Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy szabadulhatna meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szabadulhatna meg a feleségétől?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm(50) 20 évesen házasodott össze a feleségével. A nő egyre többet ivott, ma már alkoholista. Az ismerősnek viszont van egy nagy étterme, amit ha el akarna válni el kellene felezni a feleségével, de azt nem teheti, mert ez az egyetlen pénzforrása. A nő ki akarja csinálni őt is és a közös gyereküket is, aki az ismerősöm oldalán áll...

Szerintetek?


2009. aug. 22. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Az alkoholizmus a mai terápiás módszerekkel jobb eséllyel gyógyítható, mint évekkel ezelőtt. A legnagyobb gyógyulási esély a gyógyszeres és pszicho-szocioterápiás kezelések kombinált alkalmazásával érhető el. Hosszútávú nemzetközi kutatások azt találták, hogy az alkoholbetegek kb. 8-39%-a absztinens lesz, 46-87%-a viszont visszaesik, alkoholfüggő marad. 0-33%-uk kontrollált ivóvá válik.
2009. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22.12-es.A gyógyulás az alkoholizmusból szinte lehetetlen.Aki alkoholista az is marad.1 millió az egyhez ha egy alkoholista gyógyulni akar,és tesz is érte valamit.Kedves kérdező.Ha jól értem a kérdést az ismerősöd szívesen elválna de csak úgy,hogy az étterem megmaradjon csak neki.Hiába áll mellé a gyereke,és te is,a feleségét nem zárhatja ki a közös vagyonból! Ha elválnak bizony az étterem fele a feleségét illeti meg,és ennek semmi köze ahhoz,hogy az asszony iszik..Minden amit a házasságuk alatt közösen szereztek válóper esetén feleződik..Két dolgot tehet az ismerősöd.1.Elválik,és minden feleződik,de legalább megszabadulhat alkoholista feleségétől.2.Ügyvéd előtt írjon egy szerződést,hogy a feleség lemond az étteremről (egy komoly összegért cserébe vagyis vásárolja ki a részét),és rögzítsék,hogy válóper esetén abból semmi nem jár a feleségnek..De itt még mindig házas..
2009. aug. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak a válás marad, más lehetősége nincs. De hosszútávon még így is jobban jár, ha felezik az éttermet. Az édesanyámnak 10 év alatt sikerült kb. 5millió Ft-ot elinni. És ez nem most volt, hanem a 80-90-es években, amikor ez még nagyon nagy pénz volt. Szóval én elválnék tőle minél előbb. Anyukám is egyre lejebb süllyedt. Nem segít a kedves szó, a könyörgés, de a durvaság sem. És egyre többet fog inni, ami egyre többe kerül. És ha nem jut pénzhez, akkor elkezdi majd eladni a holmikat a lakásból vagy nem fizeti majd be a közüzemi számlákat, ami meg ugye kamatos kamatot termel. Szóval totális anyagi csőd. Gondolom meggyőzni már próbálta, hogy kezeltesse magát. Ha erre nem hajlandó, akkor csak a válás marad. Szeriintem
2009. aug. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez hogy működik, de úgy tudom, bizonyos esetekben érvényteleníttetni is lehet a házasságot (hogy a vagyonnal mi van ilyenkor, nem tudom). Persze ehhez nyilván nyomós ok kell. Szerintem az ismerősöd mindenképpen kérje ki egy jó ügyvéd véleményét, mielőtt bármit is lépne ebben az ügyben.
2009. aug. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából az ismerősöm német, és az étterme kb. 150MILLIÓT ér. Az étterem az ismerősön apjáé, nagyapjáé... volt, és a nő házasodott oda hozzá. Vagyis így már az étterem is feleződött, valamint minden vagyon! (és nem csak a közösen megszerzett... lehet, hogy ez Németo.-ban más...) Az éttermen még hitel van, vagyis lehetetlen, hogy annyi pénzt elő tudjon teremteni, hogy a feleségét ki tudja fizetni. Ha pedig eladnák az éttermet, oda a 10 generáció munkája, valamint az ismerősöm egész élete, mert ő ebből él (ő a szakács). Szóval elég lehetetlen kérdés, de hátha valakinek kipattan valami a fejéből. Előre is köszi.
2009. aug. 26. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!