Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a jobb? Ha a gyereknek még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jobb? Ha a gyereknek még csecsemőkorában válnak el a szülei, ezzel megkockáztatva, hogy apa nélkül nő fel, vagy ha 10-15 évesen, amikor már ő is látja a veszekedéseket, és mégjobban megviseli a dolog?

Figyelt kérdés
Nekem egészen kicsi koromban váltak el a szüleim, így nem érzékeltem a válással járó balhékat, viszont alig ismerem az apámat, szinte nem is tartom vele a kapcsolatot. Igazából nem is bánom, mert nem viselkedik velem apához méltóan. Mi a véleményetek erről? Ki hogy élte meg a szülei válását?
2009. szept. 1. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, ez nem csak ezen múlik. Én 17 voltam, amikor a szüleim elváltak, de nem voltak veszekedések. Volt pár hét, amikor eléggé vibrált a feszültség, de már nagy voltam, megtehettem, hogy elhúztam otthonról, ha ez zavart. A szüleim jóban vannak egymással, én is jóban vagyok mindkettejükkel, szóval nekem ez nem volt para.

A saját esetem egész más. Én a kisbabám apjával akkor mentem szét, amikor még csak terhes voltam, és jobb is ez így, mert már akkor is botrányos veszekedések voltak, ha még évekig kapálózunk, akkor még rosszabb lett volna. Lehet, hogy sosem fogja ismerni az apját (nem keresi már nagyon régóta, én meg hiába keresném, teljesen eltűnt), de szerintem jobb is így, azt kell mondjam, alaposan mellényúltam vele, mert egy gonosz ember.

2009. szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 éves koromban váltak el. Akkor már 7 éve könyörögtem apunak, hogy menjünk el, váljanak el. Édesanyám alkoholista volt, vert, sőt egyszer megpróbált megölni. Mindezt azért, mert állítása szerint én tettem tönkre az életét, mert amíg nem születtem meg, addig boldogan éltek apuval. Apa pedig nem mert elválni amíg nem leszek nagyobb, mert még ma sem divat egy lánygyermeket az édesapának ítélni, ezelőtt 20 évvel meg pláne nem volt az. Nekem jobb volt így, mert különben anyuhoz kerülök tutira és mára már nem élnék.
2009. szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Akkor jobb, mikor még a gyerek kicsi, én 13 voltam mikor elváltak anyuék és rohadt szar érzés volt és azóta is sokat sírok, mert vagy apa nélkül kell élnem és ő hiányzik, vagy anya nélkül, akkor meg ő. Ha akkor válik el az ember, amikor még kicsi a gyerek, akkor úgy nő fel, hogy nincs apja vagy anyja, és mikor nagy lesz majd ő eldönti hogy meg akarja e keresni az apját/anyját vagy sem.

Szerintem egyértelműen akkor jobb mikor még kicsi.

Jah és nem lát veszekedést, nem veszi észre a szétválást, magát a költözést stb.

( amúgy ha nem vagyok tolakodó, megkérdezhetem, hogy válásra készülsz? ne válaszolj, ha nem szeretnél )

szia

2009. szept. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősömék most válnak, 3 éves a gyermekük. Megbeszélték, hogy nincs vita a gyerek előtt úgyhogy most csak annyit lát belőle hogy külön szobában alszanak és ha a közös lakást el tudják adni akkor persze külön mennek.

Szerintem a válás sehogyse jó a gyereknek de talán pici korában nem érzi annyira az apa hiányát mint 3-4-5 éves kortól.

2009. szept. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim még mindig nem váltak el, pedig már az elején kellett volna, és nézd mi lett a vége:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Persze nem kell mindenhol így történnie...mindenkinél más, csak azt nézd, minél többet ért a gyerek, minél több esze van, annál rosszabb...

2009. szept. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az a szülő akit alig ismer a gyereke,nem gondoskodik róla megfelelően minden tekintetben azért mert nem él együtt az exével,az annyit is ér.Az ilyen ember nem szülő,nem apa vagy anya.És akik nem hagyják ki a gyerekeiket a csatározásaikból,azok sem jó szülők,primitív ostoba emberek.Felnőtt embereknek kellene annyi ésszel rendelkezni,hogy ha egymással harcolnak a gyerekük előtt,azzal neki ártanak a legtöbbet.

Elég sajnálatos az,ha egy gyerek nem nőhet fel teljes szerető családban.De ha már így van,akkor legalább nem kellene tetézni még a dolgokat.A külön élő szülő is tud gondoskodni megfelelően agyerekéről ha akar,és ha vannak a felek annyira intelligensek,hogy ezt egymással együtt működve tegyék.

2009. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. persze, jó dolog, ha a szülők intelligensen meg tudják oldani, de amikor pénzről van szó, sokan vérszemet kapnak...


egyik kedves válaszoló kérdezte, hogy válni készülök-e?

háátt, 21 évesen ciki lenne :) és egyébként pedig az összeköltözésre készülök :) házasodni pedig pláne nem szeretnék. még ha szét is megyünk a gyermekem apjával, igyekszem úgy megoldani, hogy senki se sérüljön nagyot.


köszi, és várom a további válaszokat.

2009. szept. 1. 21:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Hm? Én még kicsi voltam mikor váltak, de nálunk a fater miatt, mert ivott. Csak a válás a megoldás? Amúgy egyik sem jó, főleg ha valamelyik szülő uszítja a másik ellen.

Nekem rossz volt, mert apám ivott és olyan női voltak, akik szintén ittak, veszekedtek akkor is amikor ott voltam. Borzasztó volt. Ha nincs más megoldás minél hamarabb! Ne legyen emlék.

2009. szept. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minket apukám akkor hagyott ott amikor a bátyám 3 én meg 1,5 éves voltam:S!

Anya megadott nekünk mindent mi voltunk a szeme fénye, de amikor már tinédzser korba léptünk akkor nagyon sok probléma volt és kellett volna egy férfi is!

Meg pl én nagyon érzékeny vagyok mert mindig anyásan lett hozzám szólva...tehát ezek kb a rossz dolgok a fiatalon lévő elhagyásnak!


De ha megtudod majd őket fékezni akkor szerintem ez jobb mint ha akkor kap a gyerek traumát amikor tinédzser és van elég baja!


(ez csak az én véleményem)



14/F

2009. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!