Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérhetek-e kamatot és lakáshas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérhetek-e kamatot és lakáshasználati díjat?

Figyelt kérdés

A feleségemmel hat hónapja külön élünk és azóta ő használja a közös (50-50%)családi házunkat.Azóta ő fizeti a családi ház hitelét havi 36 e Ft.Mivel ő magának akarja a házat így szóban megállapodtunk,hogy ő tartozik nekem még 3M Ft-tal. Ezt a tartozást úgy tudja nekem kifizetni, hogy én nem fizetek neki gyermektartást(20-20 e Ft). Így kb tíz év múlva lejár a tartozása. Kérhetek-e kamatot és lakáshasználati díjat erre az időszakra tőle?

Én nem akarok abba a házba költözni mert van saját házam.


2012. nov. 18. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha ő a kizárólagos lakáshasználó, ezt bíróságon neki ítélték, akkor igen kérhetsz a tulajdonrészedre lakáshasználati díjat. De ha te csak elköltöztél akkor nem, mert visszamehetnél.
2012. nov. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Akkor ő is kérhetne a gyerektartás mellé még plusz pénzt, a gyerek további kiadásaira...ha 3m ft ot fizet neked a te részedért és ő fizeti a további részleteket, tehát teljes egészében kifizeti a ház árát, még pofád lenne elkérni kamatostul és lakáshasználati dijastol? Ilyenkor a pofám leszakad milyen emberek vannak...
2012. nov. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nekem egyáltalán nem nyilvánvaló, hogy a 3 milla meg a hiteltartozás fele kiadja az egész ingatlan értékét, ehhez ismerni kellene az ingatlan összértékét is.


Kérdező, elvben kérhetsz, én mondjuk nem forszíroznám a helyedben, ha neked van saját házad, az exed meg átvállalta a hitel rád eső részének a törlesztését plusz nem kéri el a 40 eFt gyerektartást, ergo havi 58 eFt értékben törleszt. Ami mellesleg kevesebb mint 5 év alatt kiadja a 3 millát...

2012. nov. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagy te egy kicsit kapzsi? Lakáshasználati díjat és kamatot akarsz, ugyanakkor gyerektartást nem fizetsz? Ő fizeti a törlesztőt is és a gyerek eltartásához nem kap semmiféle támogatást. Te meg közben éled világod, semmi fizetési kötelezettséged nincs, ha a gyerek beteg, a feleséged ápolja, ő rohan vele orvoshoz. Gondolkozz, légy szíves! Ha elmentél, vállald a következményeket.
2012. nov. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

4. v. !


Látszik, hogy felfogtad a lényeget.



Kérdező!


It az a baj, hogy szóban állapodtatok meg. Később letagadhatja. Jobb lett volna eladni a házat, és fizetni abból a gyerektartást. És akkor nincs lakáshasználati díj meg kamat.

2012. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Szóbeli megállapodásra te semmit nem kerhetsz. Legelőször is vagyon megosztás es gyermekelhelyezes kellene. Aztán, a gyerektartas díjról nem lehet lemondani, max akkor, ha a jövőben kifizetendő tartás díjjal egyenértékű ingó vagy ingatlan vagyont a gyermekekre irtnal. Pl itt a családi ház téged illető felet, de innentől a feleségemnek nincs feles tartozása.
2012. nov. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó, egyszerűbb lett volna leírni és közjegyzővel hitelesíttetni a megállapodást, onnantól az mindenkivel szemben hatályos, és adott esetben végre is hajtható. (valszeg a banknál azért be kellett volna jelenteni)

Ennyi.

És akkor adott a jogbiztonság, egyik félnek sem kellene attól tartania, hogy a másik utólag variálni kezd.

2012. nov. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Csakhogy a magyar törvények nem engedik a tartás díjról való lemondást.
2012. nov. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
#8-as, mint minden elmebajos szabály, ez is kikerülhető, az egyik mondatban megállapítod a tartásdíj összegét, a másikban megállapítasz egy ugyanolyan összegű törlesztő részletet, ellenkező irányban, és kész. Azt senki sem fogja elvárni, hogy te ma elutalj 40 eFt tartásdíjat, hogy a feleséged holnap visszautaljon 40 eFt lakás-törlesztést. Persze, kerülni kell a "tartásdíjról lemondás" szóösszetételt...
2012. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
A családi ház hitelének is van kamata amit pedig ő fizet. Szerintem a gyerekeiddel szemben gusztustalan dolog ezért pénzt kérni. Mert ők is ott laknak nem?
2012. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!