Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kizárólagossági lakáshasználó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kizárólagossági lakáshasználó kontra tulajdonos jogai?

Figyelt kérdés
Elválás után volt férjem tulajdona maradta a lakás, aki kiköltözött az egyezség szerint, és én maradhattam gyermekünkkel a lakásban mint kizárólogassági használó még 12 évig. Így szólt az egyezség is, hogy a tuljdonjog megmarad az övé, de kizárólagosságal mi használjuk. Az életembe jött egy másik férfi aki néha nálunk tölti az idejét. Majd megjelent volt férjem, hogy az ott tölött éjszakákért neki fizessen, vagy különben ha nem akkor éjszaka akár rendőri intézkedéssel kirakja mert az az ő tulajdona, és ha előfordul akkor kitiltatja. Van ehhez joga? Megteheti? Ráadásul ha nem tartazkódunk otthon akkor jön megy a lakásba, ehhez is joga van?
2009. szept. 29. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem megmondhatja, hogy rajtad kívül ki lehet a lakásban, végül is az övé. Ha kiveszel egy lakást, ott sem alhat akárki, csak akit a bérbeadó engedélyez.

Az viszont, hogy jön-megy a lakásban, az szerintem nem jogos.

2009. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Gondolj bele ha fordítva lenne és a Te lakásodban találnál 1 idegen nőt,,az milyen lenne?Nem hiszem,hogy jogod van a lakásában fogadni a barátodat!


Az viszont,hogy ő tudtod nélkül a lakásban jö-megy felháborító!!!!!Még akkor is ha az övé,,,így akár együtt is lakhatnátok.

2009. szept. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, inkább jogi fórumon kérdezd meg, ha kizárólagossági használó vagy, akkor az én értelezésemben ahhoz a lakáshoz neki semmi köze még 12 évig. Nem mehet be az engedélyed nélkül és nem tilthat ki onnan senkit.
2009. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az érzelmi részével tisztába vagyok, az esetleges jogi része érdekelne, hogy mihez van jogom és neki mihez lenne? Én vagyok a kizárólagossági használó, én tartom karban, én fizetem a közüzemi számlákat stb...

Mert akkor így mindenkit akit meg akarok hívni akár egy vacsorára, vagy egy ottalvásra, ahhoz kérjek tőle engedélyt?

2009. szept. 29. 15:24
 5/6 anonim ***** válasza:
13%
Eltaláltad. Ha nem tetszik, akkor szerezz magadnak saját lakást, felnőtt ember vagy.
2009. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor szerzek magamnak másik lakást. Csak mivel nem tudott kifzetni, azért született ez a klasszikus megállapodás, hogy majd idővel gyerekek mennek, megyek én is, lakás meg marad az övé, én meg betudom abba az időbe a nekem járó összeget, amíg itt vagyok.
2009. szept. 29. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!