Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Csökkenthető a tartásdíj az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csökkenthető a tartásdíj az alábbi indokkal?

Figyelt kérdés
A Férjemnek és nekem már van egy közös gyerekünk,most várandós vagyok ismét.60ezret fizet,de mivel már nem keres olyan jól,mint a váláskor ezt nem tudjuk fizetni.Csökkentik a tartásdíjat,ha beadjuk a kérelmet?
2009. aug. 17. 20:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Illetve 23:10-es..
2009. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Azért álljunk meg egy picit! Jelen esetben az a helyzet, hogy jön a 3. gyermek és a felek elmennek bíróságra, hogy a gyerektartásra kijelölt összeg egyenlő arányban kerüljön szétosztásra. Nem arról van szó, hogy apuka nem akar fizetni és nem is akarja látni az első gyermekét. Így a kérdező sem "olyan" nő mint amilyen az apukád barátnője. Tudod az emberek nem csak akkor szoktak elválni mert apuka megismerkedik egy új nővel. És senkinek sem kötelessége egyedül leélni az életét. Ez édesanyád döntése. Minthogy az is, hogy most szerzi a diplomáját.
2009. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
31%
Az anya által eltartott gyerek mindig nagyobb részt kap az eltartási díjból, mint a közösen nevelt gyermekek,mivel az a gyerek maximum a az apa fizetésének 50%-át kapja meg míg a közösen nevelt az összes többit.
2009. aug. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Az összes többit mi? Ami a te matematikád szerint a fennmaradó 50%? +Abból oldja meg a saját fenntartását is ugye? Hát ez nem így működik.

Azért alapvetően föl kéne fogni, hogy az apa személye is emberből van és annak családja is.

Könyörgöm nézzétek már meg a családjogi törvény erre vonatkozó paragrafusait.

2009. aug. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Kikerestem , lehet olvasni:


A gyerektartás a kötelezett által - választása szerint - saját háztartásában természetben vagy havonként pénzben szolgáltathatja. A gyerektartás jogosultja kérheti, hogy a kötelezett a tartást pénzben szolgáltassa. A bíróság a felek viszonyainak figyelembevételével a gyerektartás más módját is meghatározhatja. A gyermeket gondozó szülő a gyerektartást természetben, a különélő szülő elsősorban pénzben szolgáltatja


A gyermektartás összegéről a szülők megegyezésének hiányában a bíróság dönt.


A gyerektartás összege gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének 15-25%-ában kerül megállapításra.

A gyermektartás meghatározásánál a bíróság figyelembe veszi

- a gyermek tényleges szükségleteit,

- mindkét szülő jövedelmi és vagyoni viszonyait,

- a szülők háztartásában eltartott más - saját, illetőleg mostoha – gyermekekek számát,

- a gyermek saját jövedelmét is.



A gyerektartás kötelezettkével szemben a jövedelme 50%-át nem haladhatja meg az összes tartási igény.


Ha a szülők két vagy több gyermek tartására kötelesek, a gyerektartást úgy kell megállapítani, hogy egyik gyermek se kerüljön a másiknál kedvezőtlenebb helyzetbe, különösen akkor, ha nem egy háztartásban nevelkednek.


A gyerektartás

- százalékos arányban, vagy

- határozott összegben, vagy

- határozott összegben és bizonyos jövedelmek százalékában

kerül meghatározásra a bíróság által.



A gyerektartás százalékos megállapítása esetében meghatározásra kerül a tartásdíj alapösszege is.


Ha a gyerektartás közös egyetértéssel vagy bírósági ítélettel került megállapításra, úgy az ennek alapjául szolgáló körülmények lényeges változása esetlén a tartás mértékének megváltoztatását vagy a tartás megszüntetését lehet kérni.


Ha a tartást közös egyetértéssel már eredetileg is számbavehetően kisebb összegben állapították meg, mint amennyi a törvény szerint járna, úgy ebben az esetben is lehet a gyerektartás felemelését lehet kérni.

2009. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
13.10-nek.Figyelj ide kicsi csillag!!Kb az anyád lehetnék tehát vegyél vissza pici arcodból.Tehát neked apád akkor ér valamit és az a szeretett ha fizet egy kazal pénzt.Hát igen végül is ez is a szeretett egy formája .Az én szüleim is elváltak és az én anyámnak egy fillért nem fizetett apám mégis arra nbevelt bennünket,hogy szeressük mert az apánk és ha adnak fogadd el de soha ne kérj.Ez nevelés kérdése ki hogyan áll hozzá.Ha anyád tanulni akar keresse meg az árát én is tanulhatnék de inkább a gyerekemre költöm tanuljon ő.Mondom felfogás és neveláés kérdése.De te ha ilyen felnött leszel és ezt tanitod a gyerekednek hm....!Én nem követelözöm a volt férjem felé és nem tiltom a gyereket ha majd felnő majd rájön.ennyi neked is el kellenne gondolkozni és nem FELNÖTT emberekkel ugy beszélni mint kapcás a lovával!!!!
2009. aug. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!