Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szulokent támogatnad ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szulokent támogatnad ezt a megoldást?

Figyelt kérdés
Hollandiában válás eseten ha van gyermek, a szülők írnak egy megállapodást a gyerekekkel közösen, hogy milyen módon akarjak megoldani a gyermekek további nevelését. A legtöbben a heti váltást választják. A bíró elso dolga a megállapodás megvizsgálása es a gyerekek meghallgatása. A nőnek vissza kell vennie a leánykori nevet.
2013. jan. 9. 09:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
érthetőbben nem tudnád leírni???? Ez egy katyvasz amit leírtál.
2013. jan. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Mivel mi is így csináltuk támogatom :)

A heti váltást is, nálunk bevált, 10 éve csináljuk így.

Azt is hogy a nő vegye vissza a leánykori nevét. Meg is őrülnék, ha XYné lennék még ennyi idő után is. Vannak ilyen ismerőseim, fogalmam sincs mi ebben a jó. Egyszer pl. az új feleségével és a gyerekkel mentünk át a határon, vicces lett volna ha azt látják ül a kocsiban két XYné :)

2013. jan. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kedves elso, mit nem értesz?
2013. jan. 9. 09:44
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Én értem. Szóval támogatnám-e, hogy válás esetén a gyerek egyik héten az apánál, másik héten az anyánál legyen?

Szerintem jobb megoldás ez, mint hogy pl. hétköznap az anyánál, hétvégén az apánál legyen. Mert így ha a szokásos hétköznap munka, hétvége pihenés van, akkor a gyerek programot csak a hétvégi szülővel tud csinálni. Így legalább mindkét helyen egyformán van.

Mondjuk a gyereknek nem biztos, hogy a legjobb. Nehéz lehet megszokni, hogy egyszer itt, egyszer ott.

2013. jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Ez akkor jó szerintem, ha közel élnek egymáshoz. Se ha mondjuk az egyik másik városban, akkor a gyerek nyilván nem járhat 2 különböző iskolába. Azt meg, hogy visszaveszi a leánykori nevét, természetesnek tartom.
2013. jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Anya megtartotta Apa nevét, mondjuk nem is XY-né volt, hanem simán felvette a saját vezetékneve helyett.

A váltást mi is csináltuk, amikor már nagyobb voltam, mondjuk mi kéthetente. Abból a szempontból tényleg jobb, hogy így minkét szülő tölt hétvégét és hétköznapot, vagy akár ünnepnapot is a gyerekkel, viszont nekem szörnyű volt, egy hosszabb nap után azt se tudtam, hova kell hazamennem.

2013. jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
4es. Könnyen megszokják. Nálunk 5 és 6 évesek voltak mikor váltunk. Az elejétől kezdve így csináltuk. Éppen azért mert nem akartuk azt, hogy én nevelem őket, ő játszik velük. Míg együtt éltünk is ugyanannyit foglalkoztunk velük, mivel akkor már 3 éve dolgoztam. De igen talán önzőség is. Hiszen ki "mondjon le" a gyerekről? Milyen alapon jár az egyik szülőnek több idő velük? Én elvált szülőként nagyon is támogatom. Még akkor is ha kezdetben nekem is nehéz volt, hogy nincsenek velem, hazamegyek a CSENDBE :)
2013. jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Igen, abszolút mértékben támogatnám. Egyébként sokan nem tudják, de nálunk is ez lenne a normál út egy válásban, nevezetesen, hogy a szülők megállapodnak felügyeleti jogban, kapcsolattartásban, tartásban, minden egyébben, csatolják a válási beadványhoz, és a bíró megvizsgálja, hogy a megállapodás nem sérti-e az érintettek valamelyikének alapvető jogait, ha nem, akkor belefoglalja az ítéletbe. Szóval ez itt is nyitott kapu az 1952(!)-es Csjt hatályba lépése óta, az más kérdés, hogy az emberek kultúrája (max tisztelet a kivételnek!) hiányzik hozzá, nálunk a válás rendes folyamata a veszekedés, gyűlölködés, egymás lehúzása, egymással való kiszúrás, és a bíróra úgy tekintenek, mint az óvónénire, aki majd rendet tesz a homokozóban az egymás haját tépő meg egymás szájába homokot tömő Pistike meg Katika között...

Pl. kiirthatatlan téveszeszme a magyar közvéleményben, hogy ha egy válás során a gyerekek az apához kerülnek, akkor az egy utolsó szemét senkiházi bűnöző, és a nőtársak közmegvetése kíséri "hoooogy tehetteddd???? Az ilyen NEM ANYÁNAK való..." címszóval.

A másik, ami kiirthatatlan a társadalmunkból, az pont ez, a mások dolgaiba való belevauzás kiirthatatlan igénye, amint híre megy, hogy valakik válnak, azonnal megjelenik mindkét oldal mellett több tucat "jóakaró", akik a békére, méltányosságra és egyéb pozitív dolgokra bíztatás helyett hergelik, mint a bikát a viadal előtt...

(néha egyébként ez pont a visszájára sül el szerencsére, amikor anno a múltban egyszer engem akart elhagyni a zasszony, később mesélte, hogy pont ettől változott meg alapvetően a véleménye, hogy azon kapta magát, hogy engem meg a kapcsolatunkat védi ezerrel az efféle jóakarókkal szemben:)))

Na, szóval Kérdező, a jog oldaláról fél évszázada tágra nyitott kaput döngetsz. A társadalom érettségét nem tudom, hogy hogy lehetne megteremteni hozzá, ha 60 év alatt nem alakult ki...

2013. jan. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

"...hogy ha egy válás során a gyerekek az apához kerülnek, akkor az A N Y A egy utolsó szemét senkiházi bűnöző, és a nőtársak közmegvetése kíséri..."

(kimaradt a fontos szó)

2013. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Olyan sokszor olvasom itt, hogy anya/apa AKARJA nevelni a gyereket. KETTEN kellene es ezt itt meg nem lattam leirva. Na persze van olyan is, amikor az egyik nem tart ra igenyt, azt most hagyjuk....

A nevvaltoztatas meg... Komolyan, lehet hogy ez csak az en kornyezetemben volt, de XYnevel Dunat lehetett volna rekeszteni, nem szamit, hogy x eve elvalltak.

2013. jan. 9. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!