeni, és az apai érzelmeket sem lehet parancsszóra előállítani...


Mit csináljak? Legszívesebben visszaköltöznék a szüleimhez. A mi kettőnk kapcsolatával nem lenne baj, hozzám látom, hogy ugyanúgy viszonyul mint előtte, gyengéden, szeretettel, de nem tudok így élni vele, hogy a babánk iránt nem érzi ezt. Meg a munka dolog miatt is aggódom, hogy fogja így eltartani a családját? Én több gyereket szeretnék, de így nem fog menni, nem akarok nélkülözni sem. Tanácsot szeretnék.


2011. jún. 13. 23:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%

A férfiak fele nem tud semmit se kezdeni egy csecsemővel.Szereti,de annyi. Majd akkor lesznek apák,ha 2-3éves lesz a gyerek.

Nem tudomnálatok csak ez van,vagy valami más is,de ezt is vedd figyelembe

2011. jún. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
ja.van olyan apuka is aki a pelenkátol is undorodik,és megtartani sem tudja normálisan a babát.A nagyobb gond itt a munka és,hogy nem akar dolgozni.Én addig pofáznák neki,amig el nem jut az agyáig,hogy már családja van amit neki kell eltartania.
2011. jún. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Én csak elméletben beszélhetek, mert nincs gyerekem, de kifejezetten szeretnék. Szeretném tanítgatni, játszani vele, kirándulni, mesét olvasni neki, stb. De egy csecsemővel nem tudnék azon kívül mit kezdeni, hogy szeretem és büfiztetem, egy csecsemő még nem izgalmas. Lehet, hogy a te párod is azt várja inkább ,amikor már néhány évvel idősebb lesz a gyerek. 20f
2011. jún. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%
Nézd,a férjed egy fiatal tanuló srác még.Bizony gondolnod kellett volna rá,mielőtt gyereket vállaltatok,hogy nem lesz könnyű.Szerencsétek van hogy kaptatatok lakást,mert ha albérletbe kellett volna menni,akkor még sokkal nehezebb lenne.Egyetem mellett meg nem olyan könnyű ám dolgozni,mint ahogyan gondolod.Ha dolgozna,még kevesebbet tudna foglalkozni a gyerekkel.Tanul,meg még dolgozik is,éjjel lenne akkor a gyerekkel?Az a gond,hogy ez már eső után köpönyeg,ez teljesen egyértelmű volt hogy így lesz,nem kellett volna még gyereket vállalni ilyen korán,szülőkre hagyatkozva.
2011. jún. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
55%

A baba dologra én is azt mondom adj neki még időt, sok férfi bizony a csecsemőkkel még nem tud mit kezdeni. Neked ott volt a 9 hónap, hogy kialakuljon a kötődés a babáddal, neki most kell kialakítani szépen lassan. továbbra is vond be a teendőkbe az nagyon fontos, de ne várj el semmit. Majd ha nagyobb lesz a baba és játszani is lehet vele, akkor már lehet lelkesebb lesz.

Munka része meg, nem tudom mit lehetne tenni, de szerintem a párod kicsit elkényelmesedett. beszéld meg a szülőkkel, hogy egy időre csökkentsék/ szüntessék be a támogatást. És akkor rá lesz kényszerítve, hogy tegyen valamit. Mennyi van még a suliból egyébként?

2011. jún. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
33%

Ha nem akkar felnöni menjen haza a szüleihez, ne a te lakásodban ingyen, az üvöltő csecsemő mellet játsza a gyereket. Felnött 20-on éves családos ember nem dolgozik, mások tartják el a gyerekét, ingyen lakik nevetséges.

Költöz vagy észhez tér vagy nem.

2011. jún. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat:)

másfél év van még hátra neki. És tudom miről beszélek, mikor azt mondom, beleférne az idejébe munka is, mert én magam is dolgoztam az egyetem mellett, és még kikapcsolódásra is jutott időm. De nem is ez a lényeg, hanem hogy meg sem próbálja...

Az "előbb kellett volna gondolkozni"-típusú válaszoktól pedig kérlek kíméljetek meg, tanácsot kértem, nem kioktatást.

2011. jún. 13. 23:56
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Elsőnek igaza van.

Korai még igazi apaságot várni tőle. Egy férfi nem tud mit kezdeni egy 2 hónapossal.

Ettől függetlenül a buliról már lemondhatna, és munkát kereshetne.

2011. jún. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
50%
Akkor én azt mondanám, már korábban válaszoltam, de mivel ha jól veszem ki csak a te szüleid adnak támogatást, hogy beszéld meg a szüleiddel, neked meg a babának adnak egy minimális összeget, ami elég. Ha drasztikusat akarsz akkor mond meg a párodnak, hogy unod, hogy a te szüleid fizetnek mindent, és ő nem hajlandó mégcsak dolgozni se, és ha ő nem járul hozzá a kasszához, akkor mehet lakni oda ahova akar, bár ez merészebb lépés, és lehet végleg elmegy, de akkor meg legalább kiderült, hogy ennyit ért az egész.:(
2011. jún. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál,szinte ugyanezt hallottam pár napja a saját lányomtól.A különbség az,hogy sajnos külföldön élnek,a fiú odavalósi,a fiú szülei nemigen támogatják őket anyagilag,és bérelt lakásban laknak.Szóval nehéz a helyzetetek,okos nem is tud lenni az ember ismeretlenül és ilyen távolról sem.Én a lányomnak is azt javasoltam,amit neked is: mindig pontosan mondd el a párodnak,mit szeretnél tőle MOST és aztán később.A mostra belátóbbak az emberek,rögtön megvalósítható és rövidre lehet zárni a dolgokat.Kérd meg,hogy vegye át egy picit a babát,először csak azért,mert mondjuk zuhanyozni akarsz,aztán meg azért,hogy beszéljen hozzá.Mondja el a babának,mivel foglalkozott aznap,vagy mit tanult,vagy frankón foglalja össze a tanultakat,mint egy vizsgán,nem kell azzal foglalkozni,hogy a baba nem érti.Csak így tud igazi kontaktus kialakulni közöttük,és ha már van valamilyen kapcsolat,a szeretet is kialakul.Sok sikert kívánok ehhez és azt,hogy jussatok át a nehézségeken,hiszen már család vagytok.
2011. jún. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!