Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Csökkenthető a tartásdíj az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csökkenthető a tartásdíj az alábbi indokkal?

Figyelt kérdés
A Férjemnek és nekem már van egy közös gyerekünk,most várandós vagyok ismét.60ezret fizet,de mivel már nem keres olyan jól,mint a váláskor ezt nem tudjuk fizetni.Csökkentik a tartásdíjat,ha beadjuk a kérelmet?
2009. aug. 17. 20:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
78%

A 20.58-asnak. Te voltál ilyen tárgyaláson?


A törvény előtt mindegyik gyermek egyforma és ebből kifolyólag egyenlő arányban osztódik el a pénz is.

Azért mert nem él velük az apuka, azt nem pénzben szokták kárpótolni.

2009. aug. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
78%
hanem a láthatással.
2009. aug. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Én teljesen tisztában vagyok vele,hogy nem csak cipő,és étel stb... kell a gyereknek.A legutolsó dolog volt a tartásdíj,amit "megkurtítottunk".De többet nem tudunk fizetni.Már egy pár hónapja csak a felét tudjuk odaadni(amibe az ex szóban beleegyezett),viszont most követeli visszamenőleg a pénzt.Ráadásul 2hetente csak egy fél napra adja oda a gyereket.
2009. aug. 17. 21:14
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is hozzád hasonló helyzetben vagyok.

Menjél bíróságra és tisztázzátok le a dolgot. Az ex nem fogja leállítani magát és ő csak azt látja , hogy tudtok fizetni. Úgy tudják mondani ezt a visszamenőleg is kérem az emelést.- amiből nekem személy szerint elegem van.

Eddig mindig minket keresett meg ügyvéddel meg adjunk erre is pénzt meg arra is. Hát most mi megyünk bíróságra és én is viszem a befizetendő számláinkat. Én is ember vagyok a családommal bérből is fizetésből és nem Róbert bácsi Angliából.

2009. aug. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
21:08-asnak igen voltam ilyen tárgyaláson nem is egyen. És általában ez a bírói gyakorlat.
2009. aug. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Az szar lehet, ha valaki már több gyerekelhelyezési peren is volt.

Bár azt még mindíg nem értem, hogy az apával élő gyereknek mióta ítélnek meg gyerektartást. Mégha kevesebbet is mint aki az anyánál él. De biztos én vagyok a hülye.

2009. aug. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
15%

Hogy te egy milyen önző nő vagy. Tudod, annak idején engem is elhagyott az apám, aztán összejött egy csajjal, akitől született egy másik gyereke. A csaj elvárja, hogy az anyám egyedül tartson el és az apám ne segítsen. Egy rohadt 30000-el szúrja ki a szemem havonta. Az anyám tanul, hogy legyen diplomája és tudjon dolgozni, a hülye apámat pedig befolyásolja a méghülyébb nője, csak azért, hogy a drága gyereküknek meglegyen mindene. Nem elég, hogy elszedte az apámat, még a nekem járó tartásdíjról is lebeszéli. "nem tudja fizetni" Ó istenem. Tudod, a férjed másik gyereke is éppúgy a gyereke, mint a közös gyerekeitek. A 60000 tökéletesen jár annak a gyereknek egy hónapban..Nem csak arra kéne gondolni, hogy a Te férjed, hanem arra, hogy annak a gyereknek az apja..A férjednek kötelessége eltartani azt a gyereket, hiszen a GYEREKE! Szerinted az étkeztetés, a ruháztatás, az iskolai költségek egyedül az anya feladatai? Hát nem.

15/L

2009. aug. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
23.10-nek!30000 ft?én rohadt 10 ezer ft-ot kapok mégsem verem a nyálam.Jó,hogy nem már adja oda az egész fizetését.K....va sok a 60 ezer.Apád meg lehet ezért hagyott el benneteket mert te is anyád is igy gondolkoztok!Talán talált egy olyan nőt aki értékeli!Kérdezőnek :menj biróságra.Milyen anya az aki igy akarja fent tartani magát?Nem is a gyereke érdekli csak tök féltékeny arra,hogy az apának uj kapcsolata van.
2009. aug. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
4%
30 ezer forint semmi egy 15 éves gyerekre. Gondolj bele ,hogy az apának minden költségnek a felét kell állnia. Ez egy családi háznál majdhogynem a rezsi fele és akkor még nem kapott a gyerek egy könyvet , egy cipőt ,egy szelet kenyeret.
2009. aug. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

08:20-asnak: mit tudsz te rólam? Az apám 3 éves koromban hagyott el, 10 évig nem fizetett semmit, még jó, hogy már 1 éve legalább egy 30000-et fizet a r*hadék. Azt a 11 évet ki adja vissza? És jó lenne, ha anyámra nem mondanál semmit, te idióta..de nem süllyedek le a te szintedre, te szánalmas.

21:10-es voltam.

2009. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!