Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A lányom miért a férjemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lányom miért a férjemmel való kapcsolatomból indul ki?

Figyelt kérdés

20 éve vagyunk házasok a párommal, hát a kapcsolatunk nem jó, sőt rossz. Két gyerek mellett úgy érzem ő a harmadik. Irányíthatatlan, amit ő a fejébe vagy az úgy is lesz. Sajnos legtöbbször, sőt mindig a gyerekeimmel mi isszuk meg a levét. Egy héten 3-4 napig oda van a munkája miatt és mondhatni csak ezek azok a napok amikor nem veszekszünk. Nem jó a férjemmel akapcsolatom.

A lányom 18 éves már és még egy barátja se volt. A minap beszélgettünk erről, hogy miért nincs. És egy olyan mondat hagyta el a száját, hogy nem akarom, hogy az én életem is meghatározza valaki, aki élni se hagy. Tudom, hogy kapcsolatok terén nem mi vagyunk a minta, de nem értem miért belőlünk indul ki. Mi lehetünk ezért a hibásak, hogy nincs barátja és így gondolkozik? Hogy értessem meg vele, hogy nem minden párkapcsolat rossz. Még fiatal ahhoz, hogy így lássa ez t a dolgot.



2013. máj. 7. 22:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj, hogy ítélkezek, de szerintem ti vagytok a hibásak. Azért belőletek indul ki, mert titeket lát példának. Most kiből induljon ki, a szomszéd Julikából?


A ti esetetekben a válás lett volna megoldás. Hidd el a csonka család még mindig jobb lett volna, mint az idegbeteg.

2013. máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
abba nőtt fel... és ez a 'minta előtte' ennyi az egész
2013. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen ti vagytok a hibásak! A gyerek a szülői mintát követi, és ha neki ezt tanítottátok, akkor ezt fogja ő is csinálni. Sehogy sem tudod, majd benő a feje lágya.
2013. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Többször is beszéltem vele arról, hogy nem minden kapcsolat ilyen. A válás nem ilyen egyszerű nálunk. A férjem szülei iszonyat dühösek lennének, nagyon konzervatívak. Bele se kezdek mi volt amikor a férjem öccse vált, azóta se beszélnek az öccsével, pedig az a saját gyerekük volt. Az öccse feleségét meg úgy kikészítették hogy 2 megyével arrébb költözött. Azt se akarom ,hogy a gyerekeim e miatt szenvedjenek. Plusz hitel is van.

Egyszer benő a feje lágya, de attól félek, hogy egyszer csak a ló másik oldalára esik akkor.

2013. máj. 7. 22:38
 5/28 anonim ***** válasza:
84%
Ezt te már nehezen tudod helyrehozni. Még most is azt mutatod felé, hogy nem lehet egy elhibázott házasságból kilépni, mert fontosabb a pénz, mint a nyugalom és fontosabb az, hogy mit gondolnak mások.
2013. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 dani900 ***** válasza:
93%

Amég csak beszélsz a levegőbe, mindegy, hogy mit mondasz, hidd el. Nem vagy hiteles a számára, hiába lenne mondjuk igazad, ha te nem teszel semmit az életedért, ő is ezt látja, ebbe nőtt fel, annyit lát, hogy: "anyu papol, miközben a saját életét is képtelen megoldani, akkor mi jogon osztogat tanácsokat nekem"

Nem fog hallgatni rád, akármit mondasz. Mert már rég elvesztetted a hitelességedet az ő szemébe, látja, hogy boldogtalan vagy, és nem akar olyan lenni, csak azt nem tudja, hogy akkor hogyan kell másképp, mert nem tanította meg rá senki, nincs hiteles példája, és ezért frusztrált, és bizonytalan.

2013. máj. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 poiu ***** válasza:
97%
Nincs hibás. Nyilván nem készakarva csesztétek el a kapcsolatot. Szerintem beszélj vele nyíltan és őszintén - ha kérdez. Ez talán segít, mert valóban, a minta te vagy.
2013. máj. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy attól félek, ha elválok nem lesz mit enni adni a gyerekeimnek. Minden az én nevemen van, senkire se tudnák támaszkodni. De a legnagyobb baj, hogy a férjem tudja, hogy nekem az a legrosszabb, ha a gyerekeknek fájdalmat okoz. És lenne szíve ehhez, ahogy anyósoméknak is. Értitek miért félek a válástól? Semmi megtakarított pénzem nincs és nem is tudnék félre rakni.
2013. máj. 7. 22:48
 9/28 anonim ***** válasza:
92%
Menjünk a forráshoz, és azt is mutassátok meg neki, hogyan kell helyrehozni egy rossz házasságot. Ti nem akarjátok? Lehet, azzal a lányod problémája is megoldódna.
2013. máj. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
67%
titeket lát, hiába dumálsz neki, hogy nem minden kapcsoalt ilyen. ez a minta, mindenki mintát követ. én kiskoromban megkérdeztem a keresztanyámtól, hogy ugye ő azért nem ment férjhez, mert nem akarta, hogy ordítozzon, meg verje néha a férje...a drágalátos mostohaapámnál ugyanis én ezt láttam, nekem ezt jelentette a 'család".
2013. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!