Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezés! Tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezés! Tényleg így lesz?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Most édesanyámmal élek. Tavaly májusban váltak el. Egy év után arra a döntésre jutottam, hogy visszamennék édesapámhoz és testvéremhez ahol eddig laktunk. Abban a városban van az iskolám is, meg más egyéb olyan dolgok amiket érdemes lenne csinálni. Itt is elmegy az élet de mivel ebben a városban nem ismerek senki hozzám hasonlót azaz nincsen barátom emiatt kellemetlen érzés. Plusz hogy nagymamám házában lakunk, és ugye sajnos elég nehéz természetű nincs egy önálló lépésünk sem. Különböző okok miatt vagyok most letörve. Ha valakit érdekel privátban leírom. amúgy ha visszaköltöznék, akkor anyáméknak kötelező fogadni engem amikor a láthatás van, azaz 2 hetente? Ha szeretnék menni akkor van joguk nem beengedni?
2013. ápr. 3. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem akarnak látni, akkor feljelenthetnéd édesapáddal őt a gyámhatóságnál.
2013. ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elöször is, a gyerekelhelyezés megváltoztatásához komoly indok kell, és általában két éven belül nem lehetséges.


Szóval egyáltalán nem valószinü, hogy megváltoztathatod a lakhelyedet.


De ettöl függetlenül a láthatás a szülö részéröl jog, de nem kötelesség, tehát nem kötelesek téged fogadni, es joguk van nem otthon lenni, illetve nem beengedni.

2013. ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

21:06-os "Ha nem akarnak látni, akkor feljelenthetnéd édesapáddal őt a gyámhatóságnál."


Ne irj hülyeségeket, a láthatás AKADÁLYOZÀSA az, ami miatt fel lehetne jelenteni, amiatt nem, hogy nem akar ezzel a jogával élni a szülö.

2013. ápr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem írok hülyeségeket, benne voltam, hadd tudjam jobban. Köszönöm.
2013. ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es, ez butaság, 16 éves már gyakorlatilag eldöntheti, hol akar lakni, de még kisebbnél is figyelembe veszik, mit szeretne.

A két év az a szülők "civódására" van, nem a gyerek döntésére! Arról nem is beszélve, hogy ha a szülők is mondjuk megegyeznek, akkor meg a bíróságnak semmi köze hozzá, átköltözik, és kész.

Ha vita van, akkor meg megint per, elmondja mit akar, és 99%, hogy úgy is lesz (1% az, ha nem megfelelő a környezet, ahova menni akar).


Természetesen kötelesek "befogadni" téged, ha mész, más kérdés, hogy ha rossz a hangulat, akkor egy ilyen kényszer senkinek nem jó, de szerintem erről szó sem lesz!

2013. ápr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A szülőt feljelenteni, mert nem akarja látni a gyereket? Ne viccelj! A láthatás jog, és senkit sem lehet a jogai gyakorlására kényszeríteni. Max a gyerektartás elmulasztásáért lehet feljelenteni, mert az kötelesség.
2013. ápr. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A láthatás jog, és nem kötelesség.

Ha anyukád nem akarna látni, felesleges erőltetni. Vond le a tanulságot, és tedd a megfelelő polcra anyádat.

2013. ápr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg eldöntötted, akkor a szülői ház elhagyását kell kérelmezni a bíróságnál. Ez a leggyorsabb eljárás.
2013. ápr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem szülői ház, nincs is részünk benne, mert nagymama a tulajdonos!
2013. ápr. 4. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!