Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezés apához?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezés apához? Esélyek? Bonyolult ügy.

Figyelt kérdés

..hosszú lesz, és bonyolult, sajnos..

Nem sok támpontot találtam hasonló esethez ezért kérdezném a közösséget, örülnék 1-2 jogász válaszának is, ha van köztetek.

Helyzet:

Válás van, komplett bizalomvesztés miatt. Kiderült, hogy feleségem a gyermek fogantatása és születése között összejött a főnökével. Erre én a gyermekünk 6 hónapos kora körül jöttem rá, elismerte a kapcsolatot. A családunk megmentése érdekében az "újrakezdést" választottuk. Most, egy fél évvel később, kiderült, hogy kb 1 - max 2 hónap szünet után már megint együtt voltak, ez után a második esély után nincs értelme folytatnunk. Vitás kérdés a kislányunk elhelyezése, most 13 hónapos, akit mindketten nagyon szeretünk.

Külföldön élünk, de Magyarországon fogunk válni, magyar jog szerint.

Itt, ahol élünk több "GYES" modellből lehet választani, a mi modellünk 14 hónapig tart. Ez úgy teljesítjük, hogy az anya volt otthon 10 hónapig, majd mert mindenképp vissza akart menni dolgozni, én(apa) voltam vele 4 hónapot. A gyermek 11-14 hónapos korában a feleségem havi kb 2-3-szor 1-2 napot külföldön volt munka ügyben (néha a főnökével, aki a szeretője is), ilyenkor is én láttam el a kicsit egymagam, vittem orvoshoz stb.. Utazásai kora reggel indulnak és késő este érkeznek, szóval csak másnap tudott a gyerekkel találkozni, e gyerek kvázi 3 éj - 2 nap nem látta őt ilyenkor.

Ez úgy gondolom mindenképp bizonyítéka annak, hogy képes vagyok ellátni a gyermekem, napokon át anyai segítség nélkül, és az anya rám is bízta gondolkodás nélkül több ízben, így igen közeli kapcsolatban vagyok a gyermekkel, gondolom ez egyértelmű.

A közös lakásunkban, amely a gyermek megszokott környezete, valószínűleg én maradok, feleségem(gyermekestül) a szeretőjével akar összeköltözni(elvált,2 gyereke van 10-14 évesek). Jelenleg még mind hárman(anya, gyermek, én) itt lakunk.

Anyagi gondjaink nincsenek, feleségem ugyan valamelyest jobban keres, de akár csak az én fizetésemből(nettó 500e ft felett) is simán el tudjuk tartani magunkat jelen életszínvonalon- feleségem nem a pénz miatt ment vissza dolgozni.

Most járunk aaz én „GYES” időszakom végén, a gyermek most már bölcsödébe jár, hozom-viszem, megoldható, hogy a későbbiekben minden nap én menjek érte.(De az ehhez való jogra is szükségem lenne, lásd lejjebb)

Feleségem sajnos nem akar kompromisszumokat, egyedül szeretné a gyermek felügyeleti jogait, és persze mondja "hogy akkor láthatom amikor akarom, hiszen tudja mennyire szeretem a babát, de nem fog velem vitatkozni semmilyen kérdésben". Így nem lennék több mint egy jogok nélküli bébiszitter.. Így a közös megegyezés reményének nincs alapja sajnos.


Kérdésem: Ha nincs közös megegyezés, akkor mindenki "versenyez" a gyermekért? A bíró majd mérlegel mi szolgálja leginkább a GYERMEK érdekét,kinél helyezi el, és a másik fél mennyi láthatást kap?

Van-e esélyem megkapni a gyermeket? - úgy gondolom ennek kevés esélye van, a baba kora miatt.

De milyen láthatásra lehetek jogosult? Szeretném, ha hétköznap pl. 1 éjszakát nálam is lehetne, valamint egész hétvégét is (pl. 2éjszaka minden második héten pl.).A fenti példa mutatja, hogy el tudom látni őt. Erre lehet esélyem?

Csak így tudnám megoldani, hogy időnként a nagyszüleit is lássa a gyermek, lévén szüleim 300 km-re laknak tőlünk. Ha csak "bébiszitter" vagyok hosszabb láthatási jog nélkül, akkor se határátlépni nem vagyok jogosult, se az időből nem futná ki..

