Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 16 éves lányom azt szeretné,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 éves lányom azt szeretné, ha elválnánk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
23 év házasság után eltávolodtunk a férjemmel, válságba jutott az életem. Először csak munkahelyemen mondtam fel (multi) mert nem bírtam már, úgy gondoltam, hamar munkába tudok állni. Nem így lett. Aztán jelentkeztek a házasságban is a gondok, mindketten más-más irányba kezdtünk fejlődni. Férjemmel úgy döntöttünk, meg szeretnénk menteni a házasságunkat, ezért párterápiára járunk, ami sokat használ, de azért hetente egyszer előfordul összezörrenés, esetleg megemelem a hangom, akaratom ellenére. 16 éves lányom ezt nehezen éli meg, bár én őszintén beszéltem vele, soha nem szidnám neki az édesapját, tiszteletben tartom az érzéseit, tudom, én is ugyanúgy hibás vagyok. Ma megnéztem a lányom levelezését (tudom, nem volt helyes) és arra panaszkodik a barátnőjének, hogy a legjobb lenne, ha elválnánk, mert az békésebb lenne. Ez nagyon szíven ütött, tudom, hogy türelmesnek kell lennem vele, ő nem kérte ezt a helyzetet, csak áldozat, de ez volt az utolsó csepp a pohárban... Úgy érzem, mindenki ellenem fordult. Tudnátok egy-két szóval megvigasztalni, tanácsot adni?

2013. ápr. 17. 08:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Hat nem kellene elvalni azert, mert a gyerek ezt szeretne, az biztos.
2013. ápr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
Ne érezd magad rosszul, a lànyod sem gondolja ezt szerintem komolyan, ô nem tudja milyen egy csonka csalàdban felnôni! Vitàk minden csalàdban vannak! Cserélnék a lànyoddal, hogy csak ennyi a baja:)
2013. ápr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

A lányod még gyerek. Fogalma sincs, hogy mivel járna, ha elválnátok?

Hol laknátok, miből élnél meg, ha nincs munkád?

A házasságotokat kell rendbe hozni. 23 év után már nem minden rózsaszín.

2013. ápr. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%

Az a fontos, hogy te és a férjed hogy éreztek. Ehhez a lányodnak semmi köze. Én sem szerettem, amikor a szüleim vitáztak, de eszembe sem jutna beleszólni az életükbe.


Ő mit szólna, ha te arról beszélgetnél a barátnőddel, hogy a lányod inkább dobná ki a pasiját? Szerintem megértené akkor, hogy mire gondolunk...

2013. ápr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
A lányod ezt nem is úgy gondolja szerintem. Ő csak azt szeretné, ha nem lenne veszekedés. És nem az ő akaratát kellene követned ebben a helyzetben. Nagyon helyes, hogy egy 23 éves házasságot nem akartok csak úgy felrúgni és inkább párterápiára jártok.
2013. ápr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
96%

Gondolj bele, hogy ha most elváltok, a lányotok meg 2 év múlva elköltözik, családot alapít, akkor emiatt a 2 év miatt választjátok a válást. (De ha 10 év, akkor sem éri meg.)

A lányod kamasz. Jó eséllyel kinővi. :)

2013. ápr. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
66%
"tudom, hogy türelmesnek kell lennem vele, ő nem kérte ezt a helyzetet, csak áldozat" Egy frászt!!! Elég nagy lány már ahhoz, hogy ö legyen veletek szemben türelmes, megértö. Majd akkor szoljon, ha 23 évig valaki mellett ö is kitartott (ill. valaki kitartott mellette!!).
2013. ápr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
Nekem a szüleim kb. 3 hónapja váltak el,mert anyukámat, majdnem megverte, a nyáron kórházba is volt[nem ilyen diliház,hanem úgymond ilyen pihenő vagy pontosan nem is tudom hogy mondják.]Apámat első hónapban nagyon utáltam.Most is vannak fel lángolások,de azért hiányzik, ezek után... Én a helyébe örülnék hogy nincsenek ilyen problémák.:) [természetesen ha van,elnézést]
2013. ápr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%
Én 16 évesen arròl àlmodoztam, hogy a szüleim ismêt összejönnek...
2013. ápr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%

"Ne érezd magad rosszul, a lànyod sem gondolja ezt szerintem komolyan, ô nem tudja milyen egy csonka csalàdban felnôni! Vitàk minden csalàdban vannak! Cserélnék a lànyoddal, hogy csak ennyi a baja:)"


Ezt azok mondják, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy milyen ha a szüleik a gyerek szeme láttára ölik egymást. nekem senki ne mondja, hogy rosszabb békességben élni, mint állandó stresszben, gyomorgörccsel. Könnyen beszéltek. Adnék egy hetet ilyen szülőkkel, szerintem 20 évet öregednétek.

2013. ápr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!