Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Több éves együttélés milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Több éves együttélés milyen "életformának felel meg" és ennek megromlása után ki mire tarthat igényt ingóság tekintetében?

Figyelt kérdés
2009-ben megismerkedtem "párommal", 2010-ben összeköltöztünk (az édesanyám nevén lévő ingatlanba)2011-ben született egy gyermekünk. 2012-ben elköltözött. Rendeznénk a dolgainkat. Nem vagyunk házasok, nem jelentettünk be élettársi közösséget és hogy őszinte legyek nem tudom, hogy az évek alatt közösen megszerzett vagyonnal mi a helyzet. Illetve az együttélés során csak az ő vagy csak az én pénzemen vásárolt tárgyakkal (pl hűtő, mosógép) pláne. Mindent amit vett, felőlem vihet, de úgy működik-e, mint a házasság utáni válásnál, hogy akkor viszont közös tulajdon és 50-50%-ban, tehát ha viszi pl a 100.000.-res hűtőt, adjon 50.000.-ret? Ami marad, én fizessem a felét?! Segítő hozzászólásokat előre is köszönöm.
2013. márc. 20. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek az jár, amit a saját pénzén vett, a házassági vagyonmegosztástól eltérő módon. Viszonylag egyszerű helyzetnek tűnik, mivel ahogy látom, számon tartottátok, ki mit vett, és közös ingatlan sincs.
2013. márc. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez csak megegyezés kérdése.

Lehet keményen is, mindenki azt visz amit hozott alapon, de ha békében váltok el egymástól, és rendesek akartok lenni egymáshoz, akkor felezhettek is.

Csak rajtatok múlik.

2013. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Békéről sajnos szó sincs. Ő mindent hagyni akar és fizessem ki. Nekem viszont nincs szükségem a dolgaira. Mindent vihet, amit vett, ellenben ragaszkodom ahhoz, amit én kaptam/vettem. Gondot az okoz, ami be van építve, pl szekrény, bejárati ajtó, amiben neki is van pénze.
2013. márc. 20. 12:38
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem mi ezen a nagy probléma?


A párod vett a pénzén egy hütöt amit most elvisz. Te vettel egy TV-t az marad. Ennyi. Ha közös kasszán lettetek volna akkor ilyenkor megbeszélés tárgya, és ha fizetésetek egyforma volt, amibe azért anyádnál való lakhatást is bele kell számolni akkor pedig úgy osztoztok.


Ami itt kérdéses a gyerek. ugye gyerektartást mindenképpen fizetnie kell.

2013. márc. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Na ezért nem jó ez, ami mostanában divat, hogy nincsenek lepapírozva a viszonyok. Nincs tiszta helyzet.

Én is belefutottam ebbe, gyerek ugyan nem volt, de öt év együttélés igen. Nálunk a megoldás az volt, hogy nagyvonalú voltam, ami kellett azt megkapta, ami neki nem kellett, de nekem igen, azt elhoztam (az a lakás az ő anyukájáé volt :) ).


A helyedben azt tenném, hogy megmondom, hogy vihet, amit akar, amiben pénze van, de te nem fogsz fizetni neki. Biztosan meg tudjátok oldani :)

2013. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mi a nagy gond? Az, hogy sok mindent együtt vettünk, felesben, lásd gyermeknek bútor (100.000.-) nyilván marad, mert KELL, fizetni nem fogok érte 50.000.-ret neki ezért. Beépített dolgokról nincs számla ő háromszoros árat emleget az ügyvédnek, biztos nem fizetem ki. Szedjem ki az ajtót?! A lényeg azon van, hogy nem kell neki semmi tárgy, CSAK a pénz! Megegyezni nem hajlandó ez marad ez megy alapon, és havi 50.000.-ből nem annyira könnyű pótolni egy hűtőt vagy egy mosógépet (ha viszi)egy egy éves gyerek mellett. De örülj neki, hogy nincs ilyen gondod, segítő hozzászólásokat kértem...mert más, mint egy házasság, válás, ezzel akartam tisztában lenni, mit tehetek és mit nem. Köszöntem.
2013. márc. 20. 12:49
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Élettársi kapcsolat. Már nem kell bejelenteni, meg lepapírozni, mint régen. Két tanút kell csak produkálnod, aki igazolja, hogy több, mint 1éve együtt éltek. A közösen szerzett vagyon fele illeti meg, pont mint a házasságban
2013. márc. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ingóságok esetén nincs is olyan, hogy a vételi ár fele megilletné, ez hülyeség! Vettetek mondjuk 10 éve egy hűtőt 100 ezerért, az most ér kb. 20-at, ebből mégis milyen alapon kérne 50-et?


Házasságban is úgy van, hogy az ingóságokat felezik, nem vételi árban, hanem szépen elosztják jelenlegi értékén. Pl. hűtő ér 30 ezret, mosógép 40-et, sütő 20-at, TV 40-et, számítógép 70-et -> egyik viszi a sütőt, a mosógépet és a hűtőt, a másik a számítógépet és a TV-t.


Ez persze nem ilyen egyszerű, nem is lehet tökéletes felezést elvárni, arra kell törekedni, hogy mindenki olyan tárgyakat kapjon, aminek nagyobb hasznát veszi, pl. a kisgyereket tovább nevelő anya a mosógépet, az apa a munkájához szükséges laptopot stb.


A fentiek alól kivételt képeznek a személyes tárgyak (pl. ruhák), a gyerek dolgai pedig értelemszerűen ahhoz kerülnek, aki a gyereket a továbbiakban neveli.


A felújításnál, ha nincs róla számla, szerezni kell független értékbecslőt, aki megállapítja, mennyi a reális ára a munkának alapanyaggal együtt, majd ezt felezni. Eleve csak nagyobb értékű felújítás jöhet szóba, egy ajtócsere pl. belefér, de egy festés miatt nem kell aggódnod.

2013. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhet, hogy fizesd ki, ha neked sem kell. Vigye ami az övé, és kész. Különben is egy százezres tévé értéke használtan kb. húszezer. Ne dőlj be az ügyvédek fenyegető leveleinek, sokan azt hiszek, hogy felettünk állnak és dirigálhatnak nekünk. No nem. Legyél határozott. Nem kell fizetned. Ha otthagyja akkor az ráutaló magatartás, hogy nem kell neki, de pénz nem jár, hiszen nem gátolod meg, hogy elvihesse az ingóságok felét.
2013. márc. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát kedves barátom, te is rendesen eltoltad az életed, de ebbe most ne menjünk bele.
2013. ápr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!