Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Zátonyra futott a házasságom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zátonyra futott a házasságom nincs hová költözzek. Mit Tehetnék? 37 éves vagyok 17 éve élek házasságban. Van 3 gyermekünk. A férjem teljesen elhanyagol elhidegült a kapcsolatunk.

Figyelt kérdés

Évek óta próbálom helyre hozni de nem járok sikerrel neki jó így is. Barátnője biztosan nincs. Van hogy hónapok telnek el úgy hogy még egy puszit sem hajlandó adni.

Már részemről a válás is szóba jött,de nem tudok hová költözni. A lakás amiben élünk a férjem nevén van. Szüleim nincsenek.Ha szóba hozom a válást megfenyeget. Teljesen tanácstalan vagyok. Így kiszolgáltatottan nem szeretném sokáig folytatni vele a kapcsolatot. Van a szüleinek egy üresen álló lakása mondtam neki költözzön Én mehetek ahová akarok meg ahová tudok de a gyerekeket nem vihetem. A gyerekeket nem akarom elveszíteni.

Én így nem tudok élni hogy nem érzem magam nőnek mellette.


2012. jan. 19. 13:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Amennyiben a lakást ahol most éltek a házasságotok alatt szereztétek ( nem öröklés jogcímen), teljesen mindegy kinek a nevén van, a közös vagyok képezi. Válásnál, amennyiben neked ítéli a bíróság a gyerekeket vagy ezirányú megállapodást kötsz a férjeddel, a bíróság a közös lakás használati jogát rád fogja ruházni.
2012. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Sajnállak nagyon, de mégis mit lehetne tenni, hogy rendbehozzátok a házasságotokat? Beszéljétek át, hogy miért lett igy, ugyanis az is elõfordùlhat, hogy a férjeddel nincs rendben valami.

Egyébként nem vagy egyedül!

2012. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Nyitott házasság? Ha nem kötik érzelmek a feleket, jó ideig működhet.Ha talál vkit a férjed, biztosan rááll ő is a probléma megoldására, sokkal kompromisszumkészebb lesz.
2012. jan. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Mi vezetett idáig?

Szerinted miért ilyen rideg veled a férjed?

Tettél valamit, amivel ezt kiérdemelted?

2012. jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

HA ennyi idö alatt nem tudtátok megjavitani a kapcsolatot, akkor nincs semmi esély rá.

A legcélszerübb, ha beadod a válást, akkor legalább tiszta helyzeted lesz, nem ilyen se házas, se független.


A lakás mindegy, hogy kinek a nevén van, ha a házasság alatt vettétk, akkor közös. Ha a férjed vette a házasság elött, akkor az övé, de a 17 év alatt ráköltött összeg fele jár neked.

Ha elköltözöl (vagy a férjed - az teljesen lényegtelen, hogy ki megy és ki marad), akkor az összes vagyontárgy fele értéke jár neked, és minden, amit a házaság alatt vettetek, közös, mert a házsság jogilag vagyonközösség. Ez akkor is érvényes, ha csak a férjed keres, és te eltartott voltál egész idö alatt.

A gyerekeket majdnem 100%-osan te kapod, kivéve, ha bizonyithatóan alkoholista, kábítószeres vagy prosti vagy.

A férj köteles a gyerekek nagykorúságáig (illetve amig az elsö középiskolát/szakmai képzést nappalin befejezik) gyerektartást fizetni, ami a fizetése 20%-a gyerekenként, de maximum összesen 50% lehet, akár hány gyerek van. A gyerektartást attól kezdve kell fizetnie, hogy az erre irányuló kérelmet beadtad, ha nem fizeti, akkor ennek megitélése után visszamenöleg kötelezik rá, hogy kifizesse.

Ha TE inditod a válást, akkor mindenképpen elválasztanak, amenyiben TE minden tárgyaláson megjelensz, még akkor is, ha a férjed egyetlen esetben sem megy el, ezzel nem tudja megakadályozni a válás kimondását.

2012. jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
6 éve infarktus kapott a férjem. Nem volt ez nekem elég baj még az anyósom is jól "szíven szúrt", amit a mai napig nem tudok feldolgozni, hogy miattam kapott a fia infarktust.Én azóta nem nagyon keresem az anyós társaságát és talán ez nagyon fáj a férjemnek. Nagyon sok mindent el kellett tűrnöm a párom szüleinek de ami sok az már sok. Azóta romlott meg a kapcsolatunk én mindent meg tettem és mindent elkövettem hogy együtt maradjunk, de a szeretet a törődés az nagyon hiányzik az életemből.Tudja hogy mire vágynék mindent átbeszéltünk, hogy legalább egy héten egyszer biztosítaná számomra 1db tiszta szívből jövő ölelést már az sokat javítana a kapcsolatunkon, de azt veszem észre rajta, hogy azért sem hajlandó. Mint ha ezzel akarna büntetni engem.
2012. jan. 19. 14:06
 7/19 anonim ***** válasza:

És akkor sem hajlandó megölelni, ha kéred rá? Vagy akkor igen, de úgy gondolod, hogy nem szívből jön??

Ha így van, akkor majdnem biztos vagyok benne, hogy a férjednek is ugyanarra van szüksége, mint neked.

Tegyél te lépéseket, öleld meg te, ne várj érte semmit cserébe és meglátod, hogy egy idő után rá fog jönni, hogy neked is erre van szükséged és meg is fogja adni.

2012. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Évek óta ez megy hogy mindig én közeledek.Ő soha Bele vagyok fáradva. Ha én nem kezdeményezek akkor várhatok hetekig vagy hónapokig. Ha szóba hozom , hogy miért van ez így akkor annyi a válasz hogy hagyjam békén ilyen hülyeségekkel.Azért nekem is jól esne ha magától közeledne.Természetesnek kellene-e lenni 17 évi házasságban hogy könyörögni kell legalább egy pusziért.Ettől többet mit csináljak?
2012. jan. 19. 14:43
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Már az előbb is mondtam:

Úgy öleld, puszild meg, hogy te NE VÁRJ ÉRTE CSERÉBE SEMMIT, de tényleg SEMMIT. Biztos nem fog ellökni magától. (vagy igen???)

És előbb utóbb meglesz az eredmény.

2012. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én sem érezném magam így teljes értékűnek, kicsit olyan érzést keltettél bennem, ahogy olvastalak, hogy a férjed attól tart, leprás vagy. Ezt nyilván képletesen mondom. A gyerekekkel visszaélni meg annyira, hogy is mondjam, nem szép dolog, ráadásul ők nem tárgyak, akiket eltehet a sufniba és biztos van nekik is önálló véleményük. Mi az, hogy nem viheted? És ha ők mennének esetleg? Nehéz helyzet és te valóban kiszolgáltatott vagy.

Nincs önálló egzisztenciád? Lehet hogy furcsa amit mondok, de ha nem látnék más kiutat, én biztos "kerítenék" egy olyan férfit, aki emberszámba vesz, neadjisten kíván.

2012. jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!