Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Valni akarnak, de a gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valni akarnak, de a gyereket mindketten akarjak, kozben nincs penz az elperelesre. Mi ilyenkor a teendo?

Figyelt kérdés
Testveremek kulfoldon elnek 10 ev utan valni akarnak,kozben van egy 6 eves gyerek.Kozos megegyezes alapjan akarnak valni,az az peren kivul mindent elosztanak maguk kozt.Kulfoldon egy valas tobb ezer euroba kerul,mert a gyerek felol nem tudnak dulore jutni.Kulfoldon startbol az anyanak itelnek mindent,de nincs ennyi penz a dolgokrakb 4,5 ezer eurorol van szo.Testverem kereste 1000 eu ,abbol felretenni eddig nem tudott,nem szamitott erre,sogorom akar valni.Sogorom azt szeretne ha 2 het az anyanal ket het az apanal lenne a gyerek,ami szerintem katasztrofalis a gyerek szempontjabol nezve.Testverem meg haza sem tudja hozni,hisz egyedul kint kulfoldon egy gyerekkel nagyon nehez lenne.Szeretne hazajonni,de fel ,hogy az apa bepereli,hogy elvitte a gyereket.Mi a jo megoldas? ha nem ertheto a dolog kerdezzetek.koszonom

2013. jan. 3. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Melyik országról van szó? Melyik szülő milyen állmapolgár és a gyerek milyen állampolgárságot kapott? A házasságot hol kötötték? Mivel minden orszgában mások a jogszabályok, szerintem csak ezen tények ismeretében lehet majd tanácsot adni.
2013. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen állampolgár a gyerek:
2013. jan. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%

Az én szüleim is elváltak és elmondhatom hogy ha teljes a család, az az igazi.


A Bibliában:


Azoknak pedig, akik házasságban vannak, hagyom nem én, hanem az Úr, hogy az asszony férjétől el ne váljék.

Pál Apostolnak Korinthusbeliekhez írt első levele 7:10


Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és aki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik.

A Máté írása szerint való Szent Evangéliom 5:32

2013. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem fair ha itt is van a gyerek meg ott is..majd ha nagyobb lesz, választ. nem kell pereskedni meg harcolni.
2013. jan. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Az egyedüli jó és olcsó megoldás a peren kívüli megállapodás. Ha kettejük kapcsolata ehhez túl feszült, akkor külföldön és Magyarországon is lehet mediátor segítségét kérni (mediáció.lap.hu). Egyébként egy hat éves gyereket kár kihagyni a döntésből, lehet, hogy ebben a helyzetben ő lenne a legbölcsebb (szakmai tapasztalat). Nyilván nem neki kell döntenie, de igenis figyelembe kell venni, mit szeretne. A baj az anyagiakon felül az, hogy egy ilyen ügyben egy igazán kukacoskodó, semmibe bele nem egyező, ellenségeskedő szülőpár esetén több évbe is beletelhet, mire perben döntés születik,és egy gyerek ebbe bőven bele tud rokkanni érzelmileg (nyilván a szülők is, de hát az ő döntésük volt). Amire megszületik nagy anyagi ráfordítások árán sok év múlva a bírósági döntés a gyermekelhelyezésről, a gyerek kellően undorodni fog mindkét szülőtől, köp egyet és elköltözik jó esetben valami más rokonhoz, rosszabb esetben a fiújához/barátnőjéhez. Szóval ezt az elején kell meggondolni, mi a nyereség és a veszteség, mert itt az utóbbi sokkal nagyobb lesz, ha háborúskodnak. A 2-2 hét elképzelés egyedül a szülőknek lehet jó abból a szempontból, hogy igazságosnak tűnik, csakhogy itt nem igazságos döntés kell, hanem olyan, ami a gyerek érdekét szolgálja. Biztonságot, stabilitást az ad, ha egy helyen lakik, de a másik szülővel rendszeresen találkozik, jár hozzá, maradhat nála akár több napra is, beszél vele személyesen, telefonon, skype-on, vagy akármin. Külön élő szülőként is részt lehet venni egy gyerek életében, vannak erre jó példák.
2013. jan. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 1 hét itt, 1 hét ott, teljesen jól működik, immár 10 éve.

