Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van-e értelme folytatni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e értelme folytatni a válási tárgyalást, ha a vagyonmegosztást a férjem nem akarja, cca 2 M-ról van szó? F Hogyan tudok bizonyítani úgy, hogy az APEH ne kerüljön bele?

Figyelt kérdés

A volt férjem csak el akar válni, de mivel 2.-ik házasságunk, vanak külön gyerekeink, és közösbe nem mentem bele, mivel semmit nem tudtam elhozni tőle. Mosnár mindent tagad, azt írta le az ő gyerekei vettek mindent. Bejelentve nem voltak, de én nem szeretném az APEH-ot belevonni, mivel a férjem is "zsebbe" kapta a fizetése egy részét.

Én mint a házastársa köteles lettem volna ezt jelenteni az APEH-nél?

Szerettem volna emelt fővel távozni, de nem úgy, hogy az én gyerekeimet közben szidják. Szerinte az Övéi nekünk vásároltak, (bútor, Tv, csempe...)én pedig a közös pénzünket a gyerekeimnek adtam, akiknek volt munkahelyük, és autót vettek maguknak A mostani listájában már szerinte azt is mi vettük, holott akkor már folamatban volt a válás, külön éltük.



2008. máj. 31. 07:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

No igen, erre jó a házassági szerződés, amikor is még az esküvő előtt írásban lefektetik, ki mit ad be, és válás esetén kinek mi jár. Innentől kezdve, hogy nálatok ilyen nincs, sajnos a férjednek jár az összes együtt szerzett vagyon fele függetlenül attól, hogy azt az ő, vagy a te gyerekeid adták nektek (persze ezt is meg lehetett volna kerülni ajándékozási szerződéssel, de hát ki fog minden egyes darab csempéről tételes ajándékozási szerződést írni...). Megoldásként beidéztetheted a bíróságra tanúként a saját gyerekeidet, erre jogod van.


Az APEH-ot én már nem keverném bele az egészbe, ha már eddig nem tetted. Megtehetted volna, hogy feljelented a saját férjed, de akkor sem őt, hanem a munkáltatóját bűnteték volna meg, miután a fizetés járulékainak kiszámolása az ő felelősségük, nem a munkavállalóé. Egyébként pedig van egy olyan törvény, mely szerint közeli hozzátartozód ellen nem vagy köteles tanúskodni (azok az idők már elmúltak -> Rákosi-korszak).

2008. máj. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!