Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Első fokú ítélet fellebbezése?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első fokú ítélet fellebbezése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Holnap hoz gyermekelhelyezés és autóhitel kapcsán ítéletet a bíróság. Valószínű mivel olyan döntés fog születni amelyik vagy nekem, vagy az anyának nem megfelelő, így másodfokra fogjuk vinni a pert. Jelenleg úgy néz ki, hogy heti két-három napot van velem a kislányunk, viszont az exem már kijelentette, hogy használjam ki, mert ítélet után másodpercre pontosan kell majd, hogy hozzam-vigyem kislányunkat. A kérdésem az lenne, ha tegyük fel az anyánál helyezik el a gyermeket, viszont ez az első fokú ítélet fellebbezésre kerül, és visszük másodfokra, akkor ér e valamit az elsőfokú ítélet, azaz életbe lép e? Vagy továbbra is úgy kell venni, hogy a gyermek nincs egyikünknél sem elhelyezve, és továbbra is egyenlő jogaink vannak!!!! Mielőtt bárki is el kezdene bántani, a feleségem elhagyott egy férfiért, majd egy másikért, Londonba szeretne költözni a tárgyalás lezárta után az új férfihez. Akivel eddig vagy 5-ször találkozott, kiderült róla, hogy előző feleségét verte!!!!!


2013. jan. 28. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ideiglenes iteletet fog hozni a birosag, azt kell betartani.
2013. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Benne lesz az ítéletbe, hogy fellebbezéssel lehet élni, és az halasztó hatályú, vagy nem halasztó hatályú. Ettől függ, de általában ilyenkor nem halasztó hatályú a fellebbezés, tehát, sajnos akkor is be kell tartani, ha az nem lesz jogerős.

Viszont látom neked is van egy exed, aki már most másodpercre beosztja gyerekek nálad töltött idejét. Sajnállak, és át tudom érezni, mert az én exem is ilyen, egy perccel sem engedi, hogy többet legyenek velem, mint amit a bíróság meghatározott, pedig a gyerekek szívesen jönnének, de az anyjuk nem engedi.

2013. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor lehet holnaptól csak 2 hetente fogom látni a kislányunkat, vagy az is lehet, hogy nálam lesz holnaptól???? Attól függően, hogy lesz e fellebbezés??? Hát igen, nagy tejhatalmat érez az exem. Fordított helyzetben, nem tudnám ugyanezt csinálni, már a kislányunkra való tekintet miatt sem. De hát nincs itt miről egyezkedni sem, hiszen Londonba akar költözni.
2013. jan. 28. 19:33
 4/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez mellékes, bár fontos!!!! Az autóhitel!!!! Ha az erre vonatkozó döntést fellebbezzük meg arra vonatkozóan is életbe lép az első fokú ítélet? Mert arra már kicsit bonyolultabb, főleg ha tegyük fel egy árverezést írnak elő.
2013. jan. 28. 19:40
 5/8 anonim ***** válasza:

"viszont az exem már kijelentette, hogy használjam ki, mert ítélet után másodpercre pontosan kell majd, hogy hozzam-vigyem kislányunkat."


van tanud erre?

2013. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs, viszont amikor felhoztam a bíróságon akkor nem tagadta.
2013. jan. 28. 19:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Külföldre a te engedélyed nélkül nem viheti a gyereket. Erről azért tudj.
2013. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó. A gyámügy engedélyezheti a gyermek külföldre költözését, ha a szülők nem tudnak megegyezni. De a láthatást az édesanyának kell megoldani, pl országhatárig elhoznia a gyermeket! Pont ez az indok amikor szinte gondolkodás nélkül engedélyezik, hogy anyuka külföldre megy férjhez. Pedig szerintem ez gusztustalan! Mert itt érezni, hogy direkt, csak azért is el akarja vinni a kicsit, hogy apuka ne lássa. Reméljük hozzád kerül kérdező. Nem szép gyerekkel zsarolni valakit. Boldog lennék, ha az én gyerekem apja ragaszkodna ennyire a kicsihez, de ő nem is kíváncsi rá. Mikor, közöltem, hogy a gyereke kórházban van, mert szívbeteg, a válasz annyi volt, hogy sz@rok rá. (10 év házasság után) Egy éve nem is tudunk róla semmit. A te kedves exed egy szipirtyó! Semmiképp ne hagyd magad zsarolni. Ezeket a dolgokat nyugodtan mondhatod a bíróságon is.
2013. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!