Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az apámnak rengeteg adóssága...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az apámnak rengeteg adóssága és hitele van. Édesanyám válik tőle. A bíróság ítélkezhet úgy, hogy nekünk kelljen kifizetni az ő tartozását?

Figyelt kérdés
A hitelek, tartozások az apám nevén van. Nemrég volt egy enyhe infarktusa, ha ne adj isten meghalna a törvény vagy akárki ítélkezhet úgy, hogy nekem kelljen kifizetni, ha ő már nem él?

2012. okt. 10. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikkor vette fel a hitel? Házasság alatt, mert ha válik és a házasság alatt vette fel apukád a hitelt akkor annak a felét anyukádnak fizetnie kell.

Ha lemondasz minden örökségről akkor a hitelről is. Szóval halála esetén egy 5 milliós lakást örökölsz, akkor a hitelét is.

2012. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Fantasztikus. Ilyen apja senkinek sincs. Ha él, ha hal... csak a tinédzser korom és a fiatalságom ment rá a apám hitelére, két autó és egyéb hitelek, kezességek és még én azért éljek és dolgozzak, hogy az apám mocskát rendbe tegyem.
2012. okt. 10. 20:16
 3/13 tetro ***** válasza:
100%
Nem kell apád mocskát rendbe tenned. Lemondhatsz az örökségről egyszerűen.
2012. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak a tőle örökölt összegig felelsz a hiteléért!
2012. okt. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

talán megoldás lehet, ha valami nagyon távoli, külföldi országba emigrálsz, és itthon nem marad semmilyen vagyonod.


ne fizess miatta, megértem, h nem is szeretnél.

2012. okt. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nagyon szomorú dolog amit írsz... hasonlót élek át én is...

utánajártam, nem vagyunk kötelesek kifizetni...

Én még remélem hogy rendbe tudja tenni a dolgait.. és nem azért mert mit hagy maga után, hanem h esetleg őt visszakapjam... vagy valamit belőle... :(

2012. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Örökségről lemondasz akkor a hitelt sem öröklöd.
2012. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én mindenről lemondok, nem kell semmi. Sose volt semmim, most sincs... semmim.



Az emigrálás is jó ötlet. Többször átfutott a fejemen, hogy eltűnök valahol a brazíliai őserdőkben.

2012. okt. 10. 22:04
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Tévedés, ennyire igénytelenek ne legyünk. A kérdező örökli a hitelt. Ha lemond mondjuk aa lakásról, mint örökségéről, akkor annak a megállapított értéke levonódik a hitelből, de a többit ki kell fizetni. Nincs ilyen, hogy lemondok a hitel visszafizetéséről.


Egy hitel nem örökölhető semmilyen formában, az a diákhitel, de az meg teljesen más konstrukció.

2012. okt. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 tetro ***** válasza:
A francokat kell kifizetni azt... Ha ez úgy működne, akkor bármelyik szülő aki nincs jóba a gyerekével, vagy bárki aki az örökösével, egy életre tönkretehetné a másikat...
2012. okt. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!