Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás nem fizetése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás nem fizetése miatt hol kell feljelentést tennem rendőrségen?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy a lakcímkártya szerint kell, van állandó lakcímem és tartózkodási hely rajta. Viszont egy harmadik helyen lakom most albérletbe.

Van jogerős végzés, 1 éve nem fizet, nincs semmi a nevén, minimálbérrel van bejelnentve, behajtani nem fogják tudni ha először bírósághoz fordulok, megint eltelik sok idő.


2013. márc. 7. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérj először is végrehajtást. Ha teljesül - hurrá, megvan a pénz. Ha nem, mehetsz igényel is állami megelolegezest. Azt viszont tudnod kell, hogy visszamenőleg csak fel evet fognak behajtani rajta, korábban kellett volna lépned. A gyamhivatal egyebkent majd hivatalból fel is jelenti. Ha égisze te akar ad, akkor az állando lakcímdt szerinti rendőrségen kell.
2013. márc. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
38%
Szia! Nem a rendörsegre tartozik - birosägon kell bejelentened iletve a polgärmesteri hivatalban gyämügyön is. Ott igazolod hogy härom honapja nem fizet es talän- de nem biztos - hat honapig visszamenöen megkapod az ällamtol. A pontos összeget nem tudom - de ez igy volt a testverem eseteben is a volt ferje miatt. A behajtäs az ö dolguk - azt majd megoldjäk ha tudjäk. Tied a gyerekneveles es ellätäs . De ez penz nelkül nem megy .. Bankszämla kivonat kell ha arra kellene utalnia- vagy nem tudom hogy egyeztetek meg. Remelem hasznos volt ! Üdv
2013. márc. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állam nem fizet visszamenőlegesen második es az alap feltétel legalább egy nemleges végrehajtási jegyzokonyv
2013. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Germekvédelem..szétnéznek milyen körűlmények között éltek és ha tetszik ha nem behajtják rajta.midig a gyermek érdekeit tartják szemelőtt!
2013. márc. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az állandó lakóhelyed szerint illetékes rendőrkapitányságnál kell tenned a feljelentést.

A megelőlegzést mindenképpen kérd, nem tudom, hogy annak feltétele-e a feljelentés, szerintem nem.

Itt találod a részleteket a megelőlegzéssel kapcsolatban.


[link]


Úgy tudom, hogy visszamenőleg csak hat hónapra lehet behajtatni a gyt-t, tehát ha már egy éve fizet, akkor fél évet nem lehet már érvényesíteni. Úgyhogy minél hamarabb fordulj hatósághoz. (Vannak egyéb tényezők is, amik ezt módosítják, pl. ha notórius, tehát már indítottál ellene emmiatt eljárást, tettél korábban feljelentést, végrehajtást kértél, akkor máshogy számít ez a hat hónap, nem tudom a részleteket, de ha még ez az első eset, hogy hatósághoz fordulsz emiatt, akkor hat hónapig tudják visszamenőleg elbírálni.) Szerintem haladéktalanul intézkedj, mert sok ezer forintod múlhat rajta.

35/N

2013. márc. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5-ös voltam. Azt akartam írni, hogy ha már egy éve NEM fizet...

Az első válaszoló szerintem teljesen pontosan leírta, a végrehajtást neked kell kezdeményezned, onnantól már sínen van a dolog, ez nem olyan hosszadalmas folyamat, ha ettől félsz, mint egy polgári peres ügy, ami évekig elhúzódik. Érdeklődj az állandó lakóhelyed szerinti bíróságon, vannak ügyfélfogadási napok (úgymond panasznapok), amikor segítenek neked megírni a kérelmet.

2013. márc. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ez az egész csak akkor ciki,ha van a nevén valami,de azt épp árverezik,így tulajdonnak minősül,tehát behajthatónak.Szóval amíg nem árverezik el a kecót (évek) addig egész nyugodtan bachatja az ember,mert nem kap megelőlegezést.Az ilyen apa meg inkább született volna herék nélkül.
2013. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!