Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezés-milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezés-milyen esélyeim vannak?

Figyelt kérdés

Van egy 4,5 éves lányunk és egy 3 éves fiunk, sajnos úgy néz ki, hogy elválunk a férjemmel.

Én hajlanék a kompromisszumos megoldásokra, de ő mindkét gyereket kizárólagosan magának akarja. Milyen esélyi vannak erre?

A válás után valószínűleg én visszaköltöznék anuykámhoz, kétszobás panel, jó állapotú, külön kuckójuk lenne a kicsiknek. Én két műszakban dolgozom, de anyukám maximálisan segítség mindenben, nyugdíjas, eddig is vele voltak pl betegség esetén (szoros érzelmi viszonyban vannak vele, ő egyébként nyugdíjazott óvónő).

A férjem is visszemenne a szüleihez, kétszintes kertes ház, ott két nyugdíjas van, a gyerekek kapcsolata velük is alapvetően jó, de felszínesebb mint az én anyukámmal. A férjem keresete valamivel jobb mint az enyém, és ő hagyományos munkarendben dolgozik, tehát a reggel-délután személyesen tudja hozni-vinni őket és neki a hétvégéi is szabadok mindig.

Egyikünk sem iszik/drogozik stb, ilyen alkalmatlansági tényezőt egyikünknél sem lehet felhozni. Mindketten bensőséges-szeretetteli viszonyban vagyunk a kicsikkel...

fogalmam sincs, mi alapján és hogyan ítélhetne a bíróság, de nagyon kétségbe vagyok esve!

Kérem, aki tud, adjon tanácsot.

köszönöm


2013. máj. 7. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
abban az esetben nem nálad helyeznék el a gyerekeket, ha a kicsik testi és szellemi fejlődése veszélyben lenne nálad, pl alkoholt, drogot fogyasztanál, hajléktalan lennél. Mivel ez nincs így, szerintem a kizárólagos felügyeletet mindkét gyermeknél te kapnád meg, mivel testvéreket nem választanak szét. Láthatási joga pedig az apukának is lesz, lehet, hogy sűrűbben, mint 2 hetente. Vagy nem csak 1 napra, hanem péntek délutántól vasárnap délutánig. Ez tőletek is függ, hogy tudtok megegyezni.
2013. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindkettotoknek ugyanannyi eselye van. Ki hova koltozne? Marmint masik varosba menne valameliykotok? A nagyobbik gyerek ovis?
2013. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg jobbak az esélyei mint neked, az írásod alapján.
2013. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ugyanabban a városban maradnánk, ő ugyan a másik "végén", mi itt laknánk a lakótelepen, ahol eddig is éltünk, az ovi is itt van szinte szemben velünk. A nagy még 2 évig jár ide, a kicsi ősszel kezdi és ugye 3 évig jár ugyanide.


Igen, az anyagi dolgok mérlege némileg felé billen és a lakhatás körülményei is, mert anyósoméknál tágasabb (még ha lepusztultabb is némileg), ez valóban így van.


Ha én csak láthatást kapok ott van vége az életemnek!

2013. máj. 7. 12:59
 5/9 anonim ***** válasza:
A feles megoldas nem johetne szoba? Egy het itt, egy het ott?
2013. máj. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én hajlanék a kompromisszumokra, de ő nem, az akarja, hogy az "övéi" legyenek, hogy vele lakjanak "állandó" jelleggel, ő legyen a fix személy az életükben, "A Szülő" stb. Presztízskérdést csinált belőle.

A magam részéről nem akarnám a gyerekektől megvonni az apjukat, tudom, hogy szükségük van rá is. De rám is, és az, hogy ki akar zárni az életükből a lehető leginkább, azt nem engedhetem!!!

2013. máj. 7. 13:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Eddigi tapasztalataim alapján az ilyen kicsi gyerekeket szinte automatikusan az anyának ítéli a bíróság (hacsak nincsenek veszélyeztető körülmények, pl. az anya alkoholista vagy drogozik).

Szóval ne aggódj, abszolút valószínűtlen, hogy az apának ítélnék őket! Egyébként sem azt nézik, hol kapnának többet anyagilag, hanem az érzelmi biztonságot. És ilyen pici gyerekeknek még sokkal inkább az anyjukra van szükségük.

2013. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Rettenetes helyzet, nagyon sajnálom, hogy ilyenbe sodródtál, a gondolat, hogy elvehetik a gyerekedet, nem csodálom, hogy kiborít.

Nézd, azért, mert 2 műszakban dolgozol, azért még nem ítélhetnek ellened. Ha ápolónő, orvos, vagy bármely felelősségteljes munkát végeznél, nem lenne jogod a gyerekeid teljes felügyeletére? És ha pincérnő lennél, a pincérnő nem ember?

És mi van, ha 2 hónap múlva találsz egy egyműszakos állást? Nem tudom mi a végzettséged, de ha alacsony, akkor jelezd, hogy éppen suliba jársz, és tedd is azt, ez mindig jó pont, a szándék is számít!

Panel vs családi ház? Bizonyítsa be valaki, hogy a nagyobb házban boldogabbak az emberek, ha erre perdöntő statisztikai adat van (bár mindig vannak kivételek), akkor esetleg a bíróság figyelembe veheti ...

Apuka pedig szégyellje magát, gyermekei édesanyját kitenni egy ilyen fenyegetésnek ...

Undorító dolog a válás, totál szívás a gyerekeknek is, neked is, nyilván a férjednek is. Ha tudsz, ülj le vele beszélgetni, hogy ez nem vezet sehova, ne ellenségeskedjetek, mert a gyerekekkel szúrtok ki a legjobban.

2013. máj. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A magyar bírók automatikusan az anya javára döntenek, ha nincs valami drasztikus kizáró ok. Szóval nyugi, te vagy nyerő helyzetben. Így már talán az exférjed is hajlik majd a kompromisszumra.
2013. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!