Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van ez hogy a "sikeres"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez hogy a "sikeres" emberek szülei szinte mind elváltak?

Figyelt kérdés
Pontos statisztikát nem tudok de ha máshonnan nem a tv-ből látom hogy a médiaszemélyiségek szülei kb. 10-ből 8-an nem élnek együtt.

2012. dec. 31. 12:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%
szerintem meg a szülők válása pont hogy nagyon sok hátránnyal jár, és sokkal kisebb esélye van az embernek hogy kitörjön egészséges családmintát látott társaival szemben. (ha még van ilyen egyáltalán, és ezek mind sztereotípiák, mert akinek együtt vannak a szülei, az is szenvedhet mástól mondjuk attól hogy állandóan veszekednek) De azért biztos könnyebb azoknak, akiknek mindkét szülő megvan, mégha veszekednek is, mert tudják segíteni, szóval szerintem őnekik valahol könnyebb megvalósítani a sikert szemben a csonka családban felnőttekkel, mert nekik elsődleges feladatuk, hogy szülői segítség nélkül először kialakítsák a saját fenntartásukat, és életüket, és a többi dolog ami a sikerhez kell (tanulás, szabadság a lehetőségek megragadásához) az csak utána jöhet. Mondjuk egy fiatal, akinek mindkét szülője megvan, több pénzt kap valószínűleg, akkor nem kell hitelt fizetnie, elmehet tanulni, kimehet külföldre, foglalkozhat a hobbijával, belevághat vállalkozásba, csinálhatja amit szeret, míg a többi örül ha magát fenntartja, hitelét fizeti, meg vesz magának kaját, belekerül a mókuskerékbe, és onnan már nincs kiút hogy álmait megvalósítsa. Nincs apuci aki alátolja a kocsit meg a lakást magyarán, hogy fiam csak tanuljál, mert az a dolgod.
2012. dec. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A médiaszemélyiségek nem sikeres emberek, csak annak látszanak. Nézd majd meg húsz év múlva, hogy mi lesz belőlük!
2012. dec. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

# 11/12


A logikád abba bukik el, hogy az együtt élő szülők mindegyike sem gazdag. Két minimálbéres szülő nem vesz a gyerekének sem lakást sem vállalkozást nem tud indítani neki.

2012. dec. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

11es, te is szépen tudsz ám általánosítani...


nekem apám lelépett, még mielőtt én megtettem volna az első lépesemet. tehát 1 éves korom előtt, csak hogy értsd.


nos, a nagyszüleimnek elég jó kis vállalkozása volt, mindent megadtak, amire csak szükségem lehetett, tehát különórák, sport, utazás, nyelvtanulás, minőségi ruhák, cipők, laptop.

ha apám velünk marad, lehet, h mindennek az ára lecsúszott volna a torkán, vagy az autójába tankolja, és megy nőzni.


igaz, nem lettem médiaszemélyiség, de ennek valahogy örülök is.

sikeres vagyok mind a magánéletben, mind a szakmámban. talán pont azért, mert nem apám mutatott egy rossz példát, hanem szerető családban nőhettem fel, még ha nem is volt teljes a létszám.


erre nincs recept. a legfontosabb a nyugis, szeretetteljes környezet, és az anyagi biztonság. (nem muszáj BMW-vel vinni a gyereket az oviangolra, de nem árt ha a család be tudja osztani a bevételt, és tud priorizálni)

innentől teljesen mind1, h melyik szülő neveli a gyereket, együtt vannak-e vagy elváltak.

2013. jan. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
azért is írtam az elején, hogy ez mind sztereotípia. általánosságban hasonlítottam össze a két féle családot, a csonka családot, és azt ahol megvan mindkét szülő. amit írtál abban teljesen igazad van, egyébként minket is a nagyszülők segítettek, és mi is sikeres emberek lettünk a magunk módján, de ha lett volna egy normálisabb apám, valószínűleg most sokkal könnyebb lenne. persze hogy minden eset más és más, mint a tiéd is, de általánosságban biztos igaz az, hogy a nem csonka család gyerekeinek általánosságban könnyebb a sorsa, csak erre akartam rávilágítani, de regényt nem írhattam.
2013. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
13,as és mi lenne a gyerekeddel, ha egyedül kéne nevelned egy minimálbérből? azért biztos így is könnyebb, hgoy az ember is hazaviszi a kis fizetését. Ha sikeres nem is biztos hogy lesz a gyereked, de még igy is sokkal előrébb van, mintha nem tudnád eltartani, és vinnék szegényt az intézetbe.
2013. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!