Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tennétek? Bővebben lent.

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Pár éve megismerkedtem egy sráccal, egymásba szerettünk, minden úgy volt, ahogy lennie kell. Én gimi után dolgozni kezdtem, szuper, stabil állásom volt, szerettem is bejárni, jól is kerestem, ő is dolgozott, minden rendben volt. 2 főiskolára is felvettek, közben egyre sikeresebb voltam a hobbimban is, egyre magasabb szintekre léptem, szóval szuper életem volt, ilyet kívánok mindenkinek. Egyedül annyi rossz volt a dologban, hogy a szüleim valamiért kezdettől fogva nem akarták elfogadni a páromat (eddig bárkivel jártam, senki nem tetszett nekik), és ezt éreztették is velünk. Inkább velem is ridegebbek lettek, mint hogy legalább megpróbálják megismerni. Nem ártott pedig senkinek sem, nem bunkó, nem c típusú állampolgár, nincs beütése, az ég világon semmi baj nincs vele, csak nem iszik (egy kicsit sem), mint apám (akinek a hullarészegség az alapállapot), illetve nem multimilliárdos, amit anyám elvárt volna.

Aztán kiderült, hogy terhes vagyok. Nem számítottunk rá, védekeztünk is, a mellett történt. Ha már így lett, azért nagyon örültünk neki, szerettük egymást, meg se fordult a fejünkben, hogy ne tartsuk meg a picit. Anyámék még ellenségesebbek lettek, az esküvőnkre sem jöttek el, szóval az is olyan volt, amilyen.

Kb. 9 hónapig a baba születése után nem tudtunk elmenni otthonról, a szüleimnél laktunk. Az egész szenvedés volt, mindenbe bele akartak szólni, bármit csináltunk, az rossz volt, minden nap veszekedtünk...

Hozzá tartozik a történethez, hogy hitelt sem tudtunk volna felvenni, azon kívül, hogy nem tudtuk volna fizetni, a szüleim hitele is az én nevemen van, tehát még egy jó darabig nem is fogunk tudni (ők bebukták az övéket -svájci frank-, és hogy ne vigyék el a házat, 10 milliót vettem fel).

Pár hónapja végre el tudtunk jönni onnan (persze akkor meg azért voltunk mi a hülyék, mert ott minden megvan, itt meg fizetünk egy albérletért...persze, csak közben nem őrülünk bele abba, hogy minden nap, de tényleg minden nap, szünet nélkül veszekedni kell valakivel), de egyáltalán nem lett jobb.

Közben egy vállalkozáson dolgozunk, ami a párom álma volt, de úgy kezdtünk bele, hogy megígérte, hogy nem lesz fontosabb, mint én, vagy a baba. Gép előtt ülős munka ez, segítettem mindenben, amiben csak tudtam neki, nélkülem szerintem nem is tartana itt, voltak kapcsolataim ebben az ágban. Sajnos nem tudta elkerülni, hogy átessen a ló túloldalára. Jelenleg úgy néz ki egy napunk, hogy hazajön a munkából, eszik, és leül a gép elé. Ha én nem játszok a picivel, akkor szegénykém csak van a járókában, persze olyan is kell, de nem egész nap. Fáradt vagyok, szeretném, ha segítene, de egyszerűen nem képes rá. Kipróbáltam, ha hagytam a gyereket sírni a járókában, vagy meg se mozdult, akárhogy üvöltött, vagy nagy nehezen felkelt, és még engem szidott, hogy nem vagyok képes megmozdulni...

Alapból vashiányos vagyok, a terhesség óta elég durván, szülés után vérátömlesztést is kellett kapnom + vasinfúziókat előtte, annyira le voltam gyengülve. Most sem érzem magam jól, gyenge vagyok, és iszonyúan fáradt, de nem érdekli. Próbáltam szépen mondani, próbáltam csúnyán, veszekedve, de semmi nem hat rá. Ráadásul szokik le a cigiről, és szenved a nikotinhiánytól, és ideges, ha hozzám is szól, nagyon bunkón. Elegem van ebből, véget akarok vetni az egésznek, de abból a 38ezer forntból, ami nekem jár (gyes) nem tudom egyedül nevelni a kicsit. A szüleimhez nem mehetek vissza, mert ugyan a picit imádják, minden nap azt hajtogatnák, hogy "én megmondtam", túlzás nélkül, minden nap. Nincs barátom, akinek elmondhatnám, mit érzek, mert szégyellem, illetve, akinek elmondhatnám, az meg nemsokára kiutazik külföldre az ottani párjához, és talán többet nem látjuk egymást. Teljesen tanácstalan vagyok, a legjobbat szeretném a pici lányomnak, ezerszer többet érdemel, mint amit jelenleg adni tudok neki, de segítségre van szükségem, és nem tudom, kihez forduljak. Ha meg tudnám oldani egyedül, az lenne a legjobb, de erre esély sincs. Nem tudok így élni tovább, minden nap eszembe jut, hol tartottam, milyen jövőt építhettem volna fel, aminek 20 évesen már a felénél jártam, de a helyett, hogy a párom segítene abban, hogy visszakerüljek, még hátráltat is. Nem tudom, mit csináljak, elegem van, meg fogok őrülni így. Nem érdekelnek a negatív, kioktató kommentek, ha ilyenre lenne szükségem, hazamennék a szüleimhez. Segítség kell.



