Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A környezetemben több kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A környezetemben több kapcsolat ment tönkre a gyerekvállalás utáni 1 évben. Ez mennyire általános? Hogyan lehet megakadályozni?

Figyelt kérdés

Összesen 3 baráti pár szakított/vált el 1,5 évesnél fiatalabb gyerekkel :-(


Mi is szeretnénk gyereket, de félek hogy mi is elkövetjük a hibákat és megromlik a kapcsolatunk.


Mit lehet tenni, hogy ne így legyen?


5 éve vagyunk együtt, 4 éve együtt élünk és 2 éve vagyunk házasok. Én 28 ő 29 éves.


2012. nov. 27. 16:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Kapni fogsz idióta választ: "ne szülj"

Kapni fogsz "legyél továbbra is szexi nő, és feleség, csábítsd el, foglalkozz a férjeddel" jellegű választ(itt a férfiról szó nincs, pedig neki is tennie kellene érte, hogy működjön a házasságotok utána is. Elsősorban elfogadás kellene tőle és türelem. Egyedül nem lehet működtetni egy házasságot)


Szóval szerintem a legideálisabb az lenne, hogyha sokat beszélgetnél erről a pároddal. Még tervezett gyereknél is előfordul, hogy a férfi 'megijed' a hirtelen nyakába szakadó felelősségtől, úgyhogy, ha őszinte a kapcsolatotok, vess fel neki mindenfélét ezzel kapcsolatban: a szexről, a külsődről, a gyereksírásról, a felelősségről. Az ő véleménye is számít, és ha az őszinteséget elbírja a kapcsolatotok, és összetartóak vagytok, akkor nem lehet gond. Sok kapcsolatnak a gyerek a kegyelemdöfés, mert hiába akarják a kicsit mindketten, égbekiáltó különbségek vannak anyuci és apuci közt, amit agyerekvállalás csak mégjobban kiélez.

2012. nov. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Tovabb ijeezgesselek az anyatigriseket a ferjuk a terhesseg alatt csalja meg eloszor.statisztika bizonyitott tobb kutatassal is. Sajnos sok no neem tudja a terhesseget es az anyaszerepet osszehangolni a szereto szerepevel teljessen beleveszik a gyerektervezes terhesseg szules folyamataban es az apat csak kelleknnek hasznalja.Az meg megunja es mashol keresi az intimitast es a figyelmet emberi dolog.

Na eere figyelj a ferjed mindig az elso maradjon a szivedben hiszen o aaz eleted parja a gyerek 18-21 evessen kirepul de a ferjed veled marad.Ha igy gondolkodsz mindenkinek jo lessz a kisbaba is erezni fogja egy szereto csaladba szuletett.

2012. nov. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2-es: szóval én nőként ezt tegyem, hogy működjön a kapcsolatunk.

És a férjem?

2012. nov. 27. 17:05
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem szabad, hogy csak "anya" és "apa" legyetek, hanem maradjatok meg férjnek és feleségnek egymásnak - akkor is, ha ezt nehéz összeegyeztetni, akkor is, ha egy kisbaba valóban sok törődést és figyelmet igényel...

Egy ismerős pár pl. majdnem minden este, mikor a picit lefektették, leültek egy-egy pohár borral beszélgetni, összebújni. Maradjanak meg az intim pillanatok, odafigyelés, törődés. Ennyi a titok.

2012. nov. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

A ferfiaknak meg kell erteni az eletuk megvaltozik soha tobbet nem lessz ua mint regen Ezt vallalniuk kell Ha ezt elore tudjak es vallalkoznak ra akkor minden rendben lessz. Nekik is reszt kell venniuk mindenben az UH a vizsgalatok a terhestorna vasarlasok mindenben igy ok is fontosnak erzik magukat.Beszelj vele oszinten kesz felealdozni az eddigi letete kenyelmet ertetek csereben lessz egy szereto csaladja.

