Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 10 év együttélés után van-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

10 év együttélés után van-e jogom követelni a lakás árából?

Figyelt kérdés
Élettársi kapcsolatban éltem 10 évet, nemrég én költöztem el. A volt párom ott maradt a lakásban, az ő nevén van a ház, viszont sok bútort együtt vettünk, közös pénzből ment a felújítás, festés, nyílás záró csere, minden. Azt mondja, nekem semmi nem jár. Igaz ez? Nekem még a fele sem kéne a háznak, de azért legalább egy milla úgy érzem, engem is megillet, így 10 év után. Szerintetek érdemes ügyvédhez mennem, vagy hagyjam az egészet?
2013. febr. 10. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Én a helyedben mindenképp felkeresnék egy ügyvédet, elmondanám az egész történetet, aztán majd ő elmondja, mik a lehetőségeid.
2013. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
De le is laktad ezt az összeget...
2013. febr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Ezért nem csak papír a házasság! Próbálkozhatsz az ügyvéddel, de csak akkor lehet valamire esélyed, ha számlákkal tudod bizonyítani, hogy mit vettek, vagy csináltattok a te pénzedből.
2013. febr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
A felujitásra szánt pénzt jogosan követelheted, keres ügyvédet.
2013. febr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Benne van a Ptk-ban; a közösen szerzett vagyon bizonyos részét követelheted, ebben a hányadban közösen kell megegyezni. Természetesen érdemes ügyvéd segítségét kérni
2013. febr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Egyáltalán ne hagyd.10év után ne egy zsák ruhával távozz amikor a te pénzed is benn van.2es te miről beszélsz lelakta???
2013. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha regisztrált élettárs voltál jár a fele, ha bejelentkezve voltál csak a házba nem jár automatikusan ill. biztató, hogy per esetében tanúkkal szokták bizonyítani, hogy együtt éltetek, ha számla ment a nevedre akkor van esélyed bizonyítani, hogy a felújításban és közös számlafizetésben részt vettél.
2013. febr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 yuda ***** válasza:
38%

Teljesen logikusan és igazságosan annak a fele jár, ami közös keresményetek.

Ha övé volt a ház, vagy örökölte-akkor abból neked semmi nem jár-de ha közösen vásároltátok volna, közösen gyűjtögettetek, akkor igen. Nem túl bonyolult igaz?

Azt gondold végig, hogy mi az a vagyonosodásotok, amit közösen vittetek véghez, és annak fele téged illet.

Most egy felújítás..ilyesmik velejárói az együttélésnek, és azt használtátok is.

Igazából még az sem lényeges, kinek mi van most a nevén, hanem hogy bizonyíthatóan kinek a révén jutottatok hozzá: tanúk, papírok.

Azt mondanám, hogy egy milláért kár a vesződség, azzal csak az ügyvéd jár jól egyedül, plusz évekig elhúzzák..de te döntesz.

2013. febr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha regisztrált élettárs voltál akkor igen jár, a felújításra költött pénz fele. Viszont ha csak élettársnak mondjátok egymást akkor nem.
2013. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A felújitásra költött pénz egy része jár neked a jlövedelmetek arányában: pl. ha te keresel 100ezret, a a volt élettársad meg 2000ezret, akkor a felújitási költeségek 1/3-2/3 arányban oszlanak meg, annak egy harmada jár neked.
2013. febr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!