Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerekelhelyezésnél szétválasz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekelhelyezésnél szétválaszthatók a testvérek? Az 5 éves lányt az apának, a 10 hónapos fiút az anyának?

Figyelt kérdés
Mennyi esélye van az apának, illetve milyen feltételek kellenek ahhoz, hogy megkapja a lányt? Lány nagyon apás, viszont lehet hogy az anya nem engedné.

2013. máj. 6. 17:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem 6éves a lányom 4honapos a babám,de a nagy annyira szereti,és ragaszkodik a kicsihez biztos nem lenne szívem elválasztani egymástól őket.Úgy tudom a bíróság sem szívesen választ el testvéreket hacsak a szülők nem döntenek így.én biztos nem tenném ,más megoldást keresnék.éppen elég nagy törés a szülők válása nem fosztanám meg őket egymástól
2013. máj. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Gyakorlatilag nem választják szét a testvéreket, de eleve ilyen kis lányt az anyának szokták itélni. Ahhoz, hogy ne az anya kapja meg, igen komoly indok kell(ene), pl. alkoholista, kábítószeres, vagy hasonló.
2013. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az apának van munkája, az anya meg még nem is dolgozott. A kislány nem kötődik az anyjához. Ez se számít?
2013. máj. 6. 18:19
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
mi az hogy nem kötödik?egy ekkora kislány igenis kötödik az anyukájához.hogy érted ,hogy nem?
2013. máj. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Gyerekeket nem szabad szétválasztani!Igaza van az 1-nek.Ne legyél kegyetlen apa.
2013. máj. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
Ismerek olyan családot, ahol elválasztották a testvéreket, az egyik a rosszabb helyre került, a másik a jobbra és nem lett jó vége. Vagyis happy end lett, de az egész gyerekkorát végigszenvedte az egyik.
2013. máj. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Bátyámék hasonló korú gyerekekkel váltak. Közös felügyeletben állapodtak meg. A kicsi egy ideig többet volt az anyukájánál, de utána ő is ugyanúgy ment az apjához is mint a bátyja.

Szerintem ez a legtisztább. Nem kell a láthatáson, pénzügyeken veszekedni (persze eleinte adott bátyám pénzt míg a kicsi ott volt, csak a gyedet kapta) A gyerekek sem csak kéthetente két napra látják az egyik szülőt.

Nálatok ez nem esélyes?

2013. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az anyja kiabál meg rángatja a kislányt, csak az apával érzi jól magát.

Valóban még a közös felügyelet is lehet esélyes.

Nem én vagyok az apa. Csak családtag vagyok.

2013. máj. 6. 18:57
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
Jééézusom mik vannak!
2013. máj. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Hogyne volna olyan, hogy nem kötődik a kislány az anyjához?! Persze, hogy van. A kötődési zavarok előidézésében néhány spec esettől eltekkintve (pl. hospitalizáció: hosszú ideig kórhézban van a gyerek az anyja nélkül) mindig az ún. gondozó figura a hibás, aki általában az anya.


A bíróság mindig megnéz minden körülményt: kötődés, mit akar a szülő, és mit a gyerek, melyik szülőnél jobb a felnövekedés feltétele, a légkör, a gyerek számára az érzelmi-anyagi biztonság feltételei hol jobbak stb.). Egy ötévest már meg is kérdeznek, hogy kihez akar kerülni. Szakértőt is kérhet az apa, ill. a bíróság kirendelhet.


A testvéreket szétválaszthatják, de olyan is van, hogy az apának ítélik mindkettőt. Ma már - szerencsére - sokal több okos ember van a bíróságokon is, a szakértők között is, akik pontosan tudják, hogy mikor jobb egy gyereknek az apjánál - legyen az bármilyen kicsi is.

2013. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!