Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Valóban a válás jelentené a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban a válás jelentené a megoldást, megmenthető még a kapcsolat?

Figyelt kérdés

Barátnőm sírva kért tőlem tanácsot. Nagyon megromlott a férjével a kapcsolatuk.

Van két gyermekük,mind a kettő kicsi még ovisok.

A férj egyáltalán nem törődik a családjával, már évek óta. Sem a gyerekekkel sem a feleségével. A nő bánatában elkezdett vásárolgatni, költekezni, amiről a férfi nem tudott, el is titkolta évekig. Most robbant a bomba, mert kiderült. Mind a ketten dolgoznak, anyagilag még helyre is tudnák rázni magukat, de már a szerelem nem megy. A férje még erősködik rajta, hogy mentsék meg a kapcsolatot, de a Barátnőm már nem akarja. Mondtam neki, hogy próbálja még egy kicsit hátha sikerül, de már a csaj nem nagyon akarja. Csak a gyerekek miatt. Fiatalok mind a ketten a lány 27 és a fickó is.


2012. okt. 24. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Olyan rossz olvasni, hogy egyre többen esnek bele ebbe a hibaba.

Mindenkeppen meg kellene probalni megmenteni ezt a kapcsolatot, mar csak a gyerekek miatt is.

Sokszor ilyen szituaciokban ebred ra a masik arra, hogy miben hibazott.

Sok tapasztaltabb forumozo tarsam irta mar, hogy a tűz ujraelesztheto, csak tenni kell erte! Ezzel en is egyetertek, lehet, hogy honapokba, egy evbe is beletelik, de meg kell probalni!!!

Pontozzatok le nyugodtan, de a gyerekek miatt plane!

En elvalt szulok gyerekekent nottem fel, borzaszto volt!

Sokan irtak meg a parterapeutat is, esetleg azt is erdemes lehet megprobqlni!!!

2012. okt. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a legfontosabbat kifelejtettem. a Lány beleszeretett valakibe. Biztosan tudom, hogy nem volt közöttük intim kapcsolat, mert erre nem lenne képes. Azt mondta addig nem ameddig saját magában nem tisztázza a helyzetet.
2012. okt. 24. 17:02
 3/9 anonim válasza:
84%

Szia. Nehéz megmondani a pontos ismeretek hiányában. Én a válás mellett döntöttem (elfáradtam), megbántam, nem lett jobb.

Három javaslatom van:

1, Egy film (vagy inkább ami mögötte van), ami sok házasságot mentett már meg. Itt megnézhető:

[link]

2, Szakember: házassági tanácsadó

3, Előadás keddenként a Millenárisban Pál Feri atya család és párkapcsolati szakértő (előadás itt hallgatható meg: [link]


Nem kell megijedni Pál Feri atya hallatán (aki belehallgat rögtön rájön nem egy fanatikus keresztény, hanem komoly szakember: pasztorálpszichológus)


Nem fog egycsapásra megváltozni minden, de lehet jó, sőt nagyon jó az, amit már elveszettnek hittél.


Sok sikert szurkolok.

31/L

2012. okt. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
53%
Csak a gyerekek miatt nem szabad együtt maradniuk,mert a viták és hasonlók csak ártanak a gyerekeknek lelkileg! Én is elváltam pedig nekem is van egy 4 éves kisfiam,de sokkal jobb így mindenkinek,4 éves kora ellenére a gyerek érti,hogy anya és apa külön vannak! Bár nálunk a válás oka az volt,hogy meg ütött! Ha lány akiről írtál beleszeretett másba akkor nincs is értelme erőltetni a házasságát! Van az a mondás: Ami nem megy azt nem kell erőltetni!
2012. okt. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
A szikra csak ott éleszthető újra, ahol anno megvolt.
2012. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Akármit is tanácsolsz, arra azért vigyázz, ha válást tanácsolsz, akkor Te leszel az oka a robbantásnak holott talán működött volna, ha pedig együttmaradást, akkor pedig Te leszel az oka a további nyűglődésüknek.


Szerintem max hallgasd meg, adj neki észérveket, segíts a mérlegelésben, de semmiképp ne tanácsold egyik döntést sem.


Nekünk is van egy ilyen ismerősünk, kb 10 éve hol szétmennek hol összejönnek. Most éppen együtt vannak és elég idétlenül jön ki, hogy mi a szakítást javasoltuk.

2012. okt. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Meg kell próbálni megmenteni. Lehet, hogy nem fog sikerülni. De ha meg sem próbálják, akkor nem derül ki.

Nyilván az új szikra miatt ezt most nehéz, de tudomásul kell venni, hogy minden megoldatlan konfliktusunkat visszük tovább a következő kapcsolatba is. Ha az első felmerülő problémánál a könnyebb utat választva valaki (kilépés a kapcsolatból, új kapcsolat), az mindig el fog menekülni

2012. okt. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

Mindenkepp probaljak meg, mert szerintem rendbe lehet hozni a dolgokat, ha akarjak!

Az uj pasi ilyenkor konnyen kepbe tud lepni,de most jobb, ha nem az erzelmeire hallgat, hanem az eszere, aztan majd jonnek az erzelmek os, ha a pasas kepes tenni erte, ha nem, lehet uj kapcsolatot kezdeni!!!!

2012. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy házasság rossz úton jár és gyerekek is vannak, komolyan végig kell gondolni az elmúlt közös éveket.

Végig kell gondolni, miért szerettünk bele a társunkba, mik azok a tulajdonságok, amik ebből még megvannak és mi az, ami megváltozott. Ami megváltozott azt is végig kell gondolni: miért és mitől változott meg? Tettünk azért, hogy változzon vagy éppen azért, hogy ne változzon? Tudunk esetleg segíteni a társunknak, hogy visszataláljon arra az állapotra, amikor még elbűvölőnek láttuk és gyermeket szerettünk volna tőle?

Ezek annyira mély kérdések, hogy sok idő, míg átgondolja az ember. Sokszor jót tesz egy párterápia is (tapasztalatból tudom, mi megmentettük a házasságunkat, visszataláltunk egymáshoz).

Az nekem nagyon furcsa, hogy 2 gyermek mellett, 27 évesen, testi kapcsolat nélkül szerelemről esik szó... Inkább erős vonzalomnak nevezném már ebben a korban.

Egy biztos: amíg mások felé nyitott a szívünk, nem tudjuk teljes erővel a házasságunkat megmenteni, ezért dönteni kell: a házasságunkba vetjük minden erőnket, vagy azt lezárva új utakra evezünk.

2012. okt. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!