Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házasságunk alatt a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságunk alatt a férjem jelzáloghitelt vett fel a közös ingatlanunkra egy KFT alapitásához. A KFT-ben én nem szerepeltem, viszont a hitelben adostárs vagyok. Most válunk és a hitel felét a nyakamba akarja varrni. Jogos-e?

Figyelt kérdés
2012. nov. 8. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen mivel a házasság alatt szerzett vagyon mindig közös. Függetlenül attól, hogy ez pozitív vagy negatív. Szóval igen a hitel is közös.
2012. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tetro ***** válasza:
100%
jogos
2012. nov. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A KFT eladásra került 3 millio ft-ért akkor a fele összeg az engem illet meg.?
2012. nov. 8. 20:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Minden fele-fele.
2012. nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A KFT a házasság alatt alapította akkor igen az is közös.
2012. nov. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, jogos. Viszont a KFT fele is a tied!
2012. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Virág!

Én azért elmennék ügyvédhez, mert a dolog nem így áll! A házastársak egyike nem intézhet a másik nevében semmit sem. Viszont ha a hitelt közösen vettétek fel ( azaz te is aláírtad) akkor nincs apelláta. Adós vagy. Meg tulajdonos is.

2012. nov. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Közös ingatlant jelzáloggal csak mindkét fél aláírásával lehet megterhelni. Tehát erről muszáj tudni. Egyéb esetekben (pl. személyi kölcsön, baráti kölcsön) a jog úgy veszi, hogy a házastárs tudtával és beleegyezésével történt, kivéve ha a házastárs kifejezetten tiltakozik a hitelezőnél. Amúgy közös döntésnek számít. Akkor is ha nem tudott róla. Viszont a tulajdon is közös. Plusz-mínusz, minden közös.
2012. nov. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt megszívtad. A hitel fele valóban a tied.

De a váláskor igényt tarthatsz a kft.-ben lévő talajdonrészének a felére.

2012. nov. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mikor adta el a kft-t? Ha a válóper beadása után, akkor lényegében a te tulajdonrészed is eladta, mivel már megszűnt köztetek a vagyonközösség, tehát te kérheted az összeg felét, sőt még akár kérhetsz vizsgálatot is, hogy valóban jogszerű és értékarányos volt-e az adásvétel. Csúnya per lesz, de ezt a részt simán nyered.

Viszont ha a válóper beadása előtt adta el a céget, akkor a bevétel még a vagyonközösség részét képezte, ugyanúgy mint a hitel, tehát bukta.

2012. nov. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!