Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szüleim válnak sok a nehézség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szüleim válnak sok a nehézség és a baj röviden:anyummal élek több tárgyalás volt már és a lakáson veszekszünk anyumé 2/3 apumé 1/3 apum él mégis a lakásban! Apum nem akar kiköltözni pedig úgy kéne ő lakjon a padláson mi lent! Ötlet mit tehetünk?

Figyelt kérdés

-4 éve albérletben lakunk anyumnak kezdett elfogyni a pénze hogy fizessük

-lakáshitel felét is fizetnünk kell

-Anyum,nevelőapám,én és 5 éves öcsém élünk együtt


Ha kell még valami infó vagy valami kérlek kérdezzetek bátran nekem nagyon fontos remélem tudtok segíteni!



2013. febr. 27. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Adjátok el a lakást, amiben a vér szerinti apád él.

Ha nem akarja eladni, akkor a bíróságtól kell kérni, hogy fizesse ki anyukád 2/3-ad részét. Ilyen esetben bele szoktak menni az eladásba, ekkor pedig mindenki megkapja a maga részét.

2013. febr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem értem: albérletben laktok vagy a házban, aminek a 2/3a a tiétek? Illetve anyukádé.
2013. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon zavaró, hogy úgy mondod mintha te válnál? Akkor most te vagy a gyerek vagy a feleség?

Mi a kérdés? Ha közös lakáshasználatot ítélt a bíróság akkor közösen kell tovább élni. Szüleid adják el a lakást és költözzetek külön vagy anyukád fizesse ki apukád részét.

Azt azért nem gondolod, hogy fizet egy lakás hitel még vagy 15-20. évig aztán nem is él ott.

2013. febr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, bocs, én vagyok a hülye. Ha nem akar kiköltözni, akkor tényleg az van, amit az első mondott, el kell adni vagy fizesse ki. Persze ez hosszadalmas bíróságra járást is vonhat maga után, de máshogy nem lesz vége, ha önszántából nem megy ki.
2013. febr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
De miért az apa fizessen? Az anyát zavarja,nem az apát.
2013. febr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sorban válaszolok!

-Albérletben lakunk de a lakés 2/3 ada az anyumé!

muszájvolt elmenjünk mert apum bántotta anyum és engem is!

ennek ellenére arra az esetre hogyha valami történne a közös lakáshasználatot megállapította a bíróság! de mivel 1 légtérbe lennénk nem lenne jó mert megint kilennénk téve a folytonos bántalmazásanak!

-2. én nem a "feleség" (anyum) vagyok hanem gyerek (Fiú 15 éves)

2013. febr. 27. 21:54
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

A közös tulajdon megszüntetése alapján a bíróság kötelezheti a másik felet, hogy a tulajdonrészt megállapodás útján vegye magához, azaz az itt szereplő apa fizesse ki az anya 2/3-ad tulajdonrészét.

Ez a törvény.

2013. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Miért van az, hogy ha egy nő talál egy új férfit akkor egyszerre bántalmazót nő lesz.
2013. febr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Húh ez igy fúra de teljesen véletlenül velem vagy anyummal valaki nem akar hosszabban beszélgetni erről skypen?

Bocs ha kínos de fontos nekem és ... :(

3 éve pereskedünk de a bíróság lassú ... meg stb

2013. febr. 27. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Óóó, hogy én mennyire utálom a válást! :/ meg a veszekvő szülőket, sajnos én is átéltem már...

Anyummal lakok én is (+ a nővérem és a hugom)

Nálunk is volt gond a pénzzel! Meg hogy kié a ház, amit eladtak. Végül fele-fele arányban lett elosztva a pénz (ami nem igazságos!!!)

Ha máshogy nem meg, próbáljátok meg úgy, hogy kicsit több pénzt ajánlotok fel apudnak.

A bíróságban már csalódtam, az én apám évek óta nem fiszeti a gyerektartást és egy fizetésből élni négyen, nem a legjobb :/

Jó pár éve nem is tartjuk a kapcsolatot vele... Holnap leszek 16 éves, eléggé rosszul esik, hogy tudom hogy él az apám és mégis leszer! Ja és ma betörtek hozzánk, KIRÁLY! :( azt hittem ilyen nem történhet meg az emberrel. Szerencsére a szomszédunk bezavart, így lap-topot nem tudták elvinni!

Senkinek sem kívánom átélni az érzést :(

15/L szorítok nektek xxx

2013. febr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!