Az a ferfi aki tudatossan keszul az apasagra az nem erzi magat fleslegesnek es tamogatja a feleseget mindenben es boldog apuka lessz.

2012. nov. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az alapvető megismeréssel van gond. fogalmuk sincs, mit várjanak egymástól az új helyzetben, aztán megsértődnek, és vége is az egész mókának. Szóval: kommunikáció, kommunikáció, és hatalmas empátia, hogy lásd, mit jelent az, amit mond.
2012. nov. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Azért megint itt ez a visszatetsző dolog, hogy a férfiak élete így megváltozik, meg úgy, meg csak a nő akarja a gyereket. Blabla. A férjem és én köztem az a különbség, hogy én még csak barátkozok a gyerek gondolatával, de ő már évek óta szeretne, és ért is a gyerekekhez. Én meg azt sem tudom, hogyan kell pelenkázni, de ő azt is keni-vágja.
2012. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

Szülés után az anyósom miatt ment tönkre a kapcsolatunk.

Az anyós nem tudta megállni, hogy ne legyen állandóan az unokával, és mindenben segyteni akart, ami egy idő után már terhessé vált számomra. Megkértem a páromat, hogy zárja rövidre a kedves mamát. De a párom nem értette, hogy miért nem vagyok hálás, amiért segyteni akar.

Egy idő után kidobtam. Mármint apit.

2012. nov. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Ha a kapcsolat mar inog egy gyerek az utolso loket a veghez Szemely szerint en 100 anyos miatt sem dobnam ki a ferjem hiszen o a ferjem az anyos csak anyos Eleve a ferjem mindig engem valaszt az anyos elott meg ha nincs is igazam mivel mi ketten egyek vagyunk amit en teszek o is felelos erte.Jo hazassag kommunikacio es nagy szeretet kell de foleg turelem.
2012. nov. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen, sajnos igaz az, hogy sok házasság azután nemsokkal tönkre megy, miután gyerek születik. És ez azért van, mert fenekestül felfordul az élet a családban és ha ezt az egyik vagy mindkét fél képtelen normálisan kezelni, akkor rengeteg konfliktus lesz a család életében. Most az tök mindegy, hogy ez a konfliktus az-e, hogy a nő megszűnik nőnek, feleségnek lenni, csakis anya lesz vagy a folyamatos ébredések, 24 órás készenlét okozta feszültség, az apa nem megfelelő (esetleg semmilyen) hozzáállása a gyerekéhez, a lényeg, hogy nincs jól kezelve, ezáltal az egyik (vagy mindkét) félben tüske marad. Mindent meg kell őszintén beszélni, kompromisszumot kötni amikor kell. És ami fontos, hogy ha megoldható legyenek kettesben töltött idők, először nyilván csak egy-egy ebéd kettesben vagy séta, aztán később már kicsit hosszabb időre is másra lehet bízni a gyereket, amíg a szülők kicsit kikapcsolódnak. Nem szabad, hogy váratlanul érjen titeket, hogy a gyerekvállalás egy nagyon nehéz (ugyanakkor örömteli) feladat, ami tényleg felfordítja a család életét. Nálunk is voltak rosszabb időszakok, nálunk az okozott gondot, hogy a lányunk elég rossz alvó volt, volt olyan, hogy éjszaka 2-3-4 órákat is virrasztottunk, igen, mi szúrtuk el, illetve a férjem volt nem túl következetes és erőskezű. Később, amikor már nagyobb volt, akkor a dackorszak okozott gondot, majd amikor bekerült bölcsibe a folyamatos betegségek miatt voltunk feszültebbek. De túléltük és nem sínylette meg a házasságunk. Tudni kell mindent megbeszélni és egyezségre jutni. Persze ehhez az is kell, hogy mindkét fél tényleg érezze a saját felelősségét a gyerekkel kapcsolatban, én egy csodás férjet és apát fogtam ki, aki imádja a lányát és rengeteget foglalkozik vele, segít.
2012. nov. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!