Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy egy...

Mi kell ahhoz, hogy egy külföldi termék hivatalos forgalmazója lehessek?

Figyelt kérdés

Mostanában rákattantam az Aliexpress, Minideal, Chinavasion stb oldalakról való rendelésekre. Kínából hihetetlen jó cuccokat lehet kapni fillérekért, olyasmit, amit itthon nem látsz a boltokban (legfeljebb a vaterán dupla áron, számla nélkül)


Arra gondoltam, talán lenne igény rá, ha ezeket a termékeket forgalmaznám hivatalos keretek között. Tőkém is lenne, örömmel áldozok rá, a marketinget is szívesen csinálom hozzá. De sehol nem találom, miként lehetne ezt elkezdeni (kezdve az adó/vám kérdésétől a garanciáig)



2013. márc. 4. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:

(Főleg azért válaszolok, mert engem is érdekel a kérdés, és így el lesz mentve a megválaszoltjaid között).


Az, hogy kizárólagos forgalmazója legyél egy cégnek, na annak nem tudom mi a menete.


Ha nem kizárólagosan akarsz vele foglalkoztatni (tehát más is árulhatja az adott cég termékeit az országban) akkor szerintem elég olyan céget alapítani, aminek a tevékenységi körében benne van az adott termék, majd számlára vásárolni az anyacégtől/nagykertől, és már árulhatod is (akár üzlethelyiségedben, akár webshopon, akár vaterán).

Költségek kalkulálásában nem tudok segíteni (tehát hogy mennyi lenne a vám, áfa stb), de talán majd a következő válaszoló.

2013. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Hivatalos forgalmazók, a nagy tételes disztribútorok általában. Ehhez valóban nagy tőke, telephely, stabil pénzügyi háttér és a gyártó cég együttműködése kell. Ez szép lassan leépülőbe megy át a dropshipmenttel és a webáruházakkal(Az esetben csak régiós raktárak vannak a cégnek, és minden viszonteladó azt az egy raktárkészletet tünteti fel az oldalon, s közvetlen kiszállítással dolgoznak)Ilyen lesz itthon pl. az Amazon,a Tesco, CBA de így dolgozik már évek óta pl. a pixmania-pro is.


Mindehhez meg alig kell tőke, csak a fenntartást kell tudni biztosítani és itthon az utánvét miatt némi forgótőkét használni.


Lehetsz sima viszonteladó is, ahhoz csak cégszerűség kell és a minimum rendelésen felül nincs kötve konténeres mennyiségekhez. Adó/Vám 22 euro/csomag felett 27% áfa + besorolástól függően vám van a termékekre az EU-n kívülről. cca 30% csak ezekre megy el az árrésből, így érthető, hogy szinte minden dupla annyiba kerül, mint amit ott rendeléskor látsz.


Ezzel szemben Eu-n belül viszont nettó áron is vásárolhatsz. Legtöbb esetben valaki már már behozza ezeket Kínából az Eu-ba és tőlük vásárolnak nettó áron a viszonteladók. Nem kell heteket várni a termékre, és olcsóbb, mintha kintről rendelnék külön-külön, ha viszonteladásra megy. Ugyanakkor valóban lehet egy-két termék amit még nem lehet itthon beszerezni, kérdés ez mekkora valós igényi hátterű és célszerű számolni a már beszerezhető, helyettesítő termékkel is.

2013. márc. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem át is kell csomagolni hogy magyarul is legyen rajta kisbetűs felirat(mit tartalmaz,szavő)
2013. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!