Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Melyik megoldást választanátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik megoldást választanátok?

Figyelt kérdés

Elváltam és a banki hitelre vett közös lakásunkat eladtuk. Ezzel a bank járt jól, mert alig maradt pár száz forint. (svájci frank alapú volt)

A keresetem nem egy eget verő összeg, de eddig két fizetésből gazdálkodva jól megéltünk.

Most, egyedüliként döntenem kell (átmenetileg, egy rokonom fogadott be pár hét erejéig), hogy, hogyan tovább.

Vagy választok egy nagyon olcsó albérletet, és abban lakom, élem tovább az életemet.

Vagy megpróbálom meggyőzni a szüleimet, hogy az ő családi házukra vegyünk fel jelzálog hitelt, amiből egy olcsó lakást vásárolnánk, és amelynek a költségeit én fizetném. Így mégis csak egy saját lakásba fektetnénk be, és nem elmenne a pénz, mint az albérlet esetén.

Ez komoly döntés, főleg így harminc felett, és félek, hogy a szüleim ebbe nem egyeznek bele, annak ellenére, hogy jó a viszonyom velük.

Nektek mi a meglátásotok ez ügyben.


2010. okt. 8. 14:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem költözöl addig a szüleidhez, míg össze nem szedsz egy kis pénzt?

Szerintem egyik megoldás sem jó, amit írtál.

2010. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ha a szüleidnek van 1 kis eszük,ebbe nem mennek bele.

Az én anyukám is belement , tesóm javára.

És jó megszívta.

2010. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
en, ha csak a ket opcio van, biztos, hogy alberletbe mennek. Szivas, de ez van, a szüleim hazat semmikepp nem terhelnem meg, akarmilyen joban is vagyunk, mert AKARMI törtenhet. Mig, ha elmesz egy alberletbe, es nagy a baj, a szüleidhez meg mindig tudsz menni. De, ha a hitelt nem tudod fizetni?
2010. okt. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Figyelembe venném azt is, hogy hosszabb távon azon a településen képzelem-e el az életemet, mert egy saját lakás mégiscsak röghöz kötöttséget jelent valamilyen szinten, az albérletből meg könnyebb odébb állni. Én lehet, hogy inkább albérleteznék egy darabig, a szüleimet nem rángatnám bele, ha ők maguk nem ajánlják fel.
2010. okt. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy ahol ők élnek ott nincsen munka lehetőség, tehát ha a szülőkhöz költözöm, akkor van hol laknom, de nem lenne munkám.
2010. okt. 8. 14:12
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is az albérletet választanám, mert a szüleimet nem akarnám semmiképp veszélybe sodorni. Amilyen áldott jó emberek, az utolsó fillérüket is ránk áldoznák, de én ezt nem akarom.
2010. okt. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a szüleiddel, hogy mik a lehetőségeid. Ha elmondod, hogy a hitelhez szükség lenne egy ingatlanra, amire jelzáloghitelt tudsz felvenni és netán ők maguk felajánlják akkor talán működhetne ez a variáció. De ne legyen részedről elvárás...
2010. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy kis házam.Éveken át fizettem a hitelt,és végre 20 év után elmondhatom,hogy az enyém..Sokszor 12-14 óráztam,hogy ne legyen gond a hitellel.Egy fiam van.Imádom,és ő is tudja,hogyha egyszer meghalok mindenem az övé lesz..Amíg élek igyekszem nem a nyakán élősködni,és amíg az erőmből telik támogatom,segítem..De soha nem mennék bele abba,hogy jelzálogot vegyen fel az én házamra..A mai világban bármi történhet.Mi van ha elveszíti az állását? vagy én veszítem el? Mi van ha valami baj történik vele,és nem tud fizetni? vagy velem?Felnőtt emberként álljon a sarkára,ha kell inkább beszállok az albérletébe,de ne rángasson egy olyan szituba amibe nem akarok belekerülni.Jobban mondva ne akarjon olyan helyzetbe hozni amiben 20 évig voltam,és keményen megfizettem az árát..Te is így gondolkodj inkább..Ha magadat terhelni akarod akkor tegyed,de a szüleidet ne rángasd bele..
2010. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A szüleim nagyon albérlet ellenesek, de soha nem ajánlották fel a saját házukat, amikor ez szóba került.

Ha rajtuk múlik, akkor befogadnának és eltartanának, amíg csak élnek, de önálló életre törekszem, ami eddig szépen meg is volt.

2010. okt. 8. 14:22
 10/19 anonim ***** válasza:

A mi lakásunk jelzáloga is a szüleim házán van. Csak így sikerült hitelt felvennünk.


Viszont nem jobb lenne a leendő pároddal együtt közös lakást venni, amikor már tudod, hogy hol akarsz élni? Ha most veszel lakást, és mondjuk két év múlva nagyobbat akarsz, mert gyereket szeretnél, lehet, hogy nem fogod tudni eladni... Átmeneti időszakra én átmeneti megoldást választanék.

2010. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!