Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tudom bebizonyítani,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudom bebizonyítani, hogy a házasságunk alatt szerzett dolgokat együtt vettük és fizettük? Ki kérhet az APEH-tól adóbevallás másolatot?

Figyelt kérdés
2-ik házasságunk és most a férjem leírta, hogy mindenük, amit a 2 év házasság és 6 év együttélés alatt vettünk azt a gyerekei adták ajándékba. Ez nem így van, de mivel én elköltöztem, a számlák nála vannak, így hogyan tudok bizonyítani?
2008. jún. 26. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ezek a dolgok több százezer forintot érnek? mert a baj az hogy ha ezek nem nagyértékü dolgok (pl használt hütö, bútor) akkor többe kerül a pereskedés mint az érték amin veszekedtek.
2008. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A házastársi vagyonközösség létrejötte, a különvagyon köre


A házasság megkötésével a házastársak között a házassági életközösség idejére házastársi vagyonközösség keletkezik.


Ennek megfelelően a házastársak osztatlan közös tulajdona mindaz, amit a házassági életközösség ideje alatt


akár együttesen,

akár külön-külön szereztek

kivéve azt, ami valamelyik házastárs különvagyonához tartozik.


A házastárs különvagyonához tartozik:


a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy,

a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,

a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy,

a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy.

A tizenöt évi házasságban való együttélést követően közös vagyonná válik az a különvagyonhoz tartozó tárgy is, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, valamint a szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép .


Közös vagyon körébe tartozik a különvagyonnak az a haszna is,


amely a házassági életközösség fennállása alatt keletkezett, levonva ebből a vagyonkezelés és fenntartás költségeit (pl. a különvagyon tárgyát képező föld megműveléséből adódó mezőgazdasági termény),

a feltalálót, újítót, a szerzőt, és más szellemi alkotást létrehozó személyt a házassági életközösség fennállása alatt megillető esedékes díj. Ebben az esetben maga az alkotás természetesen nem esik a közös vagyon körébe, csupán annak "haszna".


Bóvebben itt:

[link]

2008. jún. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, lemaradt:

Én még azért ilyesztenék egyet az APEH-el! Ti. a nagyértékű ajándéko után befizette az adót? Ha nem akkor büntetés néz ki neki!

Lehet, hogy meggondolja magát ettől!

2008. jún. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!