Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy történik a válás/különköl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy történik a válás/különköltözés kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Tehát a gyakorlati részére lennék kíváncsi, ha van egy két éves kisgyerek és az anya költözne el az apától, akkor egyszerűen csak fogja a gyereket és viszi magával? Vagy hogy működik ez?

Komolyan fontolgatom a válást, de legalább is a költözést, viszont van egy kisfiunk és anyósomnál lakunk, így ha különköltözésre kerül a sor, akkor természetesen nekem kell mennem. A kicsi magától értetődően jönne velem, az apja munkabeosztása szerint egyébként sem találkoznak többet heti 1-2 alkalomnál, nyilván nem tudna róla gondoskodni megfelelően.

De nem tudom, hogy mennyi "jogom" van megfogni a gyereket és vinni magammal akkor, amikor nincs hivatalos nyoma a különválásunknak (ideiglenes gyerekelhelyezés, stb), hanem csak elkezdődik ez az egész... én azt sem bánnám, ha a férjem jönne velünk, alapjáraton azzal van a gond, hogy itt élünk anyósommal (persze vannak más problémák is), én már nem bírom itt tovább, de a férjem nem nagyon akar költözni. Nem tartom kizártnak, hogy ha elköltözhetnénk innen, akkor helyre tudnánk hozni a kapcsolatot, de már elegem van abból, hogy évek óta könyörgök ezért és nem történt előrelépés az ügyben. Muszáj valamit lépnem, mert ez a gyereknek sem jó így, a férjem viszont csak azt hajtogatja, hogy az ő fia nem lesz elvált szülők gyereke (mert az ő anyja elvált, többször is :S) Nem tudom mi lenne a helyes, a gyerek szempontjából legjobb megoldás, viszont nekem is csak egy életem van, és így kizárt, hogy tovább tudunk élni normálisan!

Köszönöm a válaszaitokat!


2013. márc. 25. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Amig össze vagytok házasodva, addig NEM viheted el a gyereket, illetve az apa visszaviheti, mert ugyanannyi joga van neki is.


Ha tényleg el akarsz válni, akkor ELÖSZÖR add be a válókeresetet, és AZONNAL - a keresetben - kérd, hogy a gyerek ideiglenesen nálad legyen elhelyezve. Ebben a esetben - föként, mivel ilyen kicsi a gyerek, ezt általában azonnal engedélyezik.


Viszont ha beadtad a keresetet, és esetleg visszalépsz késöbb, a befizetett illetéket nem kapod vissza.


A férjed meg nem tud semmit tenni, ha TE válni akarsz, akkor elválasztanak, és a gyerek elvált szülök gyereke lesz - ezt CSAK akkor tudja megakadályozni, ha meggyöz téged, hogy maradjatok együtt. Ugyanis a válás kimondásához elég, ha TE (mármint aki beadta a keresetet) ragaszkodsz ehhez.

2013. márc. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már, hogyne vihetné el!

Persze apa visszarabolhatja, de itt egyenlőre nem ennyire mérges a helyzet.


Az egyik albérlőm példáját szeretném ehhez elmesélni. Egyedülálló nőként jelent meg, kiadtam neki a szobát. Amikor beköltözött mesélte el, hogy van egy kisfia is és szeretne őt is hozni. Megengedtem. Itt voltak nálam 4 hónapig. Amikor már berendezkedtek és elrendezte az új ovit...akkor beadta a válókeresetet. Majd keresett maguknak egy különálló garzont.

Azóta lezajlott a válás és már új vőlegény is van...


Szerintem is lépj, mert magától nem oldódik meg a helyzeted. De azért nagyon szomorú, hogy nem tudtok az apával közösen megfelelően dönteni...ha később helyre is jönne a kapcsolatotok, akkor sem ígér sok jót a hozzáállása a családja igényeihez.


Anyagilag hogy állsz. Van annyi félretett saját pénzed, hogy hónapokig fizetni tudod egymagad az albérletet (kaució), a rezsit a megélhetést, válás esetén az ügyvédi költségeket?

2013. márc. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Èn egy utolsó eséllyel leülnék beszélgetni.

Elötte elrendezném, hova mennék a gyerekkel esetleg a férjemmel. Albérlet stb...


Amikor leülnénk, elmondanám, hogy ahogy ezt már régóta tudja, nem bírod az ott élést, és már ez annyira káoszos, hogy azt sem bánod, ha elváltok. Ìgy te mész, és ha akar ö is mehet veletek. a válásig x helyen lesztek, akár minden nap mehet veletek.


Szerintem meg igen is elviheti a gyereket, mert nyaralni is elviheti meg a játszóra is. Nincs egy törvényben sem, hogy minden nap otthon köteles aludni a gyerek.

2013. márc. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. de hülyeséget írt!

Nem "visszarabolja" az apa, hanem elviszi.


Amíg nincs bírósági végzés, ugyanolyan joga van a gyerekhez, akármilyen korú, mint az anyának.

Tehát elviheted, de ha visszaviszi, egy szavad sem lehet.

2013. márc. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Visszarabolja, komolyan itt sok ember akkora baromságokat tud írni.

A nőnek nem a tulajdona a gyerek, közös felügyelet alatt elviszi pont úgy mint az anya. Egy anyának sincs különb joga a gyerekhez mint egy apának.

2013. márc. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt a szülők még beszélni sem tudnak egymással, sem egy fedél alatt élni (legalábbis a jelenlegi fedél alatt nem).

Ha az egyik szülő elviszi a másik meg visszaviszi az egyik akarata ellenére, arra a magyar nyelvben a visszarablás szó használható.

Jogi értelemben nyilván nem rablás. Írtam is, hogy szabadon viheti...de ha nincs közös megegyezés és az "elvivés" lopakodva, esetleg dulakodás hatására történik, arra jobb kifejezés a rablás...


Amőgy régebben szabály volt, hogy szoptatott csecsemőt nem vehettek el az anyától (még a börtönbüntetését töltő nő mellett is addig maradhatott a gyerek, amíg szopott). Nem tudom ez még érvényes-e és az anya szoptat-e, de ha igen, akkor apa nem is viheti el szabadon.

2013. márc. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos, nem tudom, hogy az írásomból valóban ennyire drasztikusnak tűnik-e a helyzet, de én nem akartam azt sugallni, hogy abszolút nincs kommunikáció a férjemmel, csak ebben a kérdésben az elmúlt években nem történt előrelépés.

Azt pedig azért mondja mindig, hogy a gyerekének nem lesznek elvált szülei, mert pontosan tudja, hogy az milyen rossz érzés, főleg ha nem normálisan kezelik a dolgot. Azért abban egyet értünk, hogy ha annyira rossz egy kapcsolat, akkor mégis ez az út a járhatóbb, tehát ez inkább egy önigazolás a részéről, hogy ő meg tudja csinálni azt, amire az anyja nem volt képes, hogy egész családot biztosítson a gyerekének.

Nyilván belátná, ha különválásra kerülne a sor, hogy a gyereket ő nem tudja gondozni jelen körülmények között, de nagyon remélem, hogy nem fog idáig fajulni a dolog és sikerül megoldást találnunk a problémára, mégpedig azt, hogy beleegyezik a családja érdekében a költözésbe és lépéseket is tesz az ügyben. Mindenkinek ez lenne a legjobb, ennyit meg kell tennünk még a házasságunkért.

2013. márc. 26. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!