Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti mennétek vagy maradnátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennétek vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, van egy 1,5 éves kisfiam, és elváltam a férjemtől (3,5 évet voltunk együtt). Amikor anno férjhez mentem, a család elfordult tőlem, így nyár óta egyedül élek a gyerekkel, szűkösen, de el tudom látni magunkat, gyerektartást nem kapok, még folyik a per. Jelenleg titkárnőként dolgozom, és mellette egyetemre járok, a fiam bölcsis szeptember óta.


Kaptam egy ajánlatot, Ausztriába mehetnék dolgozni szállodába konyhai kisegíteni, az alapbér 1000 euró, ezen felül ehetünk a kajából, szobát is kapunk, a gyerek bölcsijét kéne csak fizetni, az pár száz euró csak, hétvégente meg a szállodának is van felügyelt játszóháza. A szerződés 1 évre szólna, ha beválok, meghosszabbítják.


Menjek vagy sem???


Érvek: a gyerek nem a "hazájában" nevelkedne, de úgysem, köt minket ide semmi, és úgysem vár ránk szép jövő. A gyerek hamar elkezdené megtanulni a nyelvet, könnyebb lenne neki, hacsak bele nem kavarodik a magyarba, ennek is vannak veszélyei. Én nem tudnám befejezni az egyetemet (halasztani már nem tudok), és nem fejlődnék, viszont gyakorolnám a nyelvet. Ha ügyes vagyok, kint le is telepedhetünk. Nem kéne nyomorgatni az albérletre, hanem kicsit félre is tudnék tenni.


Menjünk vagy nem?


2012. dec. 17. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet érdemes lenne megpróbálni, de ne felejtsd el, hogy nem zajlott le a per. Nem rendeződött, hogy az apa milyen gyakran láthatja a gyereket(ha külföldre mész neked kell ennek a körülményeit, módját biztosítani). Az apa engedélye is kell hivatalosan szerintem, hogy kividd a gyereket vagy legalábbis az útleveléhez. Ezeket azért vedd még számításba.
2012. dec. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az apukával beszéltem, aláírná a beleegyezést, jelenleg ő is Ausztriában keres munkát (nyilván nem ugyan ott, ahol én lennék), és akkor a láthatást is meg lehetne oldani.
2012. dec. 17. 13:17
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
hát én mennék a helyedben. Ha a családod úgyis elfordult tőled, és apuka is beleegyezett, kezdj új életet, mi tartana itt? Sok sikert!
2012. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az apa hivatalosan beleegyezne, meg a válás is simán zajlik, akkor menj nyugodtan.


A gyereknek abból semmi hátránya sincs, hogy nem a "hazájában" nevelkedik, SÖT, megtanulja, hogy mi a normális viselkedés meg életmód, nem pedig a mo-i irigykedö, kicsinyes világ lesz neki a természetes. A gyerek megtanul egy második nyelvet is, méghozzá JÒL, nem a mo-i elég rossz nyelvoktatás szerint.

Ha betartasz néhány szabályt - ha gondolod, privátban irhatok erröl - akkor nem fogja összekeverni a két nyelvet sem.

Nem tudom, milyen egyetemre jársz, de egyrészt lehet, hogy levelezön tudnád folytatni, vagy pedig Ausztriában tudnál tanulni.


Az egyetlen, ami kicsit kevésnek tünik, az az 1000 Euro, mert egy lakás bére arrafelé elég magas (mivel neked gyerekkel legalább két szobás lakást adnak csak ki, hogy ne legyen túlságosan lelakva), és a rezsi is jóval magasabb, mint MO-on. Viszont ha van munkahelyed, akkor a gyerekre is kapsz valami juttatást, ami több, mint MO-on.


Szóval, ha az apa belelegyezik, mindenképpen megpróbálnám, egy év alatt meglátod, hogy mennyire válik be. Ha utána visszamész, akkor is tapasztalatokat gyüjtöttél, meg ha igaz, valamennyi pénzt is.

2012. dec. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Az egyetemen lehet egyéni tanrendet kérni. Ha nem megy, akkor a tanáraiddal beszéld le, hogy csak beadandót kelljen beadnod, vagy csak a vizsgán megjelenned. Ha akad tanár, aki akadékoskodik, akkor az ő óráját akkor vedd fel, amikor már itthon leszel.
2012. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó: egy normális egyetemen ez azért nem így működik, szerencsére. Viszont a kérdező azt megteheti, hogy újrafelvételizik.
2012. dec. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek, ha írtok privát üzenetet, azt is megköszönöm!


Az egyetemet akkor abba kéne hagyni, mert ez a szak teljesen megszűnik kifutó rendszerbe, nekem meg még 2 évem lenne, tehát ha halasztok, akkor is bukom az egészet.


Lakásra nem kéne költeni, ott a szállodába kapnánk egy minilakosztályt, ez kettőnknek elég.

2012. dec. 17. 13:35
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egywetlen dolog jutott eszembe: Mi van, ha a kicsi megbetegszik? Lesz aki orvoshoz vigye, vigyázzon rá?

Mert gondolom az első hónapokban bizonyítanod kell a munkahelyen.

Ha ezt meg tudod oldani, akkor menj nyugodtan!

2012. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
Egy normális egyetemen rugalmasak a tanárok! Tudod, hányan dolgoznak, vagy nevelnek gyereket az egyetemi évek alatt.
2012. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nappali képzésen ilyen biztos nincs, hogy beszélje meg a tanárokkal, hogy csak beadandót kelljen írni... WTF? Ha átmenne levelezőre, ott esetleg.
2012. dec. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!