Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nincs közös vagyon, alperes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs közös vagyon, alperes lennék a válóperi tárgyaláson, de nem kívánok válni. Mit hoz az ilyen eset?

Figyelt kérdés
2 hónapja vagyunk házasok és a férjem most úgy döntött, hogy beadja a válópert. Ő külföldi állampolgár és még nem élünk egy fedél alatt. Szeretem, hiszen azért mentem hozzá. A válóperi tárgyaláson nem kívánok megjelenni, akkor is el fognak választani, Semmi lehetőségem, hogy megtartsam?
2009. szept. 7. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs.Ha az egyik fél válni akar,és nem tágít,el is választanak.Esetleg még a békítőtárgyalásban reménykedhetsz,hátha meggondolja magát...(mert először van egy békítőtárgyalás,ahol a feleket megpróbálják kibékíteni)
2009. szept. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A jog szerint nincs lehetőség, ha az egyik fél akarja, el fognak választani. Csak magánemberként tehetsz, hogy a férjed meggondolja magát.
2009. szept. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod "megtartani", ha ő menni akar?!... 8-o

Ha nem mész el a tárgyalásra, akkor esélyed sem lesz a békítő tárgyaláson esetleg kibékülni vele. (Ha nem mész el, ezzel egyértelművé teszed, hogy téged nem érdekel az egész, békülési szándékod sincs, a következő tárgyaláson simán kimondják a válást és KÉSZ!)


Hiába nem akarsz válni, ha a másik fél meg el akar válni, a bíróság akkor is kimondja a válást!

2009. szept. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tarthatsz meg olyat, ami nem volt a Tied sosem. A másik ember nem volt a Tied, a saját érzéseidet, emlékeidet pedig megtarthatod mindenképpen. Ha Ő menni akar, minek maradna? Ehhez két ember kell, és az egyik most másképp látja. Ez ellen mit tehetnél? És miért tennél bármit is, ha tényleg szereted Őt? Ha szereted, el kell engedned. Ez talán furán hangzik, de igaz. Ha nem engeded el, amikor neki mennie kell, akkor nem Őt szereted, hanem saját magadat. Lehet, hogy hibás döntés az Ő részéről, ha elmegy, de az Ő döntése. És mivel a saját életéről dönt, joga van hozzá. Sokkal jobb, mintha lenne két gyereketek, közös vagyonotok, mert akkor a döntése ezekre is kihatna, és sokkal nehezebb lenne. (Bár akkor is elmehetne, ha ezt érezné helyesnek.)


Sajnálom.

2009. szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A bíróság ki fogja mindani a válást,és az iratokat postán fogod megkapni.

Fel a fejjel!Közhely,de igaz:az idő mindent megold!

2009. szept. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 hónap után válni akar? akkor szerintem hagyd, mert ez nem volt komoly részéről, az tuti.
2009. szept. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én is kiakadtam ezen a két hónap után válni akar dolgon. Hagyd a csudába, sztem nem is szeretett, különben nem akarna máris elhagyni. Voltak problémáitok?
2009. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat sokat megértettem.

Főleg az ragadott meg és gondolkoztam el, hogy nem volt az enyém..... Az is igaz, ha 2 hónap után válni akar, akkor gáz volt. Mégegyszer mindenkinek köszönöm.

2009. szept. 7. 13:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi értelme a férjedért harcolni. Attól, hogy a tárgyalásra nem mész el még idővel elválasztanak. Attól nem fog beléd szeretni ismét hogy strucc politikát folytatsz.
2009. szept. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!