Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha én akarom beadni a válást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha én akarom beadni a válást, a nejem helyett is nekem kell kifizetni az illetéket?

Figyelt kérdés
Ő is válni akar, de nincs pénze beadni, viszont nem akar közös megegyezéssel. Kérhetek a bíróságtól kirendelt ügyvédet? Az ügyvédi díjat nekem, vagy felesbe a feleségemmel kell kifizetnem? Mennyibe kerül kb. egy kirendelt ügyvéd?

2012. dec. 21. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha Te inítod, neked kell állni mindent, vagy majd később kérheted a felezész, avagy mentességet!
2012. dec. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kérni illetékfeljegyzést, vagy illetékmentességet még a kereset beadása előtt.

Ha érdekel, írjál privátban.

2012. dec. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Illetéket csak egyszer kell leróni, a felperesnek. Felperes az, aki a keresetet benyújtja. A 30.000,- Ft-ot illetékbélyegen, a keresetlevélen kell leróni.

2. Megpróbálhatsz az anyagi helyzetedre hivatkozva költségmentességet, vagy legalábbis költségfeljegyzési jogot kérni. Ha ezt megadják, akkor jogosult lehetnél elvileg ingyenes ügyvédi képviseletre, de ezt nem nagyon fogják megadni neked, tekintettel, hogy a válás, különösen a megegyezéses, nem feltétlenül igényel jogi képviseletet. (Bár nyilván egyszerűbb lenne úgy, de nem kötelező).

3. A bíróságon panasznapon segítenek elkészíteni a beadványokat.

4. "Kirendelt ügyvéd" az büntetőügyben van, a pártfogó ügyvéd, ha megkapod (ami nem valószínű, ld. 2. pont) ingyenes is lehetne akár, de olyan is van, hogy csak előlegezi az állam a díját. Erről itt olvashatsz: [link]


Ügyvédjelölt

2012. dec. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget!
2012. dec. 21. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!