Úgy gondolom, ha ennyit nem kapok, akkor baba a kritikus értelmi fejlődési fázisában el fogom veszteni a gyermekkel a jelenlegi igen jó kapcsolatomat.

Nem akarom kisajátítani/birtokolni a gyermeket, de kompromisszumkészség hiányában mehet ez másképp?

Mennyit számít amit fent leírtam, ha pl most elköltöznének, de a tárgyalás csak hónapok múlva lenne – addigra akár már más berögződések lehetnek a gyermeknél is (otthon tekintetében pl.)?



2013. márc. 24. 23:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyit számít amit fent leírtam, ha pl most elköltöznének, de a tárgyalás csak hónapok múlva lenne – addigra akár már más berögződések lehetnek a gyermeknél is (otthon tekintetében pl.)"


Ez az egy, amiben tudok segíteni. Mivel a feleséged ennyire képtelen a kompromisszumra, add be rögvest az ideiglenes gyermekelhelyezésre való kérelmet. Meg fogod kapni, ha te adod be elsőként.

Innentől kezdve a bíróság arra fog törekedni, hogy a gyermek megszokott környezetét ne változtassa meg. Tehát ha az anya elköltözne most, de a gyerek maradna, az nagyban növelné az esélyeidet.


Azonban ha az anya elhurcolja magával a szeretőjéhez, és erre rá hónapokra történik a per, akkor neki lesz rá több esélye.


U.i.: gusztustalan, amit a feleséged művel, őszintén sajnállak, és remélem megkapod a kislány felügyeletét! Megérdemli, hogy egy normális, tiszta erkölcsű ember nevelje.

2013. márc. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igaza van az elsonek, raadasul ha az ido alatt adod be, amikor te vagy vele gyesen, akkor nagyon nagy eselyed van, amugy sajnos a magyar jogrendszer inkabb az anyat tamogatja, nagyon lassan valtozik.

Igy eleg nagy eselyeid lennenek, ugyhogy minnel gyorsabban cselekedj...

2013. márc. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ, erre még nem gondoltam.

Viszont lenne egy hátulütője: ha meggondolná magát (akár csak papíron) - mert ő most hirtelen "ingerült" lett, hogy ő mégsem menne a szeretőjéhez, hanem maradna itt, akkor hiába van jelenleg 50% tulajdonom a lakásban, engem a bíróság elköltözésre fog kötelezni (esetleg még a tulajdonrészem feladására is). A lányunk meg nála marad a megszokott környezetében.


Nem az a bajom, hogy nála maradna a lányunk, hiszen anyára is szüksége van, hanem, hogy megfelelő láthatást kapnék-e.

Valamint, milyen jogokkal ruháznának fel, vagy teljesen kiszolgáltatnak az anya hóbortjának?


Ugyanis itt már van egy kialakult jó gyermek-apa viszony, ami ezáltal megszűnne. A Családjogi törvény véleményem szerint eléggé sérülne, hiszen az a gyermek érdekét nézi, ami mindenképp a jó gyermek-szülő viszonyból ered. A nem papíron leírt kapcsolattartási formák jók lehetnek, de a szó könnyen elszállhat, és jogokat sem biztosít..

2013. márc. 25. 08:24
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Miért kötelezne téged a bíróság a költözésre?


Én nem így látom a helyzetet. Egyrészt az anya hibája miatt borult fel a házastársi közösség, másrészt nála tervben is volt a költözés. Ha közös a ház, és ezt a bíróság elé tárod, akkor nem valószínű, hogy neked kell menned. Ráadásul felajánlhatod neki, hogy kifizeted a házfelet, csak menjen (ezt egyébként is így kell ha 50-50% a tulajdonjog). Kétlem, hogy nemet mondana rá.

2013. márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

10:31-hez:

A jog nem nézi ki a hibás a válásban. Persze rendelkezik, hogy a gyermeket az nevelje akinél legjobb testi értelmi és erkölcsi fejlődése garantált.. de valószínű, hogy jogilag az előtörténetünk mindegy, esetleg a bíró lelkiismeretére tud hatni.



