Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Muszáj a nevemre vennem? Nem...

Muszáj a nevemre vennem? Nem elég csak az átírási illetéket kifizetni és odaadni az én adásvételimet? (részletezés)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérdéssel fordulnék hozzátok!

Keresgéltem a témát, végülis ez bizonyult a legjobbnak.

Vettem egy motort néhány napja, de a gép

igazából túl erősnek bizonyult, illetve lenne rá jó ajánlatom is.


Tehát pár napja vettem, de máris eladnám. Szeretném a lehető legkisebb költséggel

megúszni, tehát amit nem muszáj, azt nem befizetni, mivel átírni nem akarom,

használni sem.


Hallottam egy olyan lehetőségről, hogy "kettős átírás", miszerint csak az átírási illetéket

kell fizetnem, és az új tulajnak a törzskönyv-forgalmi stb.-vel együtt átadom az én előző

adásvételimet is, így ő két adásvételivel íratja át.


A kérdés: valóban működik-e ez így? Van-e valamilyen limit? (pl 15 napon belül működik csak, etc.)

Van-e valamilyen büntetés kilátásban? Összességében ki tudok-e jönni ebből jól,

vagy már mindenképpen buktam az eredetiség-új forgalmi-új törzskönyv témát? (ez kb 30.000 Ft)


egyszer vettem egy rendszámost motort, amihez kaptam vagy 4 (!) adásvételit, és olyan 2-3 éve nem volt átiratva. Bementem Pesten, és mondták hogy át lehet iratni, csak be kéne fizetni annak a 4 embernek az ÁTÍRÁSI ILLETÉKET, mondták is hogy kétezer-mittoménhányszáz forint (125ös motor volt) per fő, tehát összesen olyan 9-10.000.

És ha ez be van fizetve, iratható gond nélkül, csak addig asszem ideiglenesen ki van vonva, ha nincs bejelentve az átírás.


Aztán elmentem máshova, és átírták úgy, hogy még ezt sem kellett befizetnem, simán névre tudtam venni.


Ezért gondoltam, hátha van ilyen lehetőség.

Ma beszéltem egy irodával, akik átírással foglalkoznak, és mondták hogy ez kettős átírás, lehet, csak

adjam oda az új tulajnak az én illeték-részemet készpénzben, és majd tőle kérik átíráskor.


A ciki csak az, hogy ha ő nem fizeti be, akkor az APEH (vagy NAV vagy ahogy tetszik) nekem is kiszámlázza. Szóval haversági alap, de egyszerűbb ha nem fizetem be én sem, neki sem adom oda, és az APEH majd számlázza a címemre.


De én nem kapok büntit pluszban? Mi van a 15 nappal? Nagy a káosz... Tudtok segíteni?


2011. okt. 10. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Én kereskedő vagyok,legutóbb egy Mercedes S320-as vettem úgy hogy nem volt az előző tulaj nevén a kocsi,csak adásvételije volt.Abból 1 példányt elkértem,vele írtam egyet és így 2adásvételivel átírattam a cégem nevére.Neki meg küldi majd a NAV az átírási illetéket.Nyugodtan eladhatod,add oda az első példányt amit te írtál az előző tulajjal.Írj egyet az új tulajjal és várhatod a postást az illeték miatt.Csak is az illeték miatt.Ennyi.Pénzt ne fizess az új vevőnek,nem őt terheli.


Különben mért nem kérsz egy üres adásvételit az előző tulajtól?,kérd meg őt hogy ne adja le a ti közös szerződéseteket hogy ne kelljen fizetni illetéket.stb...

Majd ha eladod, az új vevővel aláírt példányt visszajuttatod neki. (romák biankós adásvételinek hívják ezt a fajta megoldást) Ez csak a bizalmon alapszik.

2011. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A 15 nap nem számít ebben a viszonylatban? Tehát ha megveszem valakitől, ő bejelenti hogy megvettem, én pedig nem iratom át mondjuk egy évig, aztán eladom, akkor is "csak" az illetéket kell tisztán fizetnem, nincs bünti?
2011. okt. 11. 21:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Első voltam.


Persze,nem lesz gond.csak az illetéket kell megfizetned.Ha ő leadja és te meg gyorsan eladod.kettős adásvételivel.Mért nem próbálod meg a második lehetőséget? Kérd meg hogy ne adja le a neveddel az adásvételit,írtok egy nyíltat és azt ha megvan az új vevő odaadod neki vagy elpostázod.??

2011. okt. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy tudtommal már leadta, ezért gondolkozok, hogy ha mondjuk ő leadta, én pedig tavasszal eladnám, akkor sem lenne-e gond az illetékkel? (persze addig nem használnám)
2011. okt. 12. 10:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Megint az első vagyok


Az a gond,ha ő leadta,téged az illetékes okmányiroda levélben-be fog megkeresni hogy 10 napon belül jelenj meg a pénzeddel és eredetiség vizsgát igazoló papírral előttük,vagy X összegre büntetnek.De ha ezen a 15 napon belül eladod azzal az adásvételivel amivel te vetted,+te közötted és az új vevő között is létrejön egy papír csak illetéket kell megfizetned.Semmilyen más büntetést.

2011. okt. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megint köszönöm! :)


Tehát ha leadta, és én nem jelenek meg, akkor megbüntetnek alaposan.

Ha leadta, akkor már muszáj átírnom, vagy 15 napon belül eladom.


Ha nem adja le, akkor lehet trükközni, hogy később adja csak le, amikor én is eladtam, vagy pedig biankót írunk, ugye? Jól értelek? :)

2011. okt. 12. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!