Miért lenne katasztrófa?

2013. jan. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Hatosnak! Nagyobb gyereknél (serdülőnél) elképzelhető ez a kétlakiság, ha a gyerek akarja így. Én mindenesetre a magam részéről sem szeretnék hetente költözködni, pláne nem tennék ki ilyenek egy kisgyermeket. Ha itt is van, meg ott is van, ez esetben könnyen jelentheti, hogy sehol nincs IGAZÁN. Egy gyerek biztonságérzetének egyik lényeges tényezője a környezet állandósága, a kiszámíthatóság. Nem nagyon látom, hogy a hetenkénti cuccolás egyik szülőtől a másikhoz ezt hogyan segíti. A cuccolást nem fizikailag értem, mert hát ruha, szekrény, ágy, plüssmaci mindkét helyen lehet, hanem lelkileg: az állandó alkalmazkodás a két egyébként eltérő miliőhöz simán felőrölhet egy gyereket, vagy iszonyú jó játszmázót nevelhet belőle. Egyik sem, másik sem túl vonzó alternatíva.
2013. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Pedig jól működik kicsi gyereknél is. A fiaim 4 évesek, a lányom 10 éves volt váláskor. Ez 10 éve volt. A lányom 20 éves, önálló életet él (külön él a barátjával), van önálló házuk, mindkettőjüknek munkája, felelősségteljesen csinál mindent.

A fiaim (ikrek) most voltak 14 évesek. A biziben 1-2 négyes van, önállóan tanulnak, nem kell noszogatni őket. Nagyon jó kamaszok, nincs velük semelyik helyen sem probléma. Mindkét helyen egész családban élnek, én is férjhez mentem, van testvérük is a 2. házasságomból. Az apjuknál pont ugyanez a helyzet.

Most nemrég a gyerektartáson lett változtatva, így megkérdeztük őket is, hogy akarnak-e a láthatáson változtatni. Nem is tudtam volna rábeszélni őket se arra, hogy csak nálam, se arra, hogy csak az apjuknál legyenek.

Szerintem sokkal nagyobb probléma egy gyereknek, ha mindenképp kell választania az anya és apa között (még pici korban is).

2013. jan. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat,eddig nem tudtam irni.Ok itt Romaniaban hazasodtak ossze es meg mindig roman allampolgar mind a 3.A kicsi 6 eves,en is inkabb azon aggodom,hogy ket het itt ket het ott az erzelmileg megterhelo egy ekkora gyereknek,a masik meg az,noverem nem tudom,hogyan fog boldogulni egyedul egy alberletben,hisz eddig sajat lakasban laktak es az ottani valsag jelenleg mindkettejuk munkahelyet erinti
2013. jan. 5. 12:17
 10/11 A kérdező kommentje:
Ami meg nagyon fontos,a fennallo helyzet nem olyan mint ahogy itt a leirtak elkepzelik.Mivel ott nincs se nagyi se testver se egy rokon (eddig is nehez volt ugy megoldaniuk,hogy mindig legyen otthon valaki amikor a gyereket vinni meg hozni kell az ovibol,mivel mindketten dolgoznak,es kicsi ahoz hogy felugyelet nelkul legyen).Most hogy meg egyedul lesz,hogy fog elmenni reggel dolgozni? ki viszi el a gyereket? ha ejszakas lesz ki fogja lefektetni.Tehat olyan problemak amik tamogatas nelkul nem fog menni,es a ferjel olyan rossz a viszony,hogy szinte mar undorodnak egymas latvanyatol
2013. jan. 5. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!