Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha újra pert indíttatnék a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha újra pert indíttatnék a bíróságon, lenne esélyem rá, hogy megváltoztatják a fiam elhelyezését (többi lent)?

Figyelt kérdés

Két éve váltam el a volt feleségemtől. Nem volt egy könnyű válás, a bírónő nagyon durván részrehajló volt (mint utólag, közös ismerőstől véletlenül megtudtam, exem egykori osztálytársa és barátnője volt). Úgyhogy sikeresen kaptam két hetente egy hétvége láthatást, ami jobb szó híján, nevetséges. Pláne, hogy függőségektől mentes vagyok, se a gyermekemet, se a feleségemet nem bántottam sose.

Ez az egyik gond. A másik, hogy az exem nagyon durván vásárlásmániás. Ez is az egyik válóok volt, de mióta nem élünk együtt, iszonyatosan elszaladt vele a ló. Konkrétan csak a két év alatt közel hatmilliós (!) tartozást halmozott fel, plusz fizet egy 45ezer+rezsi albérletet, ennek törlesztésére pedig fel tud mutatni egy minimálbéres pénztárosnői állást meg a gyerektartást.

Egy ideig adtam neki a gyerektartás mellé plusz pénzt, szigorúan kikötve, hogy a fiamra költse, de miután ilyenek után elszaporodtak a facebookra kirakott posztjai, amiken új ruhákban, új ékszerekben vagy harmincezres Tescós számlával vigyorog leszoktam róla (persze utána a szar alak én voltam).

Megmondom őszintén, hogy a legkevésbé sem érzem a fiamat biztonságban ennél a nőnél. Jelenleg 5 éves, szörnyen elkényeztetett mert az anyja már csak azért is megvesz neki mindent, mert akkor is vásárolhat. A fiam bennem leginkább egy pénzeszsákot lát, amikor velem van mindenért hisztizik, és a nem szót gyakorlatilag nem ismeri.

Úgyhogy tervezek újra keresetet beadni, mert szerintem a volt feleségem pszichésen beteg, és jó úton van afelé, hogy nyomorba vigye a gyerekemet és magát is (bár ez utóbbi, őszintén szólva a legkevésbé sem érdekel).

Szerintetek ebben a helyzetben mennyi esélyem lenne?



2013. márc. 7. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Nekem kicsit több helyen is sántít a történet...
2013. márc. 7. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg, ha jobb helye lenne nálad, akkor persze, hogy van esélyed.

A bíró elfogultságára pedig hivatkozni kellett volna.

2013. márc. 7. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Jó reggelt!

Igaz nő vagyok de hátha tudok segíteni..

nem tudom mennyi gyerek tartást fizetsz,+ a minimálbér. ( azt hiszem az 70E?! )

ha kivan fizetve minden,számla,rezsi,van kaja a hűtőben,gyereknek tiszta ruha,neki is étel,jár rendesen oviba akkor nem fognak csinálni semmit.. de ha nincs kifizetve a számla,és stb akkor nagy esélyed van rá hogy áthelyezik hozzád.. ez csak attól függ,hogy kifizeti-e rendesen minden számlát,mindent amit kell,és ami marad abból vásárol-e pluszt.. mielőtt bíróságra mész,menj el hozzá,és kérd el a számlákat,hogy kivan-e fizetve minden.. ha nincs akkor mehetsz a bíróságra.. amúgy meg a bírónő,ha ismeri a volt nejed,akkor nem is lett volna szabad megcsinálni a tárgyalást. mert ha barátok,ismerősök,szomszédok akkor tilos.. kérj másik bírót azért.. sok szerencsét,remélem jó sorsa lesz a kisfiúnak :)

2013. márc. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Két evvel a gyermekelhelyezes utan lehet indítani uj pert. Hogy őszinte legyek, esélytelen vagy. Az, hogy vásárol meg adóssága van nem veszélyezteti a gyermeket.
2013. márc. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy jó ügyvéd, mindenekelőtt.

A magyar bíróság akkor is anya-részrehajló, ha nem a feleség ismerőse. A magyar gyermekvédelem pedig gondolkodás nélkül kiad egy egyedülálló mentálisan beteg férfinak egy állami gondozott kislányt ( [link] de nagyon ritkán veszik el egy alkoholista vagy egyéb módon nem anyának való nőtől a gyereket és adják az egyébként jobb módú, magasabban képzett, és minden szempontból jobb körülményeket biztosító apának. Sajnos, ez a magyar bírói gyakorlat (és gyermekvédelem, az még korrupt is néha, na mindegy)

Szóval, egy ügyvéd...

2013. márc. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
NEm biztos, hogy megnyerned a pert, mivel az anyukanak az eletmodja nem veszelyes a gyermekre, van egy rossz szokasa, de a gyermeket ellatja, s itt a birosag is ezt vizsgalja. A volt feleseged, akinek a jelenlegi eletmodjaba beleszolasod nincs, a sajat elete, s hogyan tudod bizonyitani is azokat a vadakat, amiket leirtal, viszont ahhoz hivatalosan szinten semmi kozod, mivel mar nem eltek egyutt! Adosaga van, mennyi kiadasa, bevetele stb. ezert nem lehet beperelni, nem ok arra, hogy a gyereket elvegyek tole.
2013. márc. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5/5-nek igaza van. Nem fogják figyelembe venni sem azt, hogy a feleséged magára költ minden pénzt, azt sem, ha adósságokat csinál, ahogy azt sem, hogy elkényezteti a gyereket! Emiatt nem fogják elvenni tőle a gyereket. Sőt, még akkor sem, ha szeretőket tart, mert joga van a boldogsághoz! (Tapasztalat)

Csak akkor van esélyed, ha be tudod bizonyítani, hogy kábszeres vagy idült alkoholista! Vagy akkor, ha olyan ügyvédet találsz, akinek van olyan kapcsolata, aki el tudja intézni, hogy olyan bíró tárgyalja az ügyet, akit le lehet fizetni.

Egyébként nem.

2013. márc. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!