Családjogi törvény 31/B § alapján:

2)A házastársak kiskorú gyermekének lakáshasználati jogát - életkörülményeinek megfelelően - általában a volt közös lakásban kell biztosítani, kivéve, ha más állandó lakása van.

3) Ha a közös lakás valamelyik házastárs különvagyona (nálunk 50-50%os különvagyon, házasságunk előtt vettük) vagy önálló bérlete, a lakáshasználati jog ezt a házastársat illeti meg. A bíróság a másik házastársat kivételesen, és csak abban az esetben jogosíthatja fel a lakás megosztott vagy kizárólagos használatára, ha a lakáshasználatra jogosult gyermek nála van elhelyezve.


31/c

2) A lakáshasználati jog ellenértéke - közös tulajdonban, vagy valamelyik házastárs tulajdonában álló lakás esetén - a lakás beköltözhető és lakott forgalmi értékének különbözete.

- szóval ki kell fizetni a másik felet, piaci értéken.


Legrosszabb esetben a lakás is ugrott, és a gyermek is az anyánál van, nagyon kevés hivatalos láthatással..

2013. márc. 25. 10:53
 6/12 anonim ***** válasza:

msot nem tudok hosszan válaszolni 2. vagyok...



páromékat úgy rakták ki "macskát sz...ni" a közös hatalmas családi házból, 500E ft-os telekkel kifizetve, gyerektartás nélkül, hogy csak na...

mai napig nem érti a párom, hogy ez hogy lehetett, mivel közös vagyon volt a ház.

2013. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Remélem te kapod a felügyeletet.

Egyébként még ha anyuka kapná is, muszáj lenne "vitatkozni veled" bizonyos kérdésekben, hiszen vannak jogaid szülőként.

2013. márc. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6os választ nem teljesen értem, ki rakott ki kit (férfi az asszonyt? gyerekkel?)
2013. márc. 26. 22:18
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Szia,bocs hogy ezt mondom,de szerintem nem fogod megkapni.

Nekem is volt gyermekelhelyezesem,azt nezik hogy csaladban nevelkedjen a gyerek,ha lenne neked is párod,jobb eséllyel indulhatnal,de itthon az apákat férfiakat semmibe veszik gyermekelhlyezesnel.a másik meg az hogy mindenki jobbra balra fog hazudozni a biróságon,nekem legalabbis ez a tapasztalatom h mindneki mondd mindent csak jól jöjjön ki a dolgból.az hogy szeretöt tartott semmit nem jelent,erre majd kitalal valamit hogy rosszul bántál vele,elhanyagoltad,az meg hogy nem volt otthon napokat nem veszik figyelembe mert munka miatt ment el.

bizonyitanod meg neked kell papirra,tanukkal hogy az anya nem megfelelően gondoskodik,gondoskodna a gyerekröl.de mivel ö a szeretövel van,gondolom ő is megy vele és igazolja hogy penzük van meg van oldva minden,összeköltöznek.

a másik mg az hogy arra is gondolni kell mi lesz ha nagyobb lesz a kislány,én is apamnal voltam 6 hónapig,12 évesen,utana fogtam magam és mégis anyámat választottam.valahogy egy anyával való kapcsolat más.

a másik meg az hogy ha huzamosabb ideig nem látod a gyereket,megváltozik a kapcsolat nem fog annyira kötödni hozzad sajnos.nekem is volt hogy elmentem a láyom nélkül nyaralni 2 hetre,akkor 5 éves volt,amikor hazajöttem olyan érzésem volt mintha meg se ismerne.durva.

Ha nála helyezik el,a felügyelti jog az övé,kéthetente hetvegen elviheted,vagy ahogy megegyeztek a bíróságon.ezt mindenképp papiroztasd le,ne szóban egyezzetek meg,mert az elszall,utana meg szivatgatni fog.tárgyalások meg nekünk lgalábbis 3 havonta volt.beadtam a gyerkelhelyezest,3 hónapra ra kaptunk idöpontot,akkor nem tudtunk megegyezni,utana megint 3 hónap múlva idöpont.szóval lassú.

2013. márc. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek, kérdező?
2013. szept. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!