Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Létezik e olyan jogi megoldás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik e olyan jogi megoldás amivel mentesülhetek egy esetleges válás esetén követelhető tartásdíj alól?

Figyelt kérdés

Kedves mindenki!

Egy véleményem szerint szokatlan problémában kérnék tanácsot. Feleségemmel kilenc éve vagyunk házasok, ő 41 én 40 éves vagyok. Mind a ketten szeretnénk babát, de sajnos ez csak lombik programmal lehetséges. Túl vagyunk két sikertelen próbálkozáson és most készülnénk a harmadikra, de sajnos van egy olyan érzésem, hogy kizárólag csak a baba miatt van, velem miután az idő sürgeti. Én nagyon szeretem, és azt szeretném, hogy teljesüljön az álma, de nem hiszek neki. Az lenne a kérdésem hogy létezik e olyan jogi megoldás amivel mentesülhetek egy esetleges válás esetén követelhető tartásdíj alól.



2013. jan. 3. 11:06
1 2 3
 21/23 omba ***** válasza:
100%

A gyerekvállalás nem a gyermek nemzést jelenti, - bármilyen technikával, én pl. örökbe is fogadtam már 25 éve, és az én vállaimon sírja ki magát, ha baja van.

Szóval olyan projekt, ami életed végéig fog tartani....

Ilyen "érzések" mellett nem kellene belefogni.

2013. jan. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy a feleségednek már csak erre kellesz? Ha nem szeretne, akkor nem akarna tőled gyereket. Három lombik, évekig tartó huzavona a gyerekért megvisel egy kapcsolatot, de attól még lehet, hogy szeret téged.
2013. jan. 4. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ha még nem hoztátok össze a gyereket, akkor tudsz tenni. De szerintem az lenne a legkorrektebb, ha most azonnal kilépnél ebből a kapcsolatból és megmondanád az asszonynak, hogy köszi, de ennyi volt. Ha nem hiszel neki (és úgy gondolom hogy jogosan), akkor nem értem, hogy miért édekel az, hogy mi lesz az álmával. Lehet hogy egy másik férfival simán is összejön neki. Nem egy ilyen példa volt már, hogy minden orvos azt mondta, hogy nem lehet gyereke, aztán összejött egy új férfival és az első alkalom után terhes lett a nő.

Viszont ha már megvan a gyerek, akkor nem tudsz mentesülni a tartásdíj alól semmiképpen sem és a válásnál is sokkal rosszabb helyzetbe kerülsz, lényegében mindened elveszítheted és mehetsz az utcára. Tehát nagyon fontold meg, és lépj amíg nem késő.

Vagy még azt is megteheted, hogy írtok egy papírt közjegyzővel hitelesítve, hogy soha nem fog tőled követelni tartásdíjat. Bár szerintem ha ezt megmondod neki, akkor ki fog bújni a szög a zsákból és minden bizonnyal beigazolódik a sejtésed, aminek következtében ő fog lelépni.

2013. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!