Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás külföldi állampolgártól,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás külföldi állampolgártól, Magyarországon. Szükségem van hivatalos tolmácsra a bíróságon?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a férjem francia állampolgár. Az esküvőnkön nem volt szükség hivatalos tolmácsra, de nem tudom ugyanez e a helyzet ha válásra kerül a sor?

2013. márc. 21. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de nem 100%
2013. márc. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak neki lesz szüksége, ha nem beszél jól magyarul. Akkor a tolmács majd fordítja a bíróságnak amit ő mond, neki meg minden mást ami elhangzik.
2013. márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kell tolmács, és azt is hogy csak neki miután én magyar vagyok:) a kérdés az hogy hivatalos tolmács kell-e. Azért nem mindegy mert míg egy hivatalos tolmács kb 60-70 ezer forintba kerül, egy nem hivatalost megúsznék kb 10 ezer forintból
2013. márc. 21. 16:56
 4/9 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nem neked kell fizetni.Férjem német ,itthon váltunk.Az állam fizette.Kirendel a bíróság egy tolmácsot.
2013. márc. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Jégtánc ***** válasza:
Jah igen,hivatalos tolmács volt.
2013. márc. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. márc. 21. 17:04
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Kellett nektek külföldihez hozzámenni, így jártatok! ezerszer el lett mondva: ne keveredjünk, mert előbb utóbb előjönnek a gondok!
2013. márc. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha a kérdésre nem tudsz értelmesen válaszolni, ilyen alacsony intelligencia szinttel inkább szerintem meg se szólalj...
2013. ápr. 15. 15:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs. Ha te vagy a felperes, neki meg megjelennie se kell, de akkor csaladtag vagy ugyved kell hogy kepviselje.


Nalunk egyszeru ugy volt a valas (orosz allampolgar volt az exnejem), o kint tett kozjegyzo elott nyilatkozatot hogy valni akar, gyerek, kozos vagyon nincs.

Ezt offival lefordittattam, es beadtam.

Ugyved kerult 20ezerbe, de utana nem volt semmi problema, nekem kellett ott lenin meg az ugyvednek (meg persze az ugyved kert meg megbizasi szerzodest ilyeneket tole, de az eleg volt emailen is)

2014. jan. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!