Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha szétválás után külföldre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha szétválás után külföldre szándékozom költözni a gyermekemmel, akkor szabadon vihetem e a közös gyermeket? Vagy kell apuka "jóváhagyása" is?

Figyelt kérdés
2008. jún. 1. 01:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vagy a gyerek hivatalos gondozója, és erről van bírósági végzés, úgy szabadon kiviheted külföldre a gyereket. A láthatási jogot azonban így is biztosítanod kell, amiben benne van az, hogy esetleg többet kell hazajárnotok, hogy a másik szülő láthassa a gyereket.
2008. jún. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A kizárólagos gyám mit takar?Ügyvéd jelenlétében született egy határozat a láthatásról.Korábban házastársi kötelék nem volt.

Köszönöm

2008. jún. 1. 13:53
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha te vagy a kizárólagos gyám, az azt jelenti, hogy te dönthetsz mindenben. Tehát így nem kell az apa engedélye, hogy kiköltözzetek. Egyedül csak a láthatás jogát kell neki biztosítanod, vagy különben bíróságra mehet, ha nem láthatja a gyereket. Vagy nektek kell arra az időre hazajönni, amikorra a láthatást előírták, vagy ő megy ki. Közösen arról is dönthettek, hogy akkor lemond a láthatási jogáról vagy kevesebbszer él ezzel a jogával.
2008. jún. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

:)

2008. jún. 2. 07:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szülő nem lehet gyám. Ha közös szülői felügyeletetben nem egyeztetek meg akkor is kell a különélő szülő hozzájárulása a gyermek lakóhelyének megváltoztatásához. A láthatás megvalósításáról nem is beszélve.
2008. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rossz szót használtam.Gondozó vagyok,ha jól értem.De most összekeveredtem.Az ügyvédi papírban az áll,hogy az én mindenkori lakcímemen láthatja az apa a gyereket.Most változtathatok önként vagy nem?Ha akarja látni megteheti,nem az elszakítás a célom.
2008. jún. 2. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyes válaszoló vagyok. A gondozó (gondviselő) és a gyám között óriási a különbség, amit most nem fejtenék ki... Ha papír van róla, amiben rögzítettétek a láthatási feltételeket, akkor ahhoz kell tartani magatokat. A mindenkori lakhely azt jelenti, hogy bárhová elköltözhetsz szabadon, de vigyázz: ha külföldre költözöl, a volt párod kérheti a bíróságnál, hogy módosítsák a végzést. (Miután pl. egy repülőjegy nem két fillér, főleg ha nem keres sokat, kérheti, hogy neked is be kelljen szállnod az ő útiköltségbe, hogy ne sérüljenek a jogai!)
2008. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vidd el oszt kész, nem fognak hazatoloncolni, csak mert apuka balhézik :D
2010. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!