2013. febr. 6. 09:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Valamibol meg kell elni, nem? Ezert ul a gep elott a napi munka utan. Nekem is volt pici a gyerekem, annyira azert nem lesz tole hulla faradt az ember, hogy igy nyafogjon. Szedd ossze magad!
2013. febr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ha stabil állásid volt,akkor miért cdak gyest kapsz?
2013. febr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szép utat tettetek meg ketten. Kiálltatok egymás mellett, elköltöztetek, gyereketek van. Nagyon keserűen látod a dolgokat, pedig a párod "csak" dolgozik, hajt, hogy nyugiban, jó körülmények között élhessetek.

Talán sokat vagy egyedül. Nincs gyerekes anyuka barátnőd?

Akivel kimozdulhatnátok, beszélgethetnél, néha rábízhatnád a gyereket, míg mondjuk fodrászhoz mész?

Nem látom olyan borzasztónak a helyzetet. Elfáradtál, belefáradtál. Érthető, jogos, de nem kell felrugni ezt a kapcsolatot, hiszen működik.

2013. febr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező!


Nagyon együtt tudok veled érezni. Az én családom, se tudta elfogadni soha a páromat és az életet, amit magamnak választottam, ami persze a legszörnyűbb, hogy nekik lett igazuk, de amikor végleg úgy döntöttem, hogy hazamegyek, mert már nem bírom, akkor teljesen más volt a helyzet. Ha csak egy pár napot külön tudnál tölteni a párodtól, talán ő is észbe kapna. Szerintem is átesett a ló túl oldalára a leírtak alapján. Semmi használható ötlet nem jut eszembe, csak annyi, hogy fogakat összeszorítani és tűrni közben szépen felvenni azt a fonalat, ami a karrieredet jelenti és újra építeni. Amikor pedig készen állsz rá, akkor felbontani a kapcsolatot a férjeddel, mert így nem élet az élet. Nem lehet a kicsit bölcsibe adni, hogy elmehess dolgozni? Hidd el ha jó a bölcsi észre se veszi, hogy változott a dolog.


Az első válaszolónak pedig üzenem, hogy képzeld el lehet egy kisgyerekes anyuka fáradt, és jajgathat is, főleg ha beteg és nincs jól, és a lelki sebek ezen csak rontanak. Nem kell egyből mindenkit lehurrogni.

2013. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Mi történt a vállalkozásotokkal? Azt csinálja munka után a férjed? Gondolom az lehet a probléma, hogy belefáradtál az egyforma napokba, mindennapos teendőkbe. Egy kis probléma miatt szerintem nem szabad egyből a válásra gondolni, mindenképpen ülj le a férjeddel, és beszéljétek meg a problémát, mond el, hogy szeretnéd, ha lenne közösen eltöltött idő, és szükséged van rá, hogy odafigyeljen rátok is. Mennyi idős a baba? A régi állásodba, amit azt írtad nagyon szerettél, nem tudnál visszamenni? Akkor neked is lenne elfoglaltságod, emberekkel találkoznál, és jobb lenne a közérzeted, a kedved is, és hasznosnak éreznéd magad.
2013. febr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

vállaltad h gyereket nevelsz,ő vállalta h eltart titeket. ez van. irigy vagy,rossz h te nem a karrieredet épited hanem gyerekezel. add a kicsit bölcsibe és menj dolgozni,mert ez az állapot a gyereknek sem jó. ne a férjed hibáztasd,ő csak teszi a dolgát. mielőtt lehurrognátok,én 3 gyereket nevelek itthon, a férjem dolgozik. mindenki teszi a dolgát. ha tudok segitem a munkában,ha tud segit itthon.

a párod nem hátráltat ne őt hibáztasd a saját elégedetlenségedért. mindenki a maga életéért felelős. ő érthetően feszült hiszen te nem akarod azt csinálni ami a feladatod jelenleg-gyereknevelés,háztartás- és rajta töltöd ki a frusztrációdat.

ne a váláson,hanem a megoldáson gondolkodj. pénz kell? akkor menj dolgozni,ne mártirkodj és a férjed vérét szivd.

