Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férjem tényleg ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férjem tényleg ilyen szinten beleszólhat a gyerekek életébe? (óvoda váltás megakadályozása)

Figyelt kérdés
A gyerekek hivatalosan is nálam vannak elhelyezve. Az apjuk ragaszkodott egy magánóvodához, ezért a bírónő megítélte a gyerekenkénti 70000Ft-os gyerektartást. Most, hogy az apukának már van új kapcsolata, hirtelen túl soknak érzi ezt, ezért csak a megítélt minimumot utalja, így én az állami óvoda mellett döntöttem, ahova át is vették volna a gyerekeket, ha az apjuk be nem ment volna balhézni, hogy ő nem engedélyezi, hogy másik óvodába járjanak. Szerdán felhívott az igazgató, hogy sajnos mégsem áll módjukban felvenni a gyerekeket az óvodába, csak akkor, ha az apjuk írásban is engedélyt ad rá. Ilyenkor mégis mit lehet csinálni?
2013. ápr. 5. 10:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
most akkor gyerekenként mennyi van megitélve minimum?
2013. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Minimumnak gyerekeknként 25000Ft lett megítélve, így már második hónapja 50000Ft-ot utal.
2013. ápr. 5. 11:02
 3/24 anonim ***** válasza:
32%

Nem 70ezer a megítélt minimum?

Vagy 70-et ad, de nem ennyit ítáltek?

Vagy 70-et ítéltek, de eddig többe adott?

Vagy mi van?

2013. ápr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Bocsánat, közben látom.


de nem értem, azt írod, a bírónő 70-et ítélt. Akkor miért ad 25-öt?

2013. ápr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

akkor hogy van megitélve 70ezer?


Olyan nincs hogy megitélnek 25 meg 70ezret is és apuka azt fizeti amihez kedve van

2013. ápr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Mivel a volt férjem eget-földet megmozgatott, hogy a gyerekek egy általa legjobbnak kikiáltott magánóvodába járjanak és vállalta, hogy állja az ezzel járó kiadások javát, a gyerektartás összege így gyerekenként 70000Ft lett, tehát két gyerek után havi 140000Ft-ot utalt gyerektartásként. Ezt az összeget a bírónő jóváhagyta, de

mellé megítélt egy minimum összeget is ez gyerekenként 25000Ft. Azt mondta, hogy ezt mindenképp kell fizetnie, tehát, ha mégsem abba az oviba járnak, akkor tárgytalan a 70000Ft és ezt az összeget kell fizetnie.

Például nyáron van egy hónap, amikor nincsnek óvodában, arra a hónapra is csak a 25000Ft jár gyerekenként, hiszen nem kell ovis díjakat fizetni.

Most a volt férjem kitalálta, hogy csak a minimumot fizeti, de nem engedi, hogy másik óvodába irassam a gyerekeket.

Pont az a bajom, hogy ezt nem tehetné meg, de mégis megteszi és én nem tudom mit csináljak. Elméletileg csak 2 évvel a bírósági ítélet után lehet bármi módosítást kérni, nálunk pedig még alig telt el egy év. Panasznapon azt mondták, hogy fizeti a minimumot, nem tehetnek semmit.

2013. ápr. 5. 11:37
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Fel kell jelenteni.

Ha nem engedi atiratni akkor a biro megitelte a havi 2x 70-et. Annyit kell utalnia. Csak akkor nem ha nem jarnak abba az oviba. Tiszta sor, amugy szerintem eleg ha csak megmondod neki, hogy feljelented....

2013. ápr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ne fizesd ki az óvodai díjat. Akkor kénytelen leszel másik óvodába vinni őket.
2013. ápr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Feljelenteni fel tudod.
2013. ápr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Erre a hónapra már nem fizettem ki, mert egyedül nem is tudnám kigazdálkodni nekik és úgy volt, hogy hétfőtől mehetnek az állami oviba, de ezt az apjuk már lehetetlenné tette.

Igen, feljelenteni fel tudom, de addig a gyerekekkel mi lesz? Nincs annyi szabadságom, hogy amíg lezárul az ügy végig itthon legyek velük, ráadásul a nagyobbnak már kötelező az ovi, mert ősszel megy iskolába.

Keddre kaptam időpontot a gyámhivatalnál, remélem ott tudnak majd valamit mondani, ötletet adni.

2013. ápr. 5. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!