nem dől össze a világ ha bevallod magadnak és neki h te bizony mégsem vagy igy boldog,ez van. amig a babád lesz másfél-2 éves becsülettel állj helyt,közben tanulj,képezd magad,dolgozz bele a vállalkozásba,aztán menj dolgozni

2013. febr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok: én most a 3. babával érzem azt h kezdek többre vágyni,igy én már tudatosan épitem az életemet h mire 2 éves lesz,legyen munkám,vállalkozásom akármim. legalább a tervezést kezd el,h leirod mire vágysz stb. ne a férjedtől várd el h boldoggá tegyen magadat kell boldoggá tenned
2013. febr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A felvett hitelt ki fizeti, a szüleid, vagy te? Mert ha te, akkor pedig több jogod van ahhoz a házhoz, mint nekik. A férjed viselkedésére nem tudok mit írni. Azt mondod nem tudod vele megbeszélni. Hát akkor már csak rajtad áll a döntés.

A picihez annyit tudok hozzáfűzni, hogy most úgy látom ő a legfontosabb feladatod. Szomorú, de én azon az állásponton vagyok, hogy egy nő akkor vállaljon gyereket, ha egyedül is képes felnevelni. Persze sok férfi van, aki törődik a gyerekével, de még több, aki nem, vagy alig. Én egyedül nevelem a fiamat születése óta. Én is kaptam vérátömlesztést, én is vashiányos vagyok alapból is, de megoldottam. Ha a kicsi pihent én is aludtam. Nem érdekelt a lakás, a takarítás. Tedd ezt te is. Ha a férjednek nem tetszik, hogy rendetlenség van, segítsen be. Ha nem tetszik, hogy nincs mindennap főtt kaja, főzzön ő. Én biztos nem függnék egy férfitől sem.

2013. febr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértettetek. Nem az a gond, hogy dolgozik, sőt, az természetesen jó, meg kell élnünk. Semmi gond a vállalkozásunkkal, azt is segítek, csinálom, amikor csak tudom. Abba fáradtam bele, hogy egyszerűen, mintha nem is létezne. Gondolom, akik kérésem ellenére kioktató, "én is meg tudtam csinálni, csináld meg te is" kommenteket írtak, azok legalább 1 órát töltöttek együtt a férjükkel, illetve közösen a család. Nálunk nem így van. Vagyok én és a pici, illetve van a párom. Nem, hogy egy órája, egy perce "sincs" a gyerekre. Egyszerűen nem foglalkozik se vele, se velem. Amint írtam: leül, és se kép, se hang. Ha szólok hozzá, van, hogy percek után kérdez vissza, hogy "szóltál"? Ha sétálni akarok elmenni, és megemlítem, mindig veszekedés a vége, mert valami kibúvót mindig keres, a gyerekkel tényleg csak akkor foglalkozik, ha már nagyon muszáj, és akkor is morog rám, hogy miért nem én csinálom. Nem vagyok irigy, hogy azt csinálja, amit szeret, örülök neki, ezért segítem a kezdetektől fogva. De már az egész család csak érte van, holott most a pici lenne a legfontosabb. Ha hazajönne, és játszana vele 1 órát, aztán egész nap ülne a gép előtt, semmi gondom nem lenne. De 5 percet sem szám rá, és nem csak hét közben, hét végén sem, nincs közös programunk, nincs semmi, nem csinálunk semmit. Akkor beszélget velem, ha a munkáról van szó. Hétvégén például a szüleim elvitték magukhoz a picit, és szinte hozzám sem szólt egész végig, kértem, hogy legalább sétáljunk egyet, vagy valami, meg sem hallotta. Ebéd közben is folyamatosan a munkáról beszélt, kértem, hogy legalább most ne erről beszéljünk, és meglepődött, hogy hát vajon miről... Azt hittem, lesz egy szép, közös hétvégénk, erre mi lett? Ugyan az, csak gyerek nélkül... Mint már írtam, nemrég költöztünk, alig ismerek itt valakit, kortársak, vagy anyák közül a világon senkit. Még csak szólni sem tudok senkihez egész nap a picin kívül. Szóval nekem senki ne mondja, hogy én vagyok a követelőző, vagy hisztis, azt hiszem az, amit elvárok (legalább napi 5 perc figyelem a gyerekre, a gyerekére) alap. Arra pedig, hogy elmenjek, és mondjuk szórakozzak egy kicsit (normális keretek között), arra meg nincs pénz. Munka pedig egyébként nincs olyan sok, hogy ennyit kellene a gép előtt ülnie, csak nézelődik közben, elvan...
2013. febr. 6. 10:49
 10/17 anonim ***** válasza:
22%
Nos, kedves kerdezo, en eppen egyedulallo anyakent neveltem a gyerekemet es nem rokkantam bele - van meg hozzam hasonlo parezer anyuka, aki meg tudja oldani egyedul is.
2